1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни чизми!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elena-97, 27 јули 2011.

  1. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Во некои комбинации изгледаат преубаво. Но, нема сила што лично мене ќе ме натера во лето да си ја затворам ногата во вакво нешто. Едвај чекам да бидам боса и со отворени сандали...така да...Не би ги носела. А убаво изгледаат :!:
     
  2. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Не, особено тие како плетени што се! Како да е замотана ногата во некое од тие плетените завеси за прозори.
    Не дека се придржувам на она старото,добро сфаќање дека преку лето се носат отворени обувки..Едноставно не ми одат со мини-летните облеки.
     
  3. Buterfly-girl

    Buterfly-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    мене многу ми се допаѓаат летните чизми, ама стравно летни, они со дупчиња... ако знаеш убаво да ги искомбинираш со фустанче или шорц, погодок е. секако дека нема со долги панталони да стои убаво...
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Леле тие ко плетени што се постирани од Мона.С преубави ми се! Уф.

    Инаку не знам колку се тренд ама морам да признаам дека во Белград пред две години особено во септември, кога е топло сеуште ама не претерано нали, ги носеа многу цури со широки, лежерни сукњи и лично според мене изгледаа факинг awesome! Ги буљев сите до една и уживав во тоа колку се прекрасни и со стил. Скадарлија доби поинаков изглед :)

    Јас веќе еднаш пишав, дека ми се ептен типски, и нема врска дека се поти ногата у нив, баш напротив, бидејќи се од лежерен материјал паѓаат долу што значи не ја покриваат целата нога, туку се насобрани на глуждот. Искрено јас помалку се потам во нив отколку во балетанки. Или во оние гумените кои излегоа сега, поголема шанса за потење на стапало па и ефект на клизечи тобоган со звуци на испуштање гасови нема.

    И не ве контам, се жалите дека ви е жешко ама притоа сигурно сте го приметиле „трендот“ на чевли со отворени прсти и пети, а притоа малтене натегнати високо горе до колено :) И признајте дека имате од таквите по дома :D Па и во тие е жешко, ако веќе.
     
    На Gea, Noemi, Simonna7 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. andy96

    andy96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Како можи на +40 чизми да носат луѓето?
    Можи се во мода, ама не вреди да се вариш зарди модата или трендот или незнам што.. Тоа е мое мислење ама секој си знае ;)
     
  6. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Мене ми се свиѓаат ама секако не за денски во пеколот да се вариш в чизми |(
    За навечер кога е посвежо во ред е.
     
  7. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Ми се допаѓаат но не би ѓи носела,не се вклопува во мојот стил
     
  8. Lavinija

    Lavinija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    33
    Убаво ми изгледаат овие со дупчињата погоре постираните и би ги носела.
    Гледам дека и низ градов ги носат.
    Инаку јас имам слични на овие ако може да се наречат летни чизми :lol: и си ги изнаносив, лесни се и удобни на нога :)
     

    Прикачени фајлови:

  9. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Чизмата да требаше да се носи во лето не ќе се викаше ЧИЗМА! :!: Значи модниве креатори, за да станат што поинтересни, измешаа и годишни времиња и све!
    Не би носела и не би носела и не! :x
    :)
     
  10. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    дали некој знај каде можам да најдам во Битола вакви летни чизми??? ако некој знае го молам да пиши што е можно побрзо....
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Конечно имам едни вакви, баш како на сликите постирани тука, ги носев вчера и воопшто не ми беше топло, ниту ми се потеше ногата :)
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Каде ги купи? :o
     
  13. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Не носам летни чизми ниту би носела :)
     
  14. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Мене ми се ептен типски. Веќе имам два пара летни чизми,а ако најдам уште некој добар модел, би си купила уште еден пар.Супер ми се за комбинација и ептен ми се допаѓа како стојат на ногата.
    Кога сме кај високите температури, мене не ми е сфатливо како некои комбинираат хулахопка на сандала на овие жештини, тоа држи 100 пати повеќе топлина отколку летните чизми ( и плус естетски изгледа одвратно)
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Од Солун :)
     
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски

    Вакви чизмички како белите можеш да најдеш во Кочани,беа околу 600 денари.Иначе неможам да ти кажам точно каде бидејќи не сум од Кочани.Само знам дека местото каде што ги видов ми рекоа дека е трговски центар :D А немаше ни Т од трговски центар :)
    Иначе да не бидам офтопик убави си се чизимичкиве.
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    немам, неќам и не носам вакви, летна чизма, |( не да ми нема логика
    си се знае лето, папучки,балетанки,сандалки...а не до колена летна чизма :D многу ми е смешен поимот
     
  18. svetlana977

    svetlana977 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    Можеби се убави на изглед -поточно зборам за овие белите летни чизми , ама се кинеско картонско ѓубре , од квалитет ни К нема ,цела соседна Бг летово беше преплавена од нив и беа со цена од 300-400 ден (10-15 лева),за тие пари нормално дека и со тој квалитет ќе бидат.Баш ги гледав и мислам дека толку беа катастрофа што во раце ќе ти се распаднат.
     
  19. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Прекрасни, прекрасни, прекрасни! :) Јас во мојов град, цело лето само 1 пар видов да се продава, а догодина се знае дека ќе ги има на секој чекор.. Ма луѓе, вака или онака, јас уште пред 2-3 години гледав девојки кои на краток шорц или сукња носеа чизмички кратки до глужд онака и изгледаа баш типски (ама баш чизми значи зимски). А сега ова е тотално олеснителна ситуација - отворени, комотни, тип топ, маана немаат, мхмх милина да си ги изнаносиш :)

    ^
    e сеа ова е веќе нешто сосем друго, не се споредува и е одвратно!
     
  20. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Еден ваков пар чизмички, од тие со крем боја, ми ја краси колекцијата од летни чизми.Тазе купени денеска, ги искомбинирав со екстра лелеави и романтични парчиња и со нетрпение чекам да дојде лето!
    Другите два пара летни чизми ќе ги сликнам во некоја наредна прилика.
    Ми се допаѓаат како моден додаток.Едноставно дел се од мојот стил на облекување.
     
    На Nigredo Odor, enca.69, lackygirl и 2 други им се допаѓа ова.