Лионел Меси (Лео Меси)

Дискусија во 'Спорт' започната од analia13, 20 април 2012.

 1. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  Ја отварам оваа тема за оние кои го сакаат Лионел Меси и се негови фанови.

  Лионел Андрес Меси роден на 24 јуни 1987 е аргентински фудбалер кој игра за Барселона и репрезентацијата на Аргентина. Се смета за еден од најдобрите фудбалери на својата генерација. Неговиот стил и вештина потсетуваат на оние на Диего Марадона, кој и самиот го прогласи Меси за свој „наследник".
   
  На veren и mileystar им се допаѓа ова.
 2. Mezzaluna

  Mezzaluna Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Кој е Лионел Меси? :^)
   
 3. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.984
  Се бара Меси да се појави на утакмиците , оти 2 по ред губат Барса

  :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Aries9, BlackSwan5, CharmedGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Барса се сака, Барса се љуби, и кога победува и кога губи! :*
  Патем, поздравче до ''верните навивачи'' на Реал ;)
   
  На Feminka22, Jule.Sk, 1LTennis и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.984

  Ок верен навивачу


  кажи ми 2та состава на Барса, минатите 10 утакмици Барса-Реал
  сите титули , години кога биле освоиени


  Без да користиш гугле и мугле ......
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.744
  Пол:
  Женски
  еве го меси :lol: не го обозавам но морам да признам дека игра предобро..браво.
   

  Прикачени фајлови:

  • mesi_0.jpg
   mesi_0.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   332
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133

  Не реков дека сум до толку страсен навивач и се тоа, но ме нервираат луѓе кои што до вчера наводно биле за Барса и по 2 пораза одма за Реал. :^) Ма дај молим те, продадени души. Поздравот беше наменет за нив, а ако ти се пронајде тоа не е мој проблем. Јас само пишав дека си ја сакам Барса како клуб и кога ќе победи и кога ќе изгуби. Тоа е. Не пишувам по цел ден на Фејсбук статуси од типот: ле-ле Реал :l:, Меси срце мое итн. |( Не сакам да се правам нешто што не сум, а и не сум кој знае колку по фудбалот, доволно е за мене. Си го сакам клубот и навивам за него. Не сум од оние - Вие за Барса навивате, ние живееме. Живеам за себе и за никој друг, а најмалце за клуб. Иначе, да ги кажам 2та состава и титулите, немам намера, затоа што не сум википедија ни ништо слично, а и не ни сакам затоа што не планирам тебе да ти ги кажувам. Виктор Валдес, Давид Виља, Лионел Меси, Адријано, Ибрахим, Педро Родригез, Иниеста се играчите што ми текнуваат во моментов и тоа е тоа. :) Поздравче ;)
   
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  ’Фала за поздравот’. Чекај малку, кога претходниот пат вие победивте немаше ли ваши верни навивачи( у наводници) кои изникнаа од никаде?
   
  На Aries9 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Јас ги поздравувам тие што се верни навивачи во наводници, а не оние кои што одамна си го сакаат клубот и си навиваат за него, без оглед на се. Така да размисли во кои спаѓаш и дали поздравот бил наменет за тебе. Ако е стварно за тебе, свака ти част! :bow: |(
  За тоа дали имало или не, не се замарам, а и онака секогаш ги има таквите, така да.. мислам дека сама си го знаеш одговорот, нема потреба јас да ти кажувам. Верните навивачи си ги има Барса од секогаш, со оние во наводници не се замара ни она. ;) :)
   
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Епа ако не се замараш со нив шо тогаш упатуваш поздрави? Чудни сте.
   
 11. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Онака да се израдуваат малце. ;)
   
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Нема потреба да се радуваат на вашиот поздрав, победата е доволна. ;)
   
  На Aries9 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Хахаха, ќе видиме за некое време кога пак ќе губат Реал, дали ќе ги има или пак ќе навиваат за некој друг клуб. ;)
   
 14. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Многу одеме офтопик.
  Истото важи и за навивачите на барса. :)
   
 15. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Ај да не замараме, дојди ЛП ако имаш нешто да прашаш и слично, ама се надевам дека нема никаков проблем. За Барса ќе видиме, секако. Се гледаме во вторник. ;)
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Најталентираниот фудбалер, најдобриот, новиот Марадона. И покрај сите здравствени проблеми, талентот излегува на виделина. Секоја чест Меси :clap: Барса е среќна што те има.

  [​IMG]
   
  На veren, Abby, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Лео ќе стане татко, женскаму е трудна....
  ајде ќе одиме на Мекици :lol: :inlove:
   
  На MaCa-J, Monna.Monna и starbucks им се допаѓа ова.
 18. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Не знаев кај да го постирам на друго место,во секој случај epic e.
  [​IMG]

  Марсело :lol:
   
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Барселона - Челзи. Тери исклучен во прво полувреме, Меси сеуште во игра. Месец потоа Меси објавува дека девојка му е трудна случајност или? :D

  Се зезам, нека му е честито.

  А за овој гестот погоре па уште велите дека е epic, да беше ова од играч на Реал ќе беше катастрофа невидена ;).
   
  На BoaVista, LilBaby и starbucks им се допаѓа ова.
 20. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Ќе не изедеа да беше играч од Реал ова. |(
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.