1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лицето за време на менструација

Дискусија во 'Лице' започната од Marissa24, 29 април 2010.

  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    само 2-3 мозолчиња ми излегуваат, колку да направат галама :D
     
  2. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Ми излегуваат по неколку бубулички по лицето,но понекогаш знам да се нафрлам и со многу големи :worried:
     
  3. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.503
    Допаѓања:
    1.589
    Ауф пред и за време на менструација лицевоо :@ :@ :@ :@ или ќе ми искочат мн мали како нафрлана ќе бидам или 2 3 големи кои се многу болни. Потоа по неколку дена ми исчезнуваат некако :worried:
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mногу многу ретко да ми се направило мозолче,за овие 8 год. што имам два пати можеби мозолче ми излегло :^)

    Hа другарка ми кога има,скоро цело лице и е нафрлано :worried:
     
  5. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Ми излагаат по неколку така ситни ама последни неколку пати имам забележано дека ми излегуваат во пределот под ушите, од страна на лицето значи. Имам читано дека од полицистични јајници излегуваат бубулици таму меѓутоа се проверив и не е тоа. Инаку и исхраната мн ми влијае на лицето, последниот пат пред да добијам се убив од јадење мајонези, чоколада чуда и лицево ми беше партал ... :(
     
  6. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Ми излегуваат 1-2 позабележливи и неколку поситни, што не ме нервираат толку за 2-3 дена поминуваат, ама како што пишале повеќе девојки поназад, едноставно лицето не ми е убаво, не ми е меко, некако бледо! Понекогаш се случува да нема промени, ама најчесто ми излегуваат по неколку бубуљички и ми станува НЕубава кожата
     
  7. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Уффф сега е поинаку и нерви кинам овој период! :@ Се почудив :D Порано ми излегуваа по две - три ситни мозолчиња на чело два дена пред да добијам,а сега ми се јавуваат повеќе од една недела пред да добијам и тоа повеќебројни и поцрвени,а мноогу ситни,глупави! :D Не е нешто претерано,на челото ги имам и околу носот,ама ме нервира што долго време му треба да исчезнат и морам да се замарам со нив,уфф! :|
     
  8. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Ехее, лицето пред менструација крш!
    Ама веднаш штом ми заврши процесот ми се чисти лицето така да не се нервирам нешто многу-многу
    Еве на пример сега имам две три малецки мозолчиња и една голееееема, машала машала.. Како ја растам да знаете само :$
    дај ју ред тајни кричр... :doh:
     
  9. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    За време на менструација мене ништо не ми е си уживам :party:
    Стомак само првиот ден ме боли,после не ми е ништо.
    Мозолчина никогаш не ми излегуват,можи да се случи само едно до две.Имам многу чисто лице :)
     
  10. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Да си чукнам на дрво лицето ми е супер. :lol: Можно е да се појави 1 мозолче и тоа е тоа.
     
  11. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Порано цела се нафрлував пред да добијам, а сега на лицето не ми се појавуваат мозолчиња, но затоа грбот лом ми станува ... мир да се нема :@
     
  12. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Катасторфа, ми се појавуваат мозолчиња и си го мразам, почнав да му ставам природно домашни подготвени лосиони и џабе или не сум стрплива да видам резултати или дека не гледам промени и се одкажав и сега ништо не ставам, освен вода и бекутан тек-тук.
     
  13. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Понекогаш ми се прави рејлефна карта на челово,ама среќа имам шишки и не се гледа..или пак ми излегува некој голем рог, ептен болен и никаков. Избегавам огледало тие денови..
    И ко за превенција витаминска маст или па еден гел од Грин лајн..
    Али витаминската маст е универзална. За све.
     
  14. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Не е само до кремот за време на менструација.
    Треба да се пие повеќе вода и да се јаде овошје и зеленчук.
    На пр. морковот е многу добар за кожата и ако го консумирате за време ан менструацијата нема да има никакви проблеми :) Секако и правилно чистење на кожата и нанесување крем соодветен за типот на кожа.
     
  15. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Се нафрлувам секогаш пред, или пост менструација. Еве сега ја негувам теткицата ми од Австралија, онаа црвенокосата, а лицево ми е океј. А сега дека се пофалив, ќе ми излезе некој рог на сред лице.
     
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Најдобар знак дека црвеното ферари е на патот.
    Лицето.
    Преку ноќ се прошарува со некоја нова акна или сочна бубуљица.
    Избегнувам мрсно и благо постојано, а посебно пред менструација.
    Џабе. :(

    Пилинг на лицето и секоја вечер пред легнување од бугарската Здраве.
    За некој ден си доаѓа во нормала.
     
  17. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    За среќа, немам некои поголеми проблеми со акни, ретко се случува да излезе некоја поголемка пред да добијам. Како на пример, овој месец, имам на чело еден рог, мислиш во екот на пубертетските денови се наоѓам. :^) За среќа само таа една единствена е.
    Понекогаш ми излегуваат малечки и ситни акни, и тоа 2-3 преку сила. Малку ми е помрсна кожата тогаш, и тоа е. Инаку, мака мачам со мојата комбинирана кожа, па така за време на циклус уште повеќе се уклучуваат сијаличките на челото. :?: :doh:
     
  18. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Недај боже да ја имате таа среќа да ме видите една недела пред да добијам и неделата кога имам добиено. А богами и неделата после тоа. :x
    Страшно. :x
    Една недела пред да добијам имам неколку ситни мозолчиња, кои секако, ги стискам одма, не можам мирна да седам. |( :fubar:
    Кога ќе добијам, па кога ќе излезат тие роговите, абе милина. Па кога ќе почнам да ги стискам, па стискам, па стискам, па ќе се добие огромна рана со пречник 1/2 см. И следната недела си шетам така со рана, бидејќи мора секој ден да ја чепкам пак. |( Ставав Хлоракол порано, ама од кога дознав колку е штетен, прекинав да ставам. Сега се мачкам со алкохол преку ден, а навечер ставам една маст (домашна е, стрина ми ја прави). Кога излегувам од дома ставам малку Нивеа на лицето.
    Последниве 2 месеци, кога добивам ми излегуваат мозолчиња на градите. :devil: Тие барем за три дена поминуваат, овие другиве, да не можеш да се отарасиш од нив. |(

    Дури една недела во месецот ми е чисто лицето... и тоа не скроз.. :doh:
     
  19. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Имам чисто лице, па и за време на менструација.
    Единствено пред да добијам ми излегуваат 2 до 3 мозолчиња, не ги чепкам за да не ми се иритира местото, па да направам поголемо црвенило.
    Откако ќе добијам, автоматски ги снемува :D
     
  20. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Лошо. Обавезно негде на лицето ќе ми излезе крокодилче што боли, кине.
    А се случува и да залута негде, на уво на пример. Се помирив дека нема спас.
    Затоа и пудра користам само кога имам добиено :)