1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лимонова диета

Дискусија во 'Диети' започната од yawn, 22 јуни 2010.

  1. Draggana

    Draggana Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Јас сум сега на оваа диета , и претходно на лимон диета и навистина има ефект, епа девојки нема чоколадо просттете се од него јас успеав а не верувам дека некој повеке од мене сака чоколадо :D
     
  2. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Мене ме мачи една работа а тоа е дека имам осетлив желудник, па дали ако почнам со оваа диета, со конзумирање на големо количетво лимуни киселините би ми предизвикале проблеми со желудникот?

    Искуство.....???
     
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Ја немам држено диетава ама како чоек со осетлив желудник и голем фан на лимон - ако претераш со лимон боли и те како. Ја читав сега диетава и мислам дека од тоа количество лимон не би требало да те боли (тоа зависи од колку осетлив ти е желудникот секако), ама дневно јас лично поќе од ова внесвам (во се клавам лимон, мн убав ми е). Така да една недела можиш да се обидиш, следната паузирај за секој случај <3

    Пс сега прв пат ја прочитав диетава и размислувам да ја почнам ама име време ќе размислам уште малку до др пон. (нели она - од пон на диета ахахаха) и до сега не се сеќавам да имам држено диета ама ова некако ми звучи пореална од другите откако прочитав менито.
     
    На kikin му/ѝ се допаѓа ова.