1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лејди Гага (Lady Gaga)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од wolf4e, 25 јуни 2010.

  1. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Не ја сакам,не ја ни мразам.Добри песни направи,paparazzi ја утепав слушајки :)
    Од овие Бритни,Кристина Агилера дефинитивно ми е најдобра,ама сепак не е пејачка што можам да ја сакам којзнае колку и да и се восхитувам.Премногу екцентрична за мој вкус.
     
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Не ми е убава ама ич,ама песните ги сакам и ги слушам :)
     
  3. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Па не и се лоши песните ама сепак не ја сакам многу :^)
     
  4. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Ги слушам нејзините песни , за изгледот не коментирам, секој си има право да си го креира својот лик, стајл и сл., ама спотот за Алехандро воопшто не ми се допаѓа. :puke:
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ние си ја викаме Лејди Гадна :lol: искрено ужасно ми е антипатична и она и нејзиниот стил.
    Ама Браво за талентот, пее навистина добро, и нема песна што не ја знам. Постојано си вади хитчиња. ЗА спотовите... па штознам, не уживам да ги гледам, особено не на Алехандро, има нешто што ме вознемирува кога го гледам, ме тера на гадење...
     
    На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Лејди Гадна :D :D :D Леле колку се изнасмеав, ама прекаров стварно и прилега :lol:
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Не ја слушам Гага. Само една песна ја слушав така подолго време, интересни ми беа нотите.
    Бед роменс. :D :D
    Инаку, немам некое мислење Wow за неа. Одвратна ми е, на лик секако. И ми личи на Ејми Вајнхаус.
    А за уникатноста, па до некој степен и :clap: .
    :)
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Ангелче, мислам дека таква споредба не можеш да направиш.Барем за мене Ејми е скалила подобра од Гага. :)
     
  9. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Признавам, далеку е подобра Ејми од Гага. Тоа што си има проблеми, тоа е друго. Но, мене во ликот Гага ми е слична на Ејми.
    Барем во спотот, telephone, кога се јавува на телефон од затворот. Не знам баш која минута, ама е копија од Ејми.
     
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Вајд Чајлд (ќе избегам малце од темава ама...) на еден друг форум колку се имам карано за тоа дали Ејми Вајнхаус е добра како музичар или не... хахах не можам да ти опишам! Како и да е, Ејми направи 2 цд-а, направи убави песни, цело богатство го потроши на забави и дрога и кај и да е ќе се заборави. Оваа Гага сигурна сум дека ќе стигне и до 3тиот албум... во своја некоја чудна појава... пак! :lol: Е се прашувам дали ќе се префрли на дрога и самоуништување.. или некоја следна оргија....

    Како и да е, таа е ваква и онаква.. и потаква и секаква... ама песнава и ја поштуваааам :lol:
    [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2Abk1jAONjw&amp;hl=en_US&amp;fs=1?color1=0x3a3a3a&amp;color2=0x999999"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2Abk1jAONjw&amp;hl=en_US&amp;fs=1?color1=0x3a3a3a&amp;color2=0x999999" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Според мене Ејми е одличен музичар, како што викаш направи само 2 албума, но самата се уништи со дрогата. Но има специфична боја на глас, а и песните и се добри. Но сепак ова е музика и се работи за вкус и кај секого е различен. :)
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    за мене Ејми е подобар музичар од Гага, песните не и се миновен хит, туку еве на пример back to black е ставена во една од култните песни. Сепак, Гага е поиновативна и со начинот на кој што се презентира привлекува многу медиумско внимание, а има е талент нормално. Секој со својот вкус.
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ни Ејми ни Гага!Ништо не ми е интересно...ни лика, ни прилика, ни музика. :^) |(
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не ја сакам веќе. Интересна ми беше порано веќе не. Претерува, а се што е претерано е неубаво. Одвај чекам да ја снема, а ќе се случи тоа како што се случи на сличните на неа како онаа Ејми Вајнхаус, Кејти Пери... И тие глумеа лудило ексцентрични незнам ти какви па гледам сега многу ги даваат по МТВ. Не ми се допаѓа повеќе.
    За новиот спот на песната Алехандро ќе искоментирам само дека е срамота, гнасно и одвратно. Тоа се чисти перверзии и вулгарности без никаов сенс за естетика. Побогу, јас кога имав 11 години почнав да слушам странска музика нон стоп вртев по МТВ немаше такви гнасотии со садо-мазо пози. Мали деца гледаат! А песната се дава на послужавник во ударни термини! СРАМОТА!
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ејми да, веќе ја нема, се упропасти. Кејти Пери напротив, има нов албум, мене ми е најубава до сега и нонстоп и ја вртат песната на mtv.
    за Алехандро се изјаснив, одвратна е во спотот и се сложувам дека не треба таков спот полно со перверзии и настрани сцени да се пушта сред бел ден, кога деца гледаат.
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    И Кејти Пери ќе дотурка до таму, тоа е само прашање на време...
     
  17. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Ја сакам само затоа што е уникатна... ниедна песна, видео запис, шминка, кореографија... не се преземени, туку се нејзино дело. Инаку мислам дека оди до крајности и дека прави многу гадни работи, а во основа е преубава девојка.
     
  18. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ја сакав досега, ај што ми е одвратен спотот од алехандро туку и сега како што ја гледам како машко... ептен ми се згади... незнам, сега нека направи пак некоја добра песна за да се извади за ова :lol:
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    [​IMG]
    Се согласувам :D
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    преубавааа? :^) :rofl: :rofl: :worried: