Липолиза на подбрадок

Дискусија во 'Лице' започната од ivanchos, 20 јули 2019.

 1. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  14.507
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, ако е дупла слободно во канта.
  Заинтересирана сум за овој третман, сакам да слушнам искуства од некој кој го правел. Се работи за липолиза на масното ткиво на подбрадокот со вбризгување липолитички коктел. Потребни се 2 третмани, на растојание од 3 недели а резултатот е траен.
  Немам проблеми со тежината 53кг сум а имам подбрадок и страшно се нервирам. Сакам да се решам од него па кажувајте. :?:
   
 2. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  79.339
  Пол:
  Женски
  Си пробала со вежби?
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  14.507
  Пол:
  Женски
  Немам пробано, незнам колку би имало ефект со вежби :?:
  Вежби за врат да правам или како?
   
 4. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  79.339
  Пол:
  Женски
  Овие се баш за подбрадок.

  Пробај месец дена прави ги секој ден и сликај се на исто место и иста светлина за да видиш дали има резултати. Се надевам ќе ти помогнат :)
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  4.542
  Пол:
  Женски
  Мене за помалку и од месец со овие вежби ми се намали подбрадокот.
   
  На eta, Bozica1980, ivanchos и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  14.507
  Пол:
  Женски
  Ги почнав од денес вежбите па се надевам ќе има и кај мене резултат. :D
   
  На eta и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 7. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.884
  Допаѓања:
  64.205
  по колку време на ден ги правеше вежбите?
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  4.542
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога ќе ми текнеше, не знам точно. Од прилика од 3 до 5 пати на ден ги правев.
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Skylar

  Skylar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Каде се прави таква липолиза на подбрадок?Дали има некои негативни последици?
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  14.507
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/afrodita.veronika/
  Јас овде се распрашав. 4000 е еден третман кој бил доволен ако се работи за мал подбрадок. Има и некој премиум пакет за обликување на цел долен дел на лицето 7200. Во план ми е да правам само чекам да видам дали некој го има правено третманот и каков е резултатот. :)
   
  На Skylar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.234
  Пол:
  Женски
  Јас денес правев прв третман, се надевам ќе има резултат
   
 12. ivcak

  ivcak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  4
  Каде правеше третман?
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.234
  Пол:
  Женски
  Ти пишав во ЛП
   
 14. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.234
  Пол:
  Женски
  Не сакав да биде дека рекламирам нешто додека нњ видам резултати, ноо денес правев втор третман после 3 недели и имам веќе резултати, навистима сум задоволна. Цената е 500 денари за подбрадок од третман, во Жданец се наоѓа студиото, кој го интересира нешто повеќе нека ми пише.