1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни школи за јазик или во областа на факултетот

Дискусија во 'Образование' започната од evva, 4 јуни 2019.

 1. evva

  evva Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали знаете летни школи кои се 3-4 недели, на пример има една знам Италијански јазик за почетници во Италија. Неможам да најдам веб страни за да видам. Исто, гледав за летни курсови на факултетите ,ама незнам колку е изводливо мислам дека е касно, TOEFL и виза..