1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лето

Дискусија во 'Слободно време' започната од Barbie-mwa, 10 јуни 2011.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Како планирате да го поминете? За рекреација и одмор или за скитање по цели денови по улиците? Или пак можеби ќе посетите некој од друг град, држава и сл...Јас немам идеја како ќе го поминам ветово...ама сигурно досадно ќе биде! Па давајте некои предлози што да се прави..

  пс: Не видов ваква тема ако има клуч.
   
 2. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  можеби ќе отпатувам некаде, не се знае сеуште...
  ќе излегувам цело време со друштвото...
  и се знае дека досадно ќе биде сигурно :(
   
 3. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  Предлог?! Хмммм :?:
  Пааа, оние што имаат дечко,(а немаат брат или плашливи родители да ги пречат :D ) најдобро да си појдат до Албанија или Грција на неколку дена на опуштавање..А за останатите 2 месеци нека киснат на Фејсбук, нели, денес може животот преку Фејсбук да се живее :D

  Оние што се single, нека одат на истите овие места ама со друштво :D , а за останатите 2 месеци повторно важи горе наведеното :D

  Шала на страна, ни самата незнам што да правам летово...Па и јас ќе ја искористам темава да прашам за некоја идеја :)

  Ама сепак, ќе се повторам:
  Одмор со друштвото или со дечкото(и друштво) е морално! барем според мене :D
  Мва :D :*
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Лудо и незаборавно! :rofl:

  Што знам...
  Претпоставувам исто како и секое друго лето.
  Малку ќе работам, иако ме мрзи, ама веќе се пријавив. |(
  Одмор со родителите, со друштво/дечко, јога, искачање, пиење, излежување по сите кревети низ дома, базен, компјутер и се по ред од ново. :)
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Можеби ќе одам на одмор ама не планирам летото да го искористам за лежење,спиење,одмарање и.т.н.
  Не значи дека нема да одма на базен да се сунчам или одмор :)
  Но остатокот од одморот планирам добро да го искористам :)
  Видов една девојка на интернет сама прави фустани и мн др. работи и јас ќе се пробам :D
  Еве ја страната:
  http://www.giannyl.com/
  Летото е добро време да се стопат калории па планирам да вежбам,трчам,пливам и.т.н.
  А можеби ќе си направам и некој накит :)
  Ќе гледам филмови и читам книги и мн други работи :D
  Да не заборавам да додадам повеќе содржина на мојот сајт и да го уредам :)
  Може и ќе повторам на крајот од летото за другатата година оти сакам повеќе резултат :)
  Има многу работи за правење во лето :!:
  Веќе си направив список што ќе правам в лето :tmi:
   
 6. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Јас си направив список: 10 работи што сакам да ги направам во лето 2011 :$

  Ама не се за кажување, нема да се остварат! :rofl:

  Епа вака. Сега, со новото друштво, новите познаници, другарки и другари, планираме да го направиме ова лето НЕЗАБОРАВНО!

  Ќе одиме на стадион, ќе трчаме и ќе играме одбојка.
  Ќе се возиме со велосипеди.
  Ќе одиме кај еден другар во викендица на базент.
  Ќе одиме кај мене во село и ќе правиме скара.
  Ќе одам на одмор, ама ќе одам повеќе дена.
  Леле ќе слабеам. :tmi:
  Почесто ќе го посетуваме нашиот преубав манастир св. Јоаким Осоговски


  Ахх ... ^_^
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Лето. :sun: Моето омилено време од годината. Едноставно уживам во него, многу го сакам жешкото време и сонцето иако повеќето се жалат од него.
  Секое лето се обидувам да го искористам најдобро што можам, па така и ова.
  Веќе имам испланирано одмор со друштвото, а и со дечко ми и искрено се надевам дека тие денови ќе ни поминат незаборавно, затоа што одморот си го чекам цела година. :inlove:
  Летото го користам нормално и за одмарање, спиење до пладне (или попладне :D), многу излегување, шетање, дружење, релаксирање.
   
 8. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.519
  Допаѓања:
  144.277
  Најубавото годишно време. :rofl: . Нека биде и +50 мене не ми смета. :lol: Мислам дека ми поминува најбрзо. Оваа лето ќе шетам многуу многуу, прво на одмор со дечко ми, па со моите, а во меѓувреме може и со душтво некој викенд до грција...Седењето пред компјутер е неизбежно , а и читање некоја добра книга.И + многу излегувања со личностите кои ми значат. :inlove: :sun:
   
 9. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  секое лето си е приказна за себе
  како и секогаш лудо наајубавоо незаборавнооо..
  шетање, скитање, патување, кафиња, смеење, спиење до касно ..
  најдобро време од годината го обожаваам !
   
 10. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Секој ден на игралиште, рекреација и занимација, трчаме со другарките.
  Речиси секоја вечер излегување по парк, кафич, да се собираме. Смеење, зафрканции.
  Слободните денови, кога нема излегување, возење навечер ролери низ населбава.
  Читање книги,колумни и списанија, пишување текстови, приказни, книги :angel: .
  Привремена работна навика.

  Потоа половина месец на море. Ох уживанции. Таму веќе да не опишувам што би се правело бидејки сето време е испланирано, пополнето. :sun:

  На крајот, последната дестинација, топлиот кревет и лаптопот во скут. Да си се дружиме на форумов, на фејсбук, скајп, мсн.
   
 11. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Летоооооооооо фалишшш ајде иди побрзо.... :sun: :sun: :sun: Едвај чекам да дојди да можам да си се облечам во лесна облека а не вака 498390289 алишта на тебе ]:) :devil:
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Лето како лето, секогаш најдобро поминато, лудо бе, со другарки, базени, одмори :) Мерак за душа :wasntme: :wasntme:
   
 13. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Ова лето несакам да ми биде како претходното цел ден на компјутерот бев. Ова лето планирам да не седам дома само да шетам со друштвото, да одам на базент, да излаезам од државата :)
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ова лето го планирав за подготовки и настап на Летните Олимписки Игри....но за жал не испадна како што треба.
  Така да конкретно немам некој план направено сега за сега.
   
 15. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  мислам дека ова лето најубаво ќе си го поминам :D
  најомиленото годишно време, ги сакам високите температури па и +50 да е мене тоа не ми смета .. :sun: :sun: 8)
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Ова лето точно знам како ќе го поминам.
  Голем дел од времето ќе си го посветам себе, на разубавување и на вежбање.
  Море има да се стегнам до Август.
   
  На renne и Shery им се допаѓа ова.
 17. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Точно имам се испланирано за летово.Ако биде се како што треба,ова лето ке биде најубаво! :)
   
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.749
  Допаѓања:
  122.259
  Лесно ви е вам,без обврски,шетање, уживање,ама ај се тешам дека и тоа здосадува :D
  Значи летово работно,ама пред се весело :D После свадба одморче,барем 7дневно,полнење батерии ,потоа планирам реновирање по дома,ама здравје пополека.
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  да посетам градови и други држави......Ако незнаеш како и ако мислеш дека ке ти е досадно пат оклу свето.....
   
 20. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :)
   
  На honey.heart и PinkGir123 им се допаѓа ова.