1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ликови од серии кои веќе сме ги сретнале

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од alekce83, 3 ноември 2013.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Подолго време мислам да ја отворам темава и на крај се решив. :) Бидејќи сум зависна од серии, во моментов гледам сигурно 20-25 серии, често ми се случува да видам некој лик кој многу ми е познат но неможе да ми текне од каде.Се додека не откријам од кај ми е познат не сум мирна :lol: Отварам имдб, барам на google се додека не го најдам.Ете ќе дадам пример, пред некој ден ја почнав новава серија Дракула и ме закопка женскиот лик во кој Дракула бил заљубен, се вика Mina Murray / Ilona и изгледа вака
  е всушност актерката Jessica De Gouw која глумеше во Arrow и беше Helena Bertinelli / The Huntress  Ајде да видам дали и на вас ви се случува истото, пишете си слично изкуство.Се надевам дека не сум единствена :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.