1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лејди Гага (Lady Gaga)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од wolf4e, 25 јуни 2010.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    сакам да ве прашам дали ја сакате лејди гага?дали ви се допагаат нејзините песни?јас лично ја обожавам и сите песни ми се омилени.ја сакам зато што секогаш е различна од другите,поинтерсена е,пореална :) сакам да ги слушнам вашите мислења?? :D :D извинете ако има слична тема,ама не видов :$
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  2. elenamkd

    elenamkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    9
    Тоа за мене не претставува музика. Секоја чест за уникатноста.
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас ич ама ич не ја сакам Лејди Гага. Некако ми е антипатична и за гледање и за слушање. Гледам доста е популарна, пробав да не ја гледам , само да ја слушам , ама и тоа не бива :D
     
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Tипката е луда, грда и доста креативна и паметна да го свртит целиот свет со само еден албум (на почетокот) и да си ја продолжит славата константно со вториот албум. Мене лично на почетокот ми беше прејака, и песните и ги сакав, некои уште ми се хит, додека пак со последниов албум претера со перверзијата, голотијата, секс позите, оргиите, женски-женски и машки-машки спојки... Плус, стануват гооолема имитаторка на Мадона.
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па некои песни ми се добри али типката ми е толку ку*вест тип и ми е антипатична...
     
  6. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.480

    И јас го делам истото мислење! На почетокот многу ми се допаѓаше, мислам музиката, и некако послатка ми беше и после уствари ја глеам што коњска фаца има, ама тоа нема врска со музиката.
    Песните ми се допаѓаат но многу се разочарав со последниот спот Alejandrndro!
    Црно бела техника и гардероба (посебно прслукот со пушки на него) е многу сличен на видеозаписот Vogue од Madonna, и некако премногу се експонира во јавноста со глупости, посбено со тоа облекувањето на долен веш за покажување пред јавност.Тука веќе се губи талентот и карирерата, повеќе се истакнува како провокативна за да се пишува за неа, од колку што издава добри песни.
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Првата песна од Lady Gaga ја слушнав во втората сезона, епизода 1, во Gossip Girl :D
    Едно малечко парче од Paparazzi, и толку ми требаше, се заразив, а уште немаше други песни од неа.

    Мене лично ми се допаѓа музиката што ја прави, но ми е грда и преексцентрична за мој вкус. :^)
    Претерува во стајлингот, ама сфатила дека очигледно така се привлекува публицитет - добар или лош.

    Првиот албум ми беше подобар од вториот, ама од новиот Bad Romace ми се допаѓа премногу, и песната и спотот.

    Но, последниот спот тотално ме разочара. Гаден е за гледање, одвратно.
    Башка спотови од по 8-10 минути, не фала. Тоа еднаш му го простив само на Justin T. :lol:
    Како и да е, ја сакам Lady Gaga. :)
     
  8. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    не сум некоја обожавателка,понекогаш ќе погледнам некој спот од неа или ке слушнам некоја песна но за пофалба е секој настап и нејзината ексцентричност што допринесува да биде поразлична од другите
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    На почетокот со Just Dance , како и првите песни ми беше понормална , личеше на нешто .. Сега не знам , она во спотовите е се само не жена (девојка) . На настапите чат пат заличува на нешто ама порано поубава ми беше и многу хитови ми беа тие песни .
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.751
    Допаѓања:
    65.207
    Пол:
    Женски
    Не можам да ја смислам. Ми се гади. Дебилно створење.
     
    На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Ја сакам, ги слушам песните и не ја осудувам како што сака така нека си го живеј животот :*
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Се согласувам и јас со тебе ;)

    Спотот за алехандро ми е ептен за нигде. Некој велеа дека бил прејак.. не знам што е јако :^)
     
  13. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.092
    Пол:
    Женски
    Не можам да ја слушам во никој случај,а инаку....Разбирам јас шоубизнисот дека неминовно ја наметнува потребата од што поголема уникатност,оригиналност или фурање некој свој препознатлив стил по кој ќе се издвојуваш од другите,ама такви по секоја цена очајни обиди за привлекување внимание,притоа лишени од добар вкус и здрав разум(на моменти :) ),ми делуваат патетично и одбивно.Не би го коментирала нејзиното бизарност и екцентричност,нејзин стил е ,сепак таа нејзина опсесивна потреба да биде колку може поскандалозна и поупадлива,веќе некако како да ја исцрпи својата креативност па почна да бара инспирација во Мадноа во 80-тите.
    Се` на се`,да не ја тупам многу,не ми се допаѓа воопшто ни таа ни музиката.Во почетокот кога излезе Just Dance,ми беше онака певливо,просечно хитче,се останато ми е :n:
     
    На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ми е гајле мене дали била уникатна или единствена и храбра или не знам каква. Јас слушам МУЗИКА и ИЗВЕДУВАЧИ. А никаде не се зборува за нејзината интерпртација, туку само за нејзиниот преексцентричен стил и нејзината „јака“ нападност. Тоа нејзиното за мене не е музика.
    Не ја сакам.
     
  15. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ја сакам но не поради ексцентричноста или затоа што е ваква или онаква, туку затоа што нема песна која не и е хит или не е убава. Исто така има и интересни настапи, но со последниов спот претерала.
     
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам и во моментов ми е изведувач број еден, секоја нова песна што ќе ја извади ми е погодена ептен по вкус :) Ексцентричноста не ми е по вкус но не го оценувам изведувачот по изгледот никогаш, но тоа што е ексцентрична и не го гледам како да е нешто лошо и неприфатливо, и се восхитувам колку е луда и храбра :lol: Како музичар ми се допаѓа, има талент а очигледно има и добар продуцент, сите песни и се хитчиња, а посебно "Telephone" со Beyonse ми е врв! Спотот на Telephone според мене е прилично глуп и долг и без некоја посебна приказна и значење, но за разлика од него спотот на Alejandro е скроз на место! Прочитав некаде што е тематиката на спотот и ми се допадна како е укомпонирано со танчарите, а мажи танчари ми се голема слабост :P Тоа за мене е прав музички спот, спот кој ќе ти го задржи вниманието па колку долго и да трае, наспроти оние во кои само шетаат полуголи жени.
    Што се однесува до копирањето, во денешно време нема уникатност, секој од некого нешто препознатливо превземал, па така и Гага можеби наликува на Мадона, како што и сите млади пеачки почнувајќи од Ријана, Бијонсе, Кристина Агилера и тн. имаат превземено од ексцентричноста во костимите на Гага :)
     
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    :rock: :rock:
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Само ја слушав Бед роменс и толку но сепак не ми се допаѓа ни нејзината фаца ни тоа што го прави по спотовите
     
  19. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    песните иако ми наликуваат една на друга убави се и ги слушам :D
    ама нејзе како пејачка и тоа како се презентира многу многу не го почитувам....се знае дека сама по себе е феномен со нејзината ексцентричност ама некако мене тоа ми е ту мач 8)
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Не ја слушам.Но сепак,секоја чест за уникатноста.Морам да признаам дека е навистина оригинална во тоа што го прави.