1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лик од филм или книга кој сакам да постои во реалностa

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Cicero, 11 мај 2014.

  1. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Би сакала да постои маж каков што е опишан Ленден Кардер во чекори за паметење од Николас Спаркс затоа што на почетокот е арогантен популарен фраер кој ги исмева другите а потоа сосема се менува
     
  2. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Не знам колку сте по аниме, но јас би сакала да бидат оживеани Обито и Какаши од Наруто. Обито е дете од дом кое има високи цели, но Какаши му е ривал кој секогаш е над него. На крајот Обито се заљубува во Рин, но Рин во Какаши. Сите тројца се најдобри другари се додека Обито не умира поради Какаши, а својот посебен вид му го подарува нему за да ја штити Рин...Меѓутоа Обито е спасен и сака да се врати, но тогаш Рин е убиена од страна на Какаши, а Обито го гледа тоа. Потоа, Обито целиот свој живот тагува по детската љубов мразејќи го Какаши, а Какаши станува најстрогиот, но и најдобар учител учејќи ги сите да го ценат пријателството. Исто така, тој не сака ни да се ожени, ниту може да ужива во животот поради тајната за тоа како умре Рин навистина... Многу ме допреа овие ликови, целосно се предани на пријателството и љубовта, Обито е толку интересно чувствително дете, а Какаши пожртвуван и паметен, прво само за Обито и Рин, а потоа и за неговите ученици.
     
  3. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Сумире - Спутник љубов, за дружење, ќе биде исто како со младата јас да зборам.
    Кристин Дае - Фантомот од Операта, Мина Харкер- Дракула, Меги - Воденицата на Флоса за инспирација да станам подобра личност и со нив воедно би ми било интересно, не се сомневам во тоа, башка и слични сме си. Неколку Шелдонски дами како Лара, Џенифер Паркер, Елизабет Рофе - би учела од нив и би ги почитувала ради животните искуства.
    Од филмови Селина Кајл- Бетмен се враќа, само би ја гушнала и би ја тешела, Ејнџел од Ангелов Танц филмот, исто би ја гушнала, тешела и би рекла знам како ти е.
    Зошто нема вакви личности и во реалноста? (hollest)Би имала многу другарки а не вака 8)
     
    На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
  4. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Ќе напишам некои ликови од книга којшто се уште ми се свежи во сеќавањето.
    Принцезата Селена од книгата Кринот на Нил, борбена девојка којашто се бори за тоа што и го оставила мајка и зад себе, не се плаши од никој, силна девојка. :muscle:
    Трејси Витни од книгата Ако го дочекам утрото добро би било да има таква девојка во нашата држава :D да ги обљачка сите криминалци коишто заработиле нечесно, крадејќи од поштените луѓе, да ги среди како што заслужуваат.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    ЕЕЕ Сидни Шелдон :l::f:
     
    На shz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Ерик, фантомот. Баш би било прекрасно да познавам гениј и виртуоз во музиката. Би рекла и Клод Фроло за свештеник но ако се запали тешко мене ми се пишува, лол!
     
    На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Хаха да си жива и здрава, како ме насмеа за Клод Фроло ! :lol:
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Нема да се трудам да бидам оригинален и да трагам по ризницата од филмски и книжни супер херои кои со својата грандиозна појава и необични способности и позитивни душевни квалитети го задолжиле светот туку само ќе посакам во светов да постоеше силата на мечињата со добро срце-цртан филм од моето детство кои со својата позитивна енергија ја лекуваа заблудената,злобна душа.Многу убаво ми беше што секое мече си имаше свое знакче и тоа се некои природни елементи,чудесни појави,симболи на љубов како облачиња,виножита,срциња кои преку снопови од светлина ги излачуваа во повредената душа и ја обновуваа,вдахнуваа љубов.
     
  9. AnnabelLee

    AnnabelLee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2018
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Гандалф и Саруман, за да ми го предадат занаетот.