1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Литературни блогови

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од francais, 9 декември 2012.

 1. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.278
  И незнаев како да биде насловот на темава, но се надевам дека ви е јасно за што се зборува. Гледам, има тема за модни блогови, па зошто да нема и за Литературни блогови.
  Да споделиме линкови од нашите омилени блогери, нивни дела, цитати и слично.

  Еве некои линкови од моите поомилени, досега.

  http://thirdchapter.blog.mk/ - Чкртач
  kralj1.wordpress.com - Даниел Краљ
   
  На Mina Nikolovska и Hipster им се допаѓа ова.
 2. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Имав отворено блог уште пред неколку години, пишував нон стоп песни, текстови..
  ама веќе една година ми беше неактивен..
  и сега отворив нов, со нови тестови и песни.. ќе продолжам да пишувам.
  се надевам ке ви се допадне. :)

  http://kuklaodpamuk.blogspot.com/
   
  На Cinderfakinrella, Mina Nikolovska, xoxo5 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Еве го и мојот нов, и јас планирам да пишувам(како што веќе почнав) текстови, па ќе му посветам повеќе време и треба да го досредувам, нова сум во блогерството, па не можам да се снајдам баш убаво.
  Ај кој има време нека го ѕирне и коментари(критики/пофалби) се добредојдени.
  http://svetlatockavomrakot.wordpress.com/
   
  На Mina Nikolovska и DreamAngel им се допаѓа ова.
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Изгледа нешто слабо активна темава, зошто така? :wasntme:
  Еве го мојот повторно со последниот текст Љубов или нешто обично?
  http://svetlatockavomrakot.wordpress.com/
   
  На Mina Nikolovska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Бидејќи обожавам да пишувам,размислувам повеќе време да си отворам еден блог.Ама незнам дали ќе можам да се снајдам да го уредувам :) Ајде да размислам па ќе пишам..ако отворам.
  Инаку го следам блогот на Лукс убави текстови имаш,од тоа што имам прочитано :lol: :lol: :lol:
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Благодарности Ана-банана :) Се надевам дека и новите текстови ќе ти се допаѓаат, па можеш да го препорачаш мојот блог и на другарките да го прочитаат, не е проблем :D
  Еве го мојот последен текст што го објавив пред малку, не се надевам, сигурна сум дека ќе им се допадне на сите припаднички на женскиот пол затоа што секоја посакува тоа да и биде речено, а посебно ќе им се допадне на оние кои имаат долги коси, :!: ама не се ни исклучок ни тие другите, да се разбереме не правам дискриминација за тие што имаат машки фрузири. :D
  http://svetlatockavomrakot.wordpress.co ... %B0%D0%BC/
   
 7. Alice-Wonderland

  Alice-Wonderland Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 9. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Одлучив и отворив блог.Но неможам да се снајдам како функционират,ако сакат некоја да бидит љубезна да ми објаснит преку ЛП :angel: :angel:
  Фала. :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 14. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.094
  Допаѓања:
  7.641
  Имам и јас, само нема да ви ја кажам адресата бидејќи тука сме анонимни, а во адресата на блогот имам лично име. Пишувам и мислам дека тоа е добар начин за промоција во денешно време.
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  А што промовираш? Себе си или нешто друго? Сакаш да станеш познат писател па се промовираш или? :)
   
 16. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.094
  Допаѓања:
  7.641
  Не да станам познат писател, туку наместо во тетракта песните ги ставам на блог. Така некој случајно може да ме најде и да види што имам пишувано.

  Убави се песните, пофалби...
   
 17. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Crazyinlove14

  Crazyinlove14 Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Како да си направам литературен блог?
   
 19. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.903
  Пол:
  Женски
  Еве го и мојот блог.. за почеток има само слики, но плнирам и да пишувам...
  http://vistinatabolinolagatubiva.blogspot.com/
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки :) Ете го и мојот блог,и мојата прва статија.
  Не сум многу искусна во блогерствово,но со теков на времево се надевам дека ќе се научам. Ако имате малку време прочитајте ! :) Исто сакам да спомнам дека секоја статија што ќе биде објавена е лично напишана од мене :)

  http://dnevnikotnasindybrooks.wordpress ... %BD%D0%B0/

  Имајте убав ден :)