1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Линк за евентуалното убиство на Тоше Проески?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од UbavkaBube, 30 септември 2010.

  1. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    има вистина во ова што го збори човеков.
    стварно што се случи со возачот на камионот??? :?:
    како може да учествуваш во сообраќајна несреќа со смртен исход и да не одговараш за тоа ? :^) |(
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Argasi

    Argasi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    278
    Под кој основ да одговара возачот на камионот?
    Да лежи казна затвор бидејќи некој му се забил со 200кмх во приколицата од камионот?
     
  3. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    ^^ не да лежи во затвор, туку да даде изјава, да се појави на суд, нешто...
    обични очевидци се битни во еден случај, не па некој што директно учествувал во неа.
    овој ко во земја да пропадна.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Argasi

    Argasi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    278
    тоа да, треба да сведочи да се расчисти случајот што како се случило, а не само да го снема како што посочи ти.
     
  5. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    ЈАС МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ВРСКА ОВАЈ
     
  6. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Сега пак истиов новинар тврди дека е во некој манастир
    http://www.zdravo.com.mk/zoran-bozhinov ... ki-e-zhiv/

    Леле не ми се верува,нека почива во мир бе луѓе.......
    Ах,ајде нека си прават приказни а на мајка му и татко му како им е ,се запрашал ли некој?????????
     
  7. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.982
    Единствено што ни останува е да го запамтиме како ангелче наше и да ги слушаме неговие песни. Нека почива во мир.
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Добро, ете за возачот на камионот, постои место за сомнеж, но, како може човеков да тврди дека несреќата не се случила? Па барем ако решил да лаже, нека лаже, а не на работи кои ги збори, сам се плетка |( хеликоптерот што го носел телото на Тоше, наводно се срушил и немало преживеани, ако е така каде се срушил,освен тоа никој не го видел мртвото тело на Тоше, ако никој не го видел, кого погребувале? |( Абе ајде, цел филм :fubar: |(
     
  9. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Тоше го нема а ние можеме до утре да филозофираме дали се крие,дали е навистина мртов или има нешто трето.И мене нешто ми е чудно овде.Како само Тоше настрадал а другите здрави како дрен без ниедна гребнатинка?
    Овде некој вмешал прсти сигурно,дали мафија дали Љиља дали Рајко дали Петко ке остане мистерија.
    Прашање е кај е камионџијата и дали всушност постои?
     
    На cigarce и vesna23 им се допаѓа ова.
  10. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Хилихоптерот навистина се сруши, но не додека го носеле телото на Тоше, туку по една година.

     
  11. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    леле ако стварно наместиле да го утепаат кај ќе им иде душата на тие луѓе??? :x
     
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Токму поради тоа реков, знам дека рекол по една година дека се срушил, па ако се срушил, каде се срушил, нема никаква логика во ова што тој го тврди, како и за телото на Тоше, па уште ред други работи, па ете и друг да погребале,зарем толку народ ќе беше на погребот на некој кој што воопшто не го ни познаваат, а камоли слушнале за него? Па зарем возачот на Тоше ќе го доживува сето тоа што сега го доживува, ако сето тоа не се случило?А ете според него, зарем не би требало да има пожарникари на самото место на несреќата? Ако е така како што вика дека Тоше е жив, па зарем лажно ли се претставувал Тоше пред народот, за потоа да биде божем однесен во некој манастир? Би можела да најдам еден куп прашања од никаде кои укажуваат на нелогичноста на неговите тврдења.
     
  13. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Па многу од работите што ги твди немаат логика. Не ми е некако за верување. Можеби во првите текстови за смртта на Тоше верував делумно, ама по овој текст... :shake: Дефинитивно сметам дека не е како што треба човеков.
     
  14. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски

    ПА ЗАРЕМ СТЕ ЗАБОРАВИЛЕ ДЕКА ХЕКИКОПТЕРОТ "МИ-17" СО КОЈ БЕШЕ ВРАТЕНО ТЕЛОТО НА ТОШЕ ОД ЗАГРЕБ, , ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА СЕ СРУШИ И ЗАГИНАА 11 ПРИПАДНИЦИ НА МИСИЈАТА НА АРМ ВО БОСНА, ПРИ ВРАЌАЊЕ , КАЈ КАТЛАНОВСКО БЛАЦЕ ,,,, УБО СИ КАЖА ЧОЕКОН ШТО ВЕ БУНИТ ЈА НЕ ЗНА
     
  15. ToFe

    ToFe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
  16. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Јас пак, слушнав гласини, за кои не верувам дека се точни... Колешка на мајка ми тврди дека е блиска пријателка или роднина со кумовите на Тоше... тврдат дека Тоше тајно се оженил со А. Б., од повеќе причини, а главните демек биле поради Љиљана дека им се мешала во животот, а уште и дека А. Б. била претходно свршена со Италијанец, па демек тој Италијанецот го наместил убиството... Постојат разни вакви искази и се појавуваат повеќе убијци, така да не можеме да знаеме во која верзија да веруваме.... Единствено, не ми се верува дека буквално никој нема вмешано прсти во несреќата. Дури слушав и гласини дека дури шоферот и Љиљана излегле да бензиска за да се освежат, некој демек ги следел и моментот кога го оставиле Тоше сам во колата, а тој спиел, некој дека го убил, а Љиљана и шоферот цело време мислеле дека тој спие... Едноставно, можеме само да претпоставуваме, но никогаш нема да бидеме сигурни.
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tomcia

    Tomcia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    126
    Мене сево ова ми звучи многу логично, ама ептен многу

    Човеков барем 60% од тоа што зборува е вистина
     
  18. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Поради тоа што има секакви гласини и варијанти за убиството на Тоше,мене не ми е за верување ова. Само Господ знае што се случило, ама редно е да го остават да почива во мир.
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.313
    Допаѓања:
    101.499
    Пол:
    Женски
  20. Crucio

    Crucio Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    30
    Лејјјјјјјјјј што е ова бе ? Владата му се осветила на Тоше бидејки одбил да пее пред 5 год... за партијата......... ВАТ Д ФАК ? Нека почива во мир.