Лиценца за негувател

Дискусија во 'Образование' започната од Favorit, 18 јануари 2017.

 1. Favorit

  Favorit Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали има некој кој го полагал овој испит во последно време и дали знаете од што се состои практичниот дел и дали истиот се полага веднаш после теоретскиот дел или на друг ден.
  Ви благодарам.
   
 2. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  здраво, сакам да ве прашам дали оваа лиценца е признаена во странство или важи само овде во Македонија? и далие подобро да се полага за негувател или воспитувач. поз
   
 3. saska86

  saska86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  dali nekoj ima polagano sega brzo za licenca i dali se tie 83 prasanja od stranata na mtsp?
  kade gi ima prasanjata za prakticen del?