1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Липосукциска диета

Дискусија во 'Диети' започната од Anastasia1, 11 јануари 2018.

 1. Anastasia1

  Anastasia1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
 2. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.002
  Допаѓања:
  18.932
  Пол:
  Женски
  @Anastasia1 пиши повеке за диетава.
  Пожелно е кога се отвара нова тема, да се напише и некоj вовед. И другите ке прочитаат за што се работи,и некоj ке сподели искуство ако ja држат диетата.
   
 3. Anastasia1

  Anastasia1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Se drzelo 1 mesec, prvite 2 nedeli pies edno mleko i edni apcinja od kaj niv i samo na vecer mozis da jadis meso ili riba , a posle 3 nedeli ti davat eden rezim na jadenje sto e soodvetno za tebe i demek za 2 mesec ke simnis 7-10% od tvojata tezina
   
 4. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  831
  Пол:
  Женски
  искуства некој да сподели
   
 5. Frosi333

  Frosi333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Zdravo.Da prasam dali nekoj ja ima drzeno ovaa dieta i kakvi se rezultatite od nea? Imam slusano deka za 10 dena se gubat 10 kg.
   
 6. Femiz

  Femiz Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  4
  Дали некој го практикувал овој режим,какви искуства имате?
   
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.141
  И да функционира, не е здраво толку брзо, толку многу килограми да изгубиш.
  Освен тоа, колку побрзо ги изгубиш, побрзо ќе ги вратиш и тоа со + килограми.
   
 8. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Машки
  Za 10 dena - 10 kg samo ako si na steroidi. Za 24 casa po priroda mozes da izgubis do 3 kg. Vo tie 24 casa nejades nisto i nepies voda. 2kg salo mesec dena. Tie sto pisat deka izgubile 10 kg za mesec dena, toe samo voda a ne salo.
   
 9. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  некое искуство ?
   
 10. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  Липо диетата се одвива во 2 фази. Прва фаза, се пијат липо алфа шејкови (сурутка во прав + додатоци - витамин Б6, Б12, Цинк, и состојка на која не и го знам името, а предизвикува стварање на гел во желудникот преку набубрување). Овој прашак се раствара во 2 до 4 дл вода. Се остава да стои 3 мин. па се пие. Може да се додаде цимет. Има убав мирис и вкус..како салеп. Се пие 3 пати на ден, на 4 часа по едно. Помеѓу "оброците" се пијат по 2 таблети Липо бета, а нивната цел е да го држат тонусот на мускулите и да ја затегнуваат кожата.
  Вечерата е 150гр. месо или 200 гр. риба и салата (зелени и бели зеленчуци - спанаќ, зелка, карфиол, брокула, краставица..). Во текот на денот е дозволено: краставица, кафе без шеќер и без млеко, 1 лимонада без шеќер (покрај задолжителната), чај (овошен не), мастики без шеќер, маслиново масло, оцет...ми рекоа дека може, а во брошурата пишува дека не треба да се користи, сол е ок, вегета никако.
  Задолжително е: цеден лимон со млака вода наутро на гладно; мин.2 литри вода.
  Искуства после 4 дена:
  1. Едноставно е
  2. Не се чуствува глад
  3. Три кесички на ден се многу. Јас поминувам со 1-2. (Ова значи дека ќе ја продолжам првата фаза на подолго, се додека не ги испијам сите кесички)
  4. Не се мерам. Имам фармерки во кои морам да влезам. Од прилика знам со колку стартувам, па ќе видиме)
  Втората фаза е режим на исхрана кој е многу сличен на хроно, со мали отстапки. Отом потом.

  Кај луѓе кои знам дека биле на ЛД, резултати има.

  Според искуствата се губат 7-10% од телесната маса, кај некои и повеќе, тоа е индивидуално (а не 10 кг како што е пишано погоре)

  Поентата е што се намалуваат масните наслаги, значи се слабее во обем.
  Потребни се 48 часа да телото влезе во кетоза и само една грешка да излезе од истата.

  @Bozica1980 Бошке "муки" :D
   
  Последна измена од модератор: 1 јули 2019
  На TrinityNeo, peperutka8, EDNAEMAJKA и 3 други им се допаѓа ова.
 11. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  Едно време вака сама си пишував во хроно :D
  Несвесно диетава сум ја почнала во ПМЦ и обично во тој период јадам се што ќе ми дојде при рака. Кога сега не осетив глад, ќе терам до крај. Пу, пу...
  Апдејтов ми е у оствари да дополнам еден пропуст. Помеѓу првата и втората фаза има детокс период кој може да биде од 1 до 3 дена.
   
  На peperutka8, EDNAEMAJKA и LiliBoz им се допаѓа ова.
 12. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  колку кг до сега?
   
 13. JoVaSt

  JoVaSt Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  225
  Какви се резултатите кај тебе до сега?:)
   
 14. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Сања како е до сега кажи ни искуство да знам дали вреди или пола плата да ја фрлам залудно
   
 15. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  80
  Уште ова чудо не го испробав, па ќе Ве замолам искуства
   
  На peperutka8 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. peperutka8

  peperutka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Здраво женска! Ќе може ли да ми кажеш дали беше задоволна од оваа диета и дали се слабее? Дали се враќаат килограмите? Сакам да ја почнам од сл недела? Плсс за одговор
   
 17. peperutka8

  peperutka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Те молам сподели ми искуство за Липосукцискава исхрана? Сакам да ја започнам. Колку % од кг ослабе? Се враќаат? Вреди да се почне?
   
 18. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  80
  Добар ден, веќе втор ден сум на липосукција исхрана ќе споделам и искуства за неколку дена.
   
 19. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  80
  Дали осеќавте глад и како се справувавте, колку намалувате
   
 20. Lily92

  Lily92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво Миа, можеш ли да споделиш искуство за липосукциската исхрана?
  Се мислам дали да почнам и јас :)