1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лето во Маврово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од TheEki, 5 јули 2010.

 1. TheEki

  TheEki Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Поздрав девојки,
  веќе подолго време имам идеја да одам со дечко ми во Маврово на одмор. До сега немам одено таму и не знам какво е времето во лето и дали може да се капе во вештачкото езеро или премногу е ладно... а гледав прекрасни слики на интернет и навистина ми се оди.
  Нека пише некој ако има одено во Маврово во лето и како е таму :)
   
 2. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Мене другарка ми ми предложи да одиме во Маврово летово. А она има куќа во Маврово па сместувањето би ни било бесплатно, па и мене ме интересира какво е таму времето, затоа што имам слушнато дека многу се добивало боја на планина ама исто така и се горело многу често, така да и мене ме интересира. :)
   
 3. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.889
  И јас сакам да отидам на некој викенд летово во Маврово.Преку лето немам одено до сега и незнам како е времето,ама најверојатно е како и на другите планини,малку посвежо но сепак топло.Сигурно нема да биде тука 40 степени таму 10 :)
  Супер ако имате бесплатен престој,јас да имам воопшто не се ни мислам,има добро да си поседам :) Оди не се мисли,има баш убава природа и езерце,и со добро друштво сигурно ке си поминете супер :)
   
 4. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Па очигледно ќе одиме, ама сепак мене ми е важно и времето какво е, поради многу причини. :)
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.064
  Допаѓања:
  11.210
  Многу ми се допаѓа. Кој не бил да го посети. Езерото е многу убаво, црквите, куќите..Е сега поладно е, ама ќе си носите нешто со долги ракави.
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Убавини, мерации, свеж воздух, за со дуксер навечер, спиење топ! Ако сакате вистинско разладување сред лето, посетете го Маврово.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.