1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Листа на книги за читање

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од RainBow, 11 септември 2012.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    И јас така правам, во телефон имам фолдер со скриншотс од еден куп книги. :lol:
    Најчесто ги симнувам и на тоа останува, си стојат во фолдери на компјутер и им се воодушевувам само, а читам нешто сосем друго и поразлично. :D

    Секогаш имам листа, дали во телефон, дали на Гудридс, ама толку ми ги поматува сметките ова исчекувањето на нови книги со месеци и секогаш бирам нешто ново, а списоците ги затурам некаде.
    Засега на списокот во моментов приоритет има само The midwife's confession од Дајен. Како за крај на месец, доволно е само една. Почната ми е и баш ми се допаѓа па би сакала да ја завршам што поскоро.

    Во август ми излегуваат 9 книги, со среќа нека ми е. :worried::party:
    Повеќето се психолошки трилери и не верувам да ги прочитам сите зашто ми здосадува да читам еден ист жанр цело време. Сакам да ја вметнам некаде „Добра земја“ од Перл Бак за да разбијам монотонија. Ете, таа ми е задолжителна за августовскиот список. А за другото, ќе видиме како ќе оди и какво ќе ми биде расположението.
     
  2. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    се навратив на старо мислење, и двете книги ги прочитав,
    Следни кои би сакала да ги прочитам
    1984 од Џорџ Орвел
    Вештица од Венко
    Браќа Карамазови од Достоевски
     
  3. Sky Daisy

    Sky Daisy Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    На мојата листа долго време се книгите на Достоевски, досега ја имам прочитано само
    ,, Злосторство и казна '', а следни се ,, Браќа Карамазови '', ,, Бедни луѓе ".
    Исто и ,, Војна и мир ", отсекогаш сум сакала да ја прочитам.
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Си правев листа ко за на одмор. Едно чудо книги изнаставав за божемскиот јулски список за читање, на крај си останав со две кои навистина би сакала да ги прочитам.

    A little ray of sunshine, новата на Кристан Хигинс и All the broken places од Џон Бојн, толку. :tmi: