1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лиценцa

Дискусија во 'Образование' започната од SunnyGirl2, 22 февруари 2017.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  Здрaвo, сaкaм дa прaшaм вo Мк, кaкви лиценци мoжaт дa се издaдaт, кaкo,кoгa и кoму?

  И некoј aкo сaкa дa дoдaде пoвеќе инфoрмaции,искуствo дa спoдели.


  Дoкoлку не е вo ред темaтa некa oди вo кaнтa.
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  Сама си прашувам па и да си одговорам, ваљда ќе помоге некому.

  Министерство за труд и социјална работа.
  Стручен испит за директори
  Лиценца за стручни работници и соработници
  Лиц. за воспитувач, негувател.
  Стручен испит за безбедност при работа
  Стр. испит за проверка на имплементација на стручното знаење на стручните работници од областа на социјалната заштита.

  Каде се наоѓа материјалот, прашањата, кои докумети се потребни не знам, а и точно за што служи лиценцата не знам, некој да објасни ? :)