Линкин Парк (Linkin Park)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од GarpovaV, 15 мај 2011.

 1. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Linkin Park е рок група од Агура Хилс, Калифорнија. Од формирањето во 1996 година до денес имат продадено повеќе од 50 милиони албуми имаат освоено две греми награди. Со нивниот прв студиски албум, Hybrid Theory, постигнале светска слава. Вториот студиски албум, Meteora, продолжува нивниот успех. Познати се и по неколку соработки, најмногу со раперот Џеј-Зи и нивниот заеднички албум Collision Course, и соработка со многу уметници на Reanimation. Албумот бил меѓу најпродаваните со скоро 625.000 копии. Имајќи ги адаптирано ну метал и рап рок жанровите до радио-пријателски, но сепак густо-слоевит стил, бендот истражи други жанрови во нивниот следен студиски албум, Minutes To Midnight. Иако на почетокот беше критикуван поради отстапката од дотогашниот стил, сепак го достигна нивото што го заслужува и претставува еден вид на еволуција на бендот.
  Извор:Wikipedia
  ---------------------------------------------
  Што мислите вие за бендов? Дали ги слушате, кои се вашите омилени песни од оваа музичка група итн.?
  Па пукајте! :)
  проверив, немаше ваква тема, ако случајно има, се знае клуч :bow: :)
  [​IMG]
   
  На Forgotten му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Аааа ми ја погоди тематааа :inlove:
  Многу ги сакам, уште од 5то одделение ги слушам и ден денес не ми се здосадени нивните песни.
  Метеора до сега им е најдобрар, неверојатни се, ме тераат да скокам, да пеам.... :rock:
  Најдобро од нив:
  http://www.youtube.com/watch?v=LYU-8IFcDPw
  http://www.youtube.com/watch?v=kXYiU_JCYtU
  http://www.youtube.com/watch?v=zsCD5XCu6CM
  http://www.youtube.com/watch?v=YLHpvjrFpe0
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
 4. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  И јас не сум си пишала мислење па еве. :)
  Значи ако ја отворив темата секако дека ги слушам и сакам :) ама пак ќе пофторам.
  Омилена група ми се, имаат многу добри песни и едноставно никогаш ни мене не ми здосадуваат нивните песни. Имам повеќе омилени песни, ама едни од нив ми се
  http://www.youtube.com/watch?v=1yw1Tgj9-VU
  http://www.youtube.com/watch?v=kXYiU_JCYtU
  http://www.youtube.com/watch?v=LYU-8IFcDPw
  http://www.youtube.com/watch?v=8sgycukafqQ
  и уште нешто...Сакам нивен концерт во Македонија. :) :inlove:
   
 5. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  184
  Е ти давам рака за темава.
  Ги открив на времето кога бев премала и премалку искусна со интернет и спуштање преку истиот но затоа брат ми изнаспушта рок песнички. Mислам дека бев 5то или 6то и до ден денеска сум им верен фан, нема песна и текст а да не им го знам.
  Омилен албум ми е Метеора а добија голем број на негативни критики за новиот албум, но сепак мислам дека е убав и ми се допаѓаат многу и новите песни.

  http://www.youtube.com/watch?v=OnuuYcqhzCE

  http://www.youtube.com/watch?v=0xyxtzD5 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=8sgycuka ... re=related

  И од новиот албум

  http://www.youtube.com/watch?v=jpt7RJUGpdE

  http://www.youtube.com/watch?v=5qF_qbaW ... re=related
   
 6. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  "In The End"

  (It starts with one)
  One thing I don't know why
  It doesn’t even matter how hard you try
  Keep that in mind, I designed this rhyme
  To explain in due time
  All I know
  time is a valuable thing
  Watch it fly by as the pendulum swings
  Watch it count down to the end of the day
  The clock ticks life away
  It’s so unreal
  Didn’t look out below
  Watch the time go right out the window
  Trying to hold on but didn’t even know
  Wasted it all just to
  Watch you go

  I kept everything inside and even though I tried, it all fell apart
  What it meant to me will eventually be a memory of a time when I tried so hard
  And got so far
  But in the end
  It doesn't even matter

  I had to fall
  To lose it all
  But in the end
  It doesn't even matter

  One thing, I don’t know why
  It doesn’t even matter how hard you try
  Keep that in mind, I designed this rhyme
  To remind myself how
  I tried so hard
  In spite of the way you were mocking me
  Acting like I was part of your property
  Remembering all the times you fought with me
  I’m surprised it got so (far)
  Things aren’t the way they were before
  You wouldn’t even recognize me anymore
  Not that you knew me back then
  But it all comes back to me
  In the end

  You kept everything inside and even though I tried, it all fell apart
  What it meant to me will eventually be a memory of a time when I tried so hard
  And got so far
  But in the end
  It doesn’t even matter

  I had to fall
  To lose it all
  But in the end
  It doesn’t even matter

  I've put my trust in you
  Pushed as far as I can go
  For all this
  There’s only one thing you should know
  I've put my trust in you
  Pushed as far as I can go
  For all this
  There’s only one thing you should know
  I tried so hard
  And got so far
  But in the end
  It doesn’t even matter
  I had to fall
  To lose it all
  But in the end
  It doesn’t even matter

  :) :)
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Линкин Парк е еден од оние бендови кои константно се добри.
  Ги сакам, одлични се.
  Ми се допаѓаат скоро сите песни постирани погоре, би сакала да ги слушнам и погледнам во живо, ми враќаат убави спомени од средно, а Numb е еден од најквалитетните, реални текстови на сите времиња за мене.
  Оваа песна е посебна.
  Најубава.
  http://www.youtube.com/watch?v=snedXMMehdc
   
 8. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Ааааааа браво, ми ја погоди тематаа :inlove:
  Неколку години има кај што ги слушам Линкин Парк ... и стварно се многу добри. Имаат прекрасни песни од кои никогаш не ми се здосадува.
  http://www.youtube.com/watch?v=LYU-8IFc ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=AyvDDySHQVk
  http://www.youtube.com/watch?v=Av0nzHe_hnc

  Морам да признаам, најдобри се во живо!
  http://www.youtube.com/watch?v=LPgwY11jzK8
  http://www.youtube.com/watch?v=wsqKH_VI ... ure=relmfu
  :l: :l: :l:
   
 9. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Премалку се зборовите за да кажат колку ги обожавам.
  Одамна ги слушам, од првата песна се заљубив во нив, а од првиот спот се заљубив во Честер :l:

  Од последниот албум, ми остави мнооооооооогу голем впечаток

  http://www.youtube.com/watch?v=5qF_qbaWt3Q

  А овие ми се најомилени

  http://www.youtube.com/watch?v=tqgAAqCqiBI

  http://www.youtube.com/watch?v=5AWbgkRp ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=8sgycukafqQ
   
 10. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  :clap: за темава. Прв нормален бенд што почнав да ги обожавам во 5то одд. и сеуште ми се супер. Значи пораснав со нив. Според мене Метеора им е најдобар албум. Им ги сакам скоро сите песни до сега освен тие од претпоследниот албум со исклучок на Bleed it out, What I've done и уште 2-3 други.
  Најомилени песни: In the end, Place for my head, one step closer, numb, from the inside, breaking the habit, somewhere i belong и уште многу други. Од последниов албум една од поубавите ми е The Catalyst
  http://www.youtube.com/watch?v=51iquRYKPbs
   
 11. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Во периодот кога Линкин Парк беа во екот на славата кај нас, јас не бев во тој фазон и немав дури ни слушнато за нив. Некоја година подоцна ги слушнав (мислам дека ги запознав со песната What I've done) и ми оставија убав впечаток, ги преслушав нивните попознати песни и уште повеќе го зголемија првиот впечаток.

  Не можам да кажам дека редовно им ја следам музичката кариера, но од она што го имам слушнато сум задоволна. Добро што ме потсетивте, па сега повторно си ја слушам What I've done и си уживам. Thanks again. :lol: :$

  http://www.youtube.com/watch?v=8sgycukafqQ
   
 12. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Супер се они
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Баш се добри, само нешто ми ги нема во последно време.
  Во основно се дружев со едно девојче што ептен ги сакаше, па и јас така ги научив. Пријатни се за уво.
  Оваа им ја сакам најмногу:
  http://www.youtube.com/watch?v=v2H4l9RpkwM&feature=fvsr
   
 14. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.775
  Многу ги сакам, односно музиката која ја прават. И ретко нешто да не ми се допаднало од нив.

  Кога се појавија се трипав односно се тешев дека се појави одлична замена за Limp Bizkit кои навистина ми недостигаат. Но потоа сфатив, дека Linkin Park се посебни.

  Вие веќе сте ги постирале песните кои ми се допаѓаат од нив. Јас можеби би додала дека проектот Fort Minor ми е повеќе од одличен така да би постирала една песна која ми е можеби најомилена од тој албум.
  Текстот е :x И токму така се чуствувам јас во однос на хип хоп музиката. А паралела може да се повлече со што сакате всушност.
  Ако не сте го слушале тој албум, трк на download! ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=94QVyAi4yWE
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.039
  Допаѓања:
  4.650
  Од мала ги знам како група Линкин Парк, но тогаш што се вели и не беше толку развиена технологијата, па ги знаев само како група. Можеби пред една година слушнав нивна песна и до ден денес си симнувам дневно по некоја песна од нив. Енергични се песните и ме тераат да си купам електрично гитарче и да одам со нив во да си засвирам. :)
  Да не се повторувма со песните, постирани се на претходните страни. :)
   
 17. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
  леле се би дала да им идам на концерт ааааааааааааааааа :rofl: кој феелинг е тоа! замислете да сте тука! ААААААААААААААААААААААААА !

  http://www.youtube.com/watch?v=WIaXYIEQivk
   
 18. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
 19. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Ми беа едни од омилените, само што се изгубија некако.
  И да, старите песни им беа многу подобри од поновите според мене.
  На листата на најомилени песни би ги ставила Numb, Breaking the habit, Faint...