1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лето во Маврово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од TheEki, 5 јули 2010.

  1. TheEki

    TheEki Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Поздрав девојки,
    веќе подолго време имам идеја да одам со дечко ми во Маврово на одмор. До сега немам одено таму и не знам какво е времето во лето и дали може да се капе во вештачкото езеро или премногу е ладно... а гледав прекрасни слики на интернет и навистина ми се оди.
    Нека пише некој ако има одено во Маврово во лето и како е таму :)
     
  2. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Мене другарка ми ми предложи да одиме во Маврово летово. А она има куќа во Маврово па сместувањето би ни било бесплатно, па и мене ме интересира какво е таму времето, затоа што имам слушнато дека многу се добивало боја на планина ама исто така и се горело многу често, така да и мене ме интересира. :)
     
  3. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    И јас сакам да отидам на некој викенд летово во Маврово.Преку лето немам одено до сега и незнам како е времето,ама најверојатно е како и на другите планини,малку посвежо но сепак топло.Сигурно нема да биде тука 40 степени таму 10 :)
    Супер ако имате бесплатен престој,јас да имам воопшто не се ни мислам,има добро да си поседам :) Оди не се мисли,има баш убава природа и езерце,и со добро друштво сигурно ке си поминете супер :)
     
  4. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Па очигледно ќе одиме, ама сепак мене ми е важно и времето какво е, поради многу причини. :)
     
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.227
    Многу ми се допаѓа. Кој не бил да го посети. Езерото е многу убаво, црквите, куќите..Е сега поладно е, ама ќе си носите нешто со долги ракави.
     
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Убавини, мерации, свеж воздух, за со дуксер навечер, спиење топ! Ако сакате вистинско разладување сред лето, посетете го Маврово.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.