1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни чизми!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elena-97, 27 јули 2011.

  1. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    убави се...ама не сум сигурна дали би ги носела...
     
  2. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Овие ги видов во Бугарија, на секој втор чекор се продаваа. Имаше и повисоки и пониски, ептен слатки беа, и убаво стојат иако на прв поглед се жива глупост. И беа окулу 24лева,што значи 12 евра. :)
     
  3. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Еве уште неколку парчиња што би ги носела...

    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На simona997 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Интересно изгледаат но искрено не би купила,мислам дека има подобри работи на која би можела да фрлам пари :)
     
  5. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ги носев летово, интересни се и необични. Мене ми се допаѓаат...и пак би ги носела...
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Mожеби изгледаат убаво во некои комбинации, ама лето е бре, каде на 40 + степени во летни чизми, па тоа стапало сака да дише, не да се вари. :sweat:
    Можеби за навечер, во некоја посвежа ноќ... :?: можеби...

    Ама ова не личи на ништо, џабе фамозниот потпис...
    [​IMG]
    :puke:
     
  7. Ivycka

    Ivycka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    32
    Дефинитивно би ги носела, бидејќи ненормално многу ми се потат стапалата и не можам асално да носам штикли, сандали... така да во овие нема каде да ми бега ногата :lol:
     
  8. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Летните чизми ги обожавам :inlove: Но штета што кај нас само еден модел има и сите во исто,затоа не ги сакам :lol:
     
  9. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Грозни ми се.На толкави температури чизми!!Дури и смешно изгледа.Чизми се за зима,а во лето се носат отворени обувки,апостолки,сандали..
     
  10. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Би го носела,т.е.го носам и многу ги сакам имам летни чизми пред две години и си ги обожавам лани купив и други преубај ми се срцки....ама ме нервираат оние плетените од космос оти сите ги искупија и ко во униформа се сите.. :(
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мене ми се тотално одибвни и мислам дека се најголем моден промашај.
    Не разбирам која е поентата во криење на нозете во лето!? :^) Лошо ми изгледа и летен, лелеав фустан, надгрубен со чизма доле. Или шорцеви со летна чизма.
    Ајде да измислиме и зисмка сандала ако не, затоа што и вака и така циркус е работава.
    И да ми ги подарат, никогаш не би ги облекала, за мене ова е еден од најлошите трендови.
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Мене супер ми изгледаат шорцеви со летни чизми или пак фустанче...според мене тоа е моден погодок ;)
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Според мене чизми се за во зима, не за џабе има сандали, апостолки, папучи и што уште не што се носи летно време.
    Убаво изгледа, ама никогаш не би облекла, летно време чизми, па какви сака нека се :)
     
  14. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Ако не па тие не се со волна внатре,скоро сите се со дупчиња и се носат на босо и од вкрај лесен материјал се,ама тоа е до вкус некој не ги сака,затоа постои се во модата за сечииј вкус за секој да одлучи што да носи...
    Еве кои би ги носела со сигурност,првите ми се најомилени и вакви слични кремови имам
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    А како овие последните имаше Солун значи и сите си имаат изнакупено,и цел град(Бт)ги носи и не ме нервира тоа туку ме нервира шо ги носат на погрешен начин кога ке видам со бели панталони со бели чизмиии или целите во бело ми се лоши..
     
  15. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Одвратно. Ко на Снежана изгубено џуџе ми е девојка во вакви. У зима носиш чорапа и чизма, со панталони/фустан/туника, у лето чизми со шорц, ај за око шо ми е грдо, за нос неќам да замислам.
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.483
    Пол:
    Женски
    Не знам дали би ги носела. Оваа година немам видено ниту едн адевојка со вакви чизми, но лани видов една која изгледаше преубаво. Кога ќе ги пробам и ќе видам како ми стојат ќе кажам со сигурност ДА или НЕ.
    Имам јас едни штикли така високи до глужд, затворени цели освен кај прстите и навистина не можам да им најдам период кога би ги носела. За во лето на +30 степени не се, за во зима пак не се.
     
  17. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Убави ми се на слика и некој кој убаво ги склопил, ама дали јас би гиоблекла не знам :?: КОга би пробала би кажала, ама морам да кажам дека имам една школска има свело розеви, па луѓе не знаете колку се прават нечисти, на секои 20 мин треба да ги чистиш :geek:
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  18. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Не ми се допаѓаат воопшто.
     
  19. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Фраерси ми стојат ама чизми се бе луѓе се знаат што се носи на лето Сандал а не чизми :^)
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Овие мене ич не ми личат на летни. Види тоа антилопот :^)
     
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.