1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лицето за време на менструација

Дискусија во 'Лице' започната од Marissa24, 29 април 2010.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    обавезно ми излегува една подкожна и толку....евентуално откако ќе добијам тие 2/3 дена мали црвени ми излагаат и самите се повлекуваат во рок од 24/48 часа
     
  2. sun.flower

    sun.flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    па обично ден пред да добијам ќе ми излезе едно до две бубуљички (поситни фала богу :D ) се стискаат истата секунда кога ќе се забележат и се завршува работата. :D
     
  3. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Пред да добијам ми искачаат неколку огромни и зашто неможам да ги поднесам ги стискам и ми се праат флеки и додека да ги средам флеките ми доаѓа пак и така цел живот само со акни се расправам :@
     
  4. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Мене скоро 1 недела пред да имам менструација ми излегуваат бубуљички. Не се многу, 3-4 ама онака поголемки. Една секогаш е над устата, значи тоа е нешто задолжително, а другите се на образите :|
     
  5. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Кај мене нема никави промени. Се си е исто!
     
  6. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Цело време ми е чисто лицето и за време на ПМС ми излегуваат две-три на чело.
    Се додека се окулу три добро е, ама ако почне цело лице е ужас.
    Потоа секоја вечер го чистам лицето со лосион и гел против акни, па колку толку се повлекуваат.
     
  7. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Една брунка на чело, една над горната усна, и околу усните такви малечки ситни црвени. |(
    Од кога ќе ми заврши циклусот, веднаш ми се повлекуваат.
     
  8. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    пред циклусот ми се прават по една-две брунки на лицето, болат, но ги мачкам со хлорамфеникол маст 5%, па поминуваат ако истрпам да не ги сиснам. А стискањето е лошо, флеки ми се прават.
     
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Пред да добијам ми излегуваат многу, а откако ќе добијам како да почнува да ми се чисти. Меѓутоа, овој месец многу се нафрлав и по рамењата и по лицето, од оние страшните, со гној, што болат на допир. Не знам дали беше од менструацијата или алергија од нешто што сум јадела. Ама ако сум имала алергија би требало по целото тело нели? После неколку дена се повлекоа, ама ми е страв наредниот месец да не ме снајде истото :worried:
     
  10. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Meне за тој период најчесто лицето повеќе ми се вцрвенува,отколку што ми излегуваат мозолчиња,ама СЕКОГАШ ама башшш секогаш една голема мора да излезе,но најчесто на некој не толку забележителни места така да немам некој проблем :) :D ♥♥ :* :* :*
     
  11. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Кога ќе добијам ми излегуваат неколку нови, ама после добиено неколку дена лицето ми е ужас..
     
  12. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    И јас мака мачам со брунки за за време на ментруација, болки во стомакот воопшто немам, ама затоа лицето ми е катастрофа. Како ми се погоди менструацијата овој месец баш пред нова година.... ги мразам најмногу на свет, овие денови само со нив се замарам :swear:
     
  13. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    и јас кога ќе добијам имам многу.. како на пример сега.. да ме види некој ќе се исплаши :@
     
  14. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    За време на менструацијата мозолчињата се нормални.Имам прашано специјалисти и ми имаат кажано дека тока хормоните ни се активираат и ни излегуваат повеќе мозолчиња и затоа сме и нервозни.И јас многу мразам кога ќе ми се појават :^)
     
  15. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Мене пак меѓу два циклуси (некои десетина дена пред да добијам) почнуваат да ми се појавуваат и лом ми се праи лицето (изгледа некој специфичен тип на кожа имам :?: ), а неколку дена пред да добијам и за време на циклусот ми се чисти. Ама се навикнав веќе, гледам за време на тие мои „критични денови“ повеќе хигиена на лицето, менувам постелнина, не го фаќам со раце, почесто го чистам со лосион и маски ... не дека спречува, но барем помага помалце да се појавуваат и да не се толку црвени
     
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Мене 1-2 недели пред менструација лом ми се прави лицево, незнам од која страна не ми никнуваат па коа ќе фатам да ги стискам крај не ми се наоѓа. :tmi:
    13 кила пудра не ме спасуваат тогаш. :rofl:
     
  17. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.242
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Мене ми излегуваат акни недела дена пред да ми дојде. Потоа ми се чисти лицето. Ми се појавуваат по 2-3 на цело лице, мали се ама ме нервираат. Јас не сум стрплива да дозволам сами да се повлечат туку ги стискам, и до тие 2-3 уште толку ми се појават отпосле. Ама, не можам да се пожалам. Моите акни се ништо во споредба со некои какви се пред да им дојде.
     
  18. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Со еден збор НИКАКВО :worried:
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Темава подобро да гласеше пред менструација зошто мене неколку дена или недела дена пред да ми дојде знае по некое мозолче/акниче да ми излезе на некое место на пример на брада или на чело или во краен случај на нос. Многу ме нервира, ама тоа е, мора некаде да избие и да е показател за тоа што следи т.е за циклусот.
     
  20. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    321
    Во тој период не сум за гледање имам бубулици на целото, скисната фаца и страшни болки.