1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лејди Гага (Lady Gaga)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од wolf4e, 25 јуни 2010.

  1. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Lady Gaga

    Абе Агилера ако тогаш била хит мејкер сега више не е .Сега Гага доминира со топ листите и Кристина е Copy Cat .А и нема потреба да гледам што велат другите зашто тоа едноставно е така .It's a fact. Pozz
     
  2. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Lady Gaga

    Не ми се верува! Како може Гага пред Мајкл Џексон?! :x
     
  3. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Си ја слушнала ли Гага како пее во живо???И јас мислев исто како тебе али да е талентирана е.
     
  4. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Lady Gaga

    Не е точно дека Гага нема талент.
    Мислам дека Агилера може многу подобро од тоа да ја имитира Гага. Навистина е талентирана, само треба повеќе да верува во себе.
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Да, сум ја слушнала.
    http://www.youtube.com/watch?v=ZHrMflS4 ... re=related

    И НЕ - НЕ ЗНАЕ ДА ПЕЕ (кутрата, нема ни кондиција до првиот рефрен. Дури и музички необразуван човек ќе увиди дека фалшира).
    Пак ќе кажам , немам ништо против Лејги Гага. И ги имам двата албуми дома и ги знам песничките, си ги потпевнувам.
    Да, сметам дека е ексцентрична лудача која само на тој начин може да добие внимание од светот и да го скрие очајниот изглед на Грдо (прегрдо) Пајче.
    Ама, секоја чест, снајди се па живеј.
    За 5 години никој нема да ја спомне Лејди Гага.
    Да не речам One hit wonder, ќе речам - One year wonder.
    Мене дури и ми беше убаво да ја видам во една епизода од третата сезона на GG.
    Ја одбележа годината, како-така, нејсе.

    Само не сакам споредби со Кристина Агилера. Нема глас и не се залажувајте. Едноставно девојката не знае да пее. Толку.
     
  6. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Lady Gaga

    Па не е воопшто лоша на настапов...Не приметив баш некаде да фалшира а меѓудругото нејзиниот стил на настапување во живо е таков да има целосен сценски настап, со добра кореографија, танчери, костимографија и сценографија. Гледам дека е на тоа доста посветена, а сепак добро пее и покрај тоа што игра во исто време, ја дигаат, носат, превртуваат...Има некои моменти нормално каде што е потешко да дојде до здив, но затоа пак пратечките вокали добро покриваат. Мене ми е супер :)
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Lady Gaga

    Не, и не се ни трудам. Светот затоа ја има Beyonce. ;)
     
    На SashaFierce и Offspring им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Lady Gaga

    Да да, и јас едвај чекам тоа да се случи :)
    Искрено, Гага да се појавеше некаде 2000 година и немаше да и се придава толку внимание. Имаше тогаш таленти на претек.
    Сега гледам сите глумат некое лудило ексцентрични глупаци, а мене ми е тоа на сила преправање демек види ме што можам |(
    Неприродно понашање е нешто што мразам најмногу на свет. Затоа и ова суштество не го поднесувам. Глумење лудило ништо повеќе.
    И да, мразам ствари што се прифатени од поголема народна маса. Истото тоа е знак дека не чини. Секоја чест на исклучоците.
     
  10. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    Lady Gaga

    se slozuvam so trendafilce,na klipot so go ima staveno od nastap na gaga,falsira od pocetok do kraj,voopsto ne moze da gi pee visokite delovi,zatoa celo vreme pee na niski tonovi,kolku da e umorna od nastap sepak kvalitetna pejacka i te kako podobro bi go izvela,moze ke i zatreperi glas i se,ama gaga na klipov uopste nema sila da pee.inaku uopste nemam niso protiv lady gaga,ima super pesnicki ama spored klipov so go vidov mislam deka poprvo bi mozela da se narece shoumen otkolku pejacka.nema glas za peenje u zivo.
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Lady Gaga

    Брееј што ја мразам оваа реченица. |(
    Ако не може, нека не ни пробува. Има танчери кои ја вршат својата работа, а Гага е пејачка и треба да посвети повеќе внимание на интерпретацијата отколку сценскиот настап (иако и тој не треба да се изостави, ама може да стави во втор план).
    На темава во потполност се сложувам со Трендафилка. Не можете да ги споредувате Агилера и Гага. Кристина е извонреден вокал, а Гага уште сто фурни леб да изеде нема да ја стигне, бидејќи тоа се вика талент, а Гага го нема.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  12. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Lady Gaga

    Каков моќен глас има Кристина и тука некој ќе ја споредува со Гага, стварно не ми е јасно. :^)
     
  13. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Lady Gaga

    Во шоубизнисот секој копира секој па со тоа не се ни замарам.Но јас Лејди Гага не ја слушам. Не ми се допаѓаат ни стиховите ни спотовите. Но секој има свое мислење. Не мислам дека Гага ја копира Кристина а ни обратно. Мислам дека тоа е тренд и сега сите почнаа да го прават. Погледнете ги Ријана, Кети Пери, Бијонсе, а и многу други. :)
     
  14. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    Lady Gaga

    mn mi se dopaga Lady Gaga,mn e harizmaticna,ima izgradeno svoj stil i ne kopira nikoj,isto taka mi se dopagaat i nejzinite spotovi i pesni,nemam nikakva zamerka kaj nea (ova e moe mislenje i ne planiram so nikoj da se zameram za istoto) :lol:
     
  15. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Lady Gaga

    За сите обожаватели на Гага добра вест е тоа што ќе има концерт во Загреб, па може да се зберете обожавателките од Фемина и заедно да одите :)
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Lady Gaga

    Ни мене не ми е јасно истово, по илјада пати да кажеш, не напразно туку реални работи, пак не се разбираат некои. :^)
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Lady Gaga


    како што кажав погоре, критериумите за квалитет се изместени... Преплавени сме со кич и шунт па се потешко е да објасниш на млад човек што е добра музика, а што е моментална и краткотрајна слава.
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Lady Gaga

    цурава направи Бум,никој не и е рамен во тоа :D
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    И нема да разберам.Јас можам да мислам што сакам и да го кажам моето мислење.А за мене Гага има подобар глас а не оваа што завива. И ааај чаооо! :geek:
     
  20. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Lady Gaga

    Океј бе срцка, јас не мислам дека Агилера има добар глас, јас знам. И во никој случај Агилера не завива. И мисли си ти што сакаш, и кажувај си што сакаш, твое право. Не ми смета.
    Јас си кажав што мислев, ти си кажа што мислеше.
    Ај позз4е.
    :hai: