1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лицето за време на менструација

Дискусија во 'Лице' започната од Marissa24, 29 април 2010.

  1. bojana26

    bojana26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    И мене ми ссе исфрла лицето со бубулици 1 недела пред да добијам и ништо не ми помага,само да чекам :/
     
  2. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Лицето за време на Менст. ми вика: БЕГАЈ ОД МЕНЕ ПИЕВ ЗЕЈТИН !!

    Му нема спас пуно со огромни, глупави, скапани бубуличишта кои за среќа ми поминуваат после тоа.. ама ми остануваат неколку..
     
  3. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Пред добивање на фацата рејлеф може да ми се учи, ридче, рид и планини. Па уште што е најинтересно, иако имам премрсно лице, во ПМС кожата ми е пресува, ко мозаик сум. Да сублимирам Мозаик-Рејлеф сурат имам во тие денови :D
    Катастрофи. Среќа што веќе уште првиот ден кога ќе добијам, драстично ми се подобрува ситуацијата.
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Јас изгледа обратно пропорционална сум со све и свашта! Лицето секогаш, ама баш секогаш ми се исфрла после ментруацијата - си го мразам моментално! :puke:
     
  5. Srculence--91

    Srculence--91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    51
    Секогаш пред менструација ми се исфрла и е навистина грозно, дури не ни помислувам да се погледнам во огледало :tmi: :tmi:
     
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    сум приметила за време на МЦ лицето некогаш и не ми се исфрла со бубулици толку многу, но :!: секогаш ми е без свежина, како рапаво и без боја, ни крема ни пудра не го спасува.
     
  7. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    јас мислам дека е нормална појава исфрлањето на лицето,за време на менструација па мајка ми која е возрасна и се изфрла лицето а не па на нас.хормоните тогаш пукаат,кожата станува помрсна од нормално,и сето тоа резлутира со такво лице

    тоа се само 3-4 дена и потоа се е ок,мислам дека нема место за нервози :)
     
  8. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Јас пак немам некој проблем со лицето,всушност воопшто немам иако сум во пубертет.Само два дена пред да добијам имам ситни црвени позолчиња на челото кои ги покривам со кркмите :lol: После тоа никаков проблем со лицето,само со стомакот |(
     
  9. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека за време на менстурацијата, не помага ништо затоа не ни го малтретирам лицето, го мијам со сапун и го мачкам со крема за лице и толку.
     
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    епа млада си уште, чекај има време, некаде од 20 години почнуват ПМС и МЦ проблемите, сега само со стомакот и градите ќе си имаш проблем, како и по некое мозолче, знам ист случај бев и јас на истите години, затоа сега уживај, после среќно! ;)
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ужасно ми е лицето кога сум во ПМС, а и за време на менструација не е ништо подобро. Цело лице ми е исфрлано, ништо не го спасува, дури и со пудра тешко се покрива. :tmi:
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Моето конечно се исчисти, ама за недела дена треба пак да добијам така да џабе ми е :D
    Недела дена чисто лице, 3 недели ужас! :devil:
     
  13. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Јас за среќа немам вакви проблеми. Одсекогаш сум имала чисто лице и фала Богу такво ми останува пред, за и после менструација. Немам никакви промени. Само 2-3 дена пред да добијам јас лично осеќам како кожата ми е помрсна и ставам крема само наутро, инаку физички нема промени
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Пред да добијам и за време на менструација ми се исфрла лицето. Знам дека е нормално тоа, ама сега почнав и за време на овулација да се исфрлам. :(
    Нормално ли е ова? :(
     
  15. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Моментално сум во овој период. СО лицето овој месец поминав лесно (за некое чудо), не ми излезе ни една бубуличка. Обично ми излегуваат неколку на челото и брадата.
    Но, нешто чудно ми се случи овој пат, наместо по лицето ми се појавија неколку бубулички на вратот. Можеби се резултат на ПМС :?:
     
  16. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    црвено ко патлиџан и обавезно се појавува од оние гнојаничкине по некоја па коа ќе ги видам уште толку ќе се изнервирам и следниот ден уште толку ќе ми излезат од нервоза :@
     
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Моментално сум во ПМС инаку имам чисто лице ама кога сум во ПМС секогаш ми е помрсно и ми излегуваат мозолчиња
     
  18. Gabriela-22

    Gabriela-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    И јас го имам овој проблем. Порано во пубертетот[11-16 години] лицето ми беше чисто, една две мозолки ќе ми се јавеа во годината, што е баш ништо. Ама после имав проблем со полицистични јајници и едноставно МОРАВ да пијам хормонски апчиња по пепорака на лекар, зашто јајниците ми собираа течност и имав обилна менструација секој ден(што усвари и не беше менструација :?: )Менструацијата ја управив некако, ама затоа па ми се јавија влакна поизразено по целото тело и акни по лицето и грбот. Посебно во ПМС тоа е најизразено. Гинекологот ми вели дека тоа може да се третира со хомонска терапија ама јас немам намера пак да пијам такво чудо, и најискрено ве советувам немојте да пиете, едно ќе управиш ама друго ќе расипеш :^)
     
  19. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    Имам чисто лице, но кога сум во ПМC знае да ми излезе некоја бубуличка и да ме нервира :doh:
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Од секогаш...лицето не ми било проблематично...Ни пред ни за ни после мензис немам ни сум имала некои проблеми, мнооогу ретко некое мозолче порано ама сега ништо...Дури за време м. ми е стакло лицето.