1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Литл Микс (Little Mix)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Primadonna, 30 јули 2013.

 1. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Литл Микс (Little Mix) е британски женски бенд составен на британското шоу X Factor во 2011 година.
  За кратко време после победата на X Factor,Leigh-Anne,Perrie,Jessy и Jade постигнаа голем успех со нивниот прв сингл Wings а потоа и го издадоа својот прв албум DNA.

  [​IMG]

  Што мислите вие за нив ?


  Јас лично не сум фан на Бибер,Селена и другите ама за девојките мислам дека се многу талентирани и преубаво пеат. :)

  Еве неколку нивни песни и настапи :)

  http://www.youtube.com/watch?v=hT_HWIIKbG8

  http://www.youtube.com/watch?v=cOQDsmEqVt8

  http://www.youtube.com/watch?v=oNXKE3win5Y
   
 2. Blue.Ribbon

  Blue.Ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  78
 3. thatspecialgirl

  thatspecialgirl Активен член

  Се зачлени на:
  11 април 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  Е па,за темава да си ми здрава и жива.Јас сум лично голема Миксерка,и неможам без нив :D Срцки ми се :inlove:
   
 4. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  1.572
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам!

  Слушнете ги нивните најнови хитови, совршенство.
  Многу повеќе ми се допаѓаат од Fifth Harmony, но ја немаат таа публика пошто овие се од Англија, а FH ја имаат "среќата" што се од Америка и се доста попопуларни.

  Perrie. омилена, She is goals!

  [​IMG]

  а гласот на Leigh Anne е нешто најмоќно! :x fave ми се двете :l:
   
 5. Queen Aleks

  Queen Aleks Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски

  Like my video and subscribe my channel