1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лефкада (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од milickimk, 3 јули 2011.

  1. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    LaChiquita , a каде е понудата за василакис во која агенција? :wasntme:
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    И јас ги видов, не беше некоја многу позната агенција мислам, пиши на гугл василики лефкада 2012 и ќе ти отвори.
    Понудата е евтина, ама се зависи од тоа каков доручек и вечера ќе добиеш, на крај може храната да е невкусна и пак да мора да даваш пари плус :|
     
  3. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
  4. veslamkajce

    veslamkajce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1


    Да во право си, ама не мора секој ден да идам на некоја од тие плажите. Некогаш ќе останам на плажата во Нидри. А инаку да те прашам има бротчиња до тие плажи или само со кола или моторче се стига?
     
  5. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    ^^ Веќе ти пишаа дека во Нидри НЕМА плажа. Биди внимателна, немој на крај да уплатиш на погрешно место од она што си го замислила. Значи Нидри е најживо место јас како што сфатив, но нема плажа. Другите местенца се помирни, ама имаат и градски плажички. Убавите плажи се како и да е 30-50 км одалечени од населени/туристички места.
     
  6. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.549
    Пол:
    Женски
    da ve prasham sakame da odime Lefkada, vo Vasiliki. Kako se dvizat cenite na benzinot???
     
  7. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Колку фина понуда! Јас и дечко ми се мислевме меѓу Лефкада и Закинтос и го одбравме Закинтос, токму поради тоа што во Лефкада мораше да се патува секој ден до плажа. Ама еве гледам дека имало агенција каде што нуди место каде што има во близина плажа (иако баш и не близу ама може да се изоди пешки). Ама ајде следната година ќе го имам предвид ова местенце.
     
  8. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.549
    Пол:
    Женски
    И едно многу индивидуално прашање, ама колку пари се доволни за да се помине скромен одмор, без да се стискаш ама и да не се расфрлаш?
     
  9. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    jesicaalba , епа и јас се мислам сега за лефкада, читајки по форумиве некако се мислам..преку која агенција ке одис ако не е тајна и што ти рекоа за закинтос како е организиран превозот таму? :wasntme:
     
  10. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Вака ќе одиме преку Пет агенцијата во местото Лаганас. Вилата е на двесетина метри одалечена од плажата.Од искуства ми кажувале дека плажата е убава, долга, песочна, така да не планирам многу да се рашетувам на другите плажи освен на Навагио.А за автобусите ми кажале дека има до други плажи но не бил редовен, доцнел. Инаку оваа понудата што ја имаш постирано за Лефкада е привлечна.Ако сеуште се двоумиш дали Лефкада или Закинтос прашај некој што бил и на двете места.Поздрав. :)
     
  11. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Пазете дека имате плус 65 евра за превоз, не е само табелчето :)
     
  12. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Не не грешка си убаво си пишува:


    Цените во табелите се дадени во евра по лице, за 7 и 9 полупансиони со вклучена цена за автобуски превоз во пакет аранжман, a плаќањето е исклучиво во денарска противвредност po курс 61,80 мкд.

    А пишува:

    Само автобуски превоз чини 65 евра за возрасни или 45 евра за деца до 12,99 години

    Се надевам ти разјаснив. :)
     
  13. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    абе за аражман убав ке најдеме, но работата е што сите се за во нидри :doh:
    ке мора да му ја мислиш секој ден за превоз ако си со автобус :talk:
    ако има уште некој што бил таму нека сподели искуство :$
     
  14. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Јас не сум била ни таму, ни таму, ама од искуство на познаници и пријатели без кола на Лефкада е невозможно на некој начин, дури и со кола е малтретирање да возиш секој ден по пола саат, а не па со автобуси, бродови кои уствари и ги нема до сите плажи. Сепак на одмор идеш прво и основно ради море и плажа, така да мој совет ти е Закинтос, некако се е поблиску и поорганизирано е. Плус има ете места во кои има и забава и пристојна плажа
     
    На jesicaalba му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.549
    Пол:
    Женски
    Значи ако одиш на остров секако мора да ренташ нешто.Како што гледав Василики е поблиску до УБАВИТЕ плажи значи ако одите со дечко како пар мислам доволно ви е моторче секако тие плажи се 5км максимум оддалечени што значи и нема парите за гориво да ви отидат а и да се повеќе оддалечени не се како од Нидри ПЛУС видов дека од василики се вршат крстарења и се оди секој ден до Кефалонија а и Василики има задоволителна плажа.Ако оДиме според некоја логика таму одат парови значи ви треба одмор и тоа да бидете сами сигурно нема секоја вечер да сакате да испаѓате после печењето на плажа.Во Нидри има живот ама плажа ЈОК.ПА ВИДЕТЕ ВАС ШТО ВИ ТРЕБА. ;)
     
  16. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    толку бев загреана за лефкада, ама сега се мислам, многу пари ке ми отидат секој ден да изнајмувам мотор и да одам по плазите, поубаво е кај што си сместен да ти се плазите а и заморувачко е да патуваш по нив :?:
     
    На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Девојки,ај вие што веке сте биле на Лефкада,кажете ми,дали на плажите ке најдам место каде да сменам влошка/тампон? 90% ке го имам 5 дена од одморот,а колку што сфатив од претходните постови на плажите нема вц? 8)
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе не може да ти се прати порака па тука ќе ти пишам
    Да одиш на одмор на Лефкада и ЦЕЛИ 5 дена да се замараш со влошки и тампони, па и да не можеш на раат да си се бањаш е малце грдо нели? Зашто не си земеш од оние апчињата за одложување на циклусот :D
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Затоа што од здравствени причини несмеам,а од X други неможам да го одложам одморот ;)
     
  20. veslamkajce

    veslamkajce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1

    Извинете што менувам тема но ме интересира за овие апчиња што ги спомна за одложување на циклусот. Дали ги имаш пробано? Да не случајно нешто може да се поремети? И за колку време ти се одолжува? Ако има некаде тема на форумов за тоа упатете ме. :)