1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лиценца за негувател

Дискусија во 'Образование' започната од Favorit, 18 јануари 2017.

 1. Favorit

  Favorit Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали има некој кој го полагал овој испит во последно време и дали знаете од што се состои практичниот дел и дали истиот се полага веднаш после теоретскиот дел или на друг ден.
  Ви благодарам.
   
 2. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  здраво, сакам да ве прашам дали оваа лиценца е признаена во странство или важи само овде во Македонија? и далие подобро да се полага за негувател или воспитувач. поз
   
 3. saska86

  saska86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  dali nekoj ima polagano sega brzo za licenca i dali se tie 83 prasanja od stranata na mtsp?
  kade gi ima prasanjata za prakticen del?