Лејди Гага (Lady Gaga)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од wolf4e, 25 јуни 2010.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  сакам да ве прашам дали ја сакате лејди гага?дали ви се допагаат нејзините песни?јас лично ја обожавам и сите песни ми се омилени.ја сакам зато што секогаш е различна од другите,поинтерсена е,пореална :) сакам да ги слушнам вашите мислења?? :D :D извинете ако има слична тема,ама не видов :$
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. elenamkd

  elenamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Тоа за мене не претставува музика. Секоја чест за уникатноста.
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.402
  Пол:
  Женски
  Јас ич ама ич не ја сакам Лејди Гага. Некако ми е антипатична и за гледање и за слушање. Гледам доста е популарна, пробав да не ја гледам , само да ја слушам , ама и тоа не бива :D
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  Tипката е луда, грда и доста креативна и паметна да го свртит целиот свет со само еден албум (на почетокот) и да си ја продолжит славата константно со вториот албум. Мене лично на почетокот ми беше прејака, и песните и ги сакав, некои уште ми се хит, додека пак со последниов албум претера со перверзијата, голотијата, секс позите, оргиите, женски-женски и машки-машки спојки... Плус, стануват гооолема имитаторка на Мадона.
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Па некои песни ми се добри али типката ми е толку ку*вест тип и ми е антипатична...
   
 6. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472

  И јас го делам истото мислење! На почетокот многу ми се допаѓаше, мислам музиката, и некако послатка ми беше и после уствари ја глеам што коњска фаца има, ама тоа нема врска со музиката.
  Песните ми се допаѓаат но многу се разочарав со последниот спот Alejandrndro!
  Црно бела техника и гардероба (посебно прслукот со пушки на него) е многу сличен на видеозаписот Vogue од Madonna, и некако премногу се експонира во јавноста со глупости, посбено со тоа облекувањето на долен веш за покажување пред јавност.Тука веќе се губи талентот и карирерата, повеќе се истакнува како провокативна за да се пишува за неа, од колку што издава добри песни.
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Првата песна од Lady Gaga ја слушнав во втората сезона, епизода 1, во Gossip Girl :D
  Едно малечко парче од Paparazzi, и толку ми требаше, се заразив, а уште немаше други песни од неа.

  Мене лично ми се допаѓа музиката што ја прави, но ми е грда и преексцентрична за мој вкус. :^)
  Претерува во стајлингот, ама сфатила дека очигледно така се привлекува публицитет - добар или лош.

  Првиот албум ми беше подобар од вториот, ама од новиот Bad Romace ми се допаѓа премногу, и песната и спотот.

  Но, последниот спот тотално ме разочара. Гаден е за гледање, одвратно.
  Башка спотови од по 8-10 минути, не фала. Тоа еднаш му го простив само на Justin T. :lol:
  Како и да е, ја сакам Lady Gaga. :)
   
 8. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.134
  не сум некоја обожавателка,понекогаш ќе погледнам некој спот од неа или ке слушнам некоја песна но за пофалба е секој настап и нејзината ексцентричност што допринесува да биде поразлична од другите
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  На почетокот со Just Dance , како и првите песни ми беше понормална , личеше на нешто .. Сега не знам , она во спотовите е се само не жена (девојка) . На настапите чат пат заличува на нешто ама порано поубава ми беше и многу хитови ми беа тие песни .
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.279
  Допаѓања:
  49.947
  Пол:
  Женски
  Не можам да ја смислам. Ми се гади. Дебилно створење.
   
  На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  Ја сакам, ги слушам песните и не ја осудувам како што сака така нека си го живеј животот :*
   
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  Се согласувам и јас со тебе ;)

  Спотот за алехандро ми е ептен за нигде. Некој велеа дека бил прејак.. не знам што е јако :^)
   
 13. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Не можам да ја слушам во никој случај,а инаку....Разбирам јас шоубизнисот дека неминовно ја наметнува потребата од што поголема уникатност,оригиналност или фурање некој свој препознатлив стил по кој ќе се издвојуваш од другите,ама такви по секоја цена очајни обиди за привлекување внимание,притоа лишени од добар вкус и здрав разум(на моменти :) ),ми делуваат патетично и одбивно.Не би го коментирала нејзиното бизарност и екцентричност,нејзин стил е ,сепак таа нејзина опсесивна потреба да биде колку може поскандалозна и поупадлива,веќе некако како да ја исцрпи својата креативност па почна да бара инспирација во Мадноа во 80-тите.
  Се` на се`,да не ја тупам многу,не ми се допаѓа воопшто ни таа ни музиката.Во почетокот кога излезе Just Dance,ми беше онака певливо,просечно хитче,се останато ми е :n:
   
  На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Ми е гајле мене дали била уникатна или единствена и храбра или не знам каква. Јас слушам МУЗИКА и ИЗВЕДУВАЧИ. А никаде не се зборува за нејзината интерпртација, туку само за нејзиниот преексцентричен стил и нејзината „јака“ нападност. Тоа нејзиното за мене не е музика.
  Не ја сакам.
   
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
  Ја сакам но не поради ексцентричноста или затоа што е ваква или онаква, туку затоа што нема песна која не и е хит или не е убава. Исто така има и интересни настапи, но со последниов спот претерала.
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.737
  Допаѓања:
  40.073
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам и во моментов ми е изведувач број еден, секоја нова песна што ќе ја извади ми е погодена ептен по вкус :) Ексцентричноста не ми е по вкус но не го оценувам изведувачот по изгледот никогаш, но тоа што е ексцентрична и не го гледам како да е нешто лошо и неприфатливо, и се восхитувам колку е луда и храбра :lol: Како музичар ми се допаѓа, има талент а очигледно има и добар продуцент, сите песни и се хитчиња, а посебно "Telephone" со Beyonse ми е врв! Спотот на Telephone според мене е прилично глуп и долг и без некоја посебна приказна и значење, но за разлика од него спотот на Alejandro е скроз на место! Прочитав некаде што е тематиката на спотот и ми се допадна како е укомпонирано со танчарите, а мажи танчари ми се голема слабост :P Тоа за мене е прав музички спот, спот кој ќе ти го задржи вниманието па колку долго и да трае, наспроти оние во кои само шетаат полуголи жени.
  Што се однесува до копирањето, во денешно време нема уникатност, секој од некого нешто препознатливо превземал, па така и Гага можеби наликува на Мадона, како што и сите млади пеачки почнувајќи од Ријана, Бијонсе, Кристина Агилера и тн. имаат превземено од ексцентричноста во костимите на Гага :)
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  :rock: :rock:
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.053
  Допаѓања:
  4.917
  Само ја слушав Бед роменс и толку но сепак не ми се допаѓа ни нејзината фаца ни тоа што го прави по спотовите
   
 19. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.974
  песните иако ми наликуваат една на друга убави се и ги слушам :D
  ама нејзе како пејачка и тоа како се презентира многу многу не го почитувам....се знае дека сама по себе е феномен со нејзината ексцентричност ама некако мене тоа ми е ту мач 8)
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Не ја слушам.Но сепак,секоја чест за уникатноста.Морам да признаам дека е навистина оригинална во тоа што го прави.