1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Личен тренер

Дискусија во 'Фитнес' започната од Nina26, 3 ноември 2012.

 1. Nina26

  Nina26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Здраво,
  Дали некој има искуство со личен тренер за фитнес? Има ли воопшто кај нас такви?
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  ЛИЧЕН ТРЕНЕР

  Да. Јас сум тренер. Имаш прашање некое? :)
   
 3. Nina26

  Nina26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  ЛИЧЕН ТРЕНЕР

  Да имам повеќе прашања:
  Какви квалификации и сертификати имаш за да бидеш личен тренер?
  Каде до сега си работела?
  Може во пп услови и цена?
  Фала
   
  На RSG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. UnderTheSun

  UnderTheSun Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  Ми треба личен тренер сакам да се здебелам малце ама нова сум во Скопјево и незнам каде да најдам.Некој да ми препорача?
   
 5. nagjavolotbeljata

  nagjavolotbeljata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пиши лична порака, ќе ти објаснам ;)
   
 6. Eci98

  Eci98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  тренер

  Дали имате искуство со личен трениер,мислам на тренер со кои сте имале навистина добри резултати и навистина сте успеале.Имате некој да ми предложите?за слабеење ми е...
   
 7. Trajche

  Trajche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  Секој кој е заинтересиран за соработка, нека ме побара за повеќе информации.
   
 8. mila34

  mila34 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  82
  може ли некој да ми прпорача добар личен тренер со кој навистина се постигнуваат резултати..Ч) ви благодарам за слабеење ми е :$
   
 9. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.031
  Пол:
  Машки
  Најдобар личен тренер е мотивацијата во себе, упорниот карактер и вистинско посакување на резултати, личниот тренер е повеќе за како да изработуваш вежбите и евентуално исхрана да ти посочи, меѓутоа тебе мислам дека не ти е неопходен, треба само да тренираш, повеќе кардио и добра исхрана. Ако незнаеш што да јадеш ќе те посоветуваме тука на форумов, битно е да се решиш и да не се откажуваш. :)
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Eci98

  Eci98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  Како можам да најдам тренер и дали можеби овде има некој што би ми препорачал тренер за вежбање во фитнес клуб и кој ќе ми дава совети околку исхраната?
   
  На Kralicata192 и eleonor44e им се допаѓа ова.
 11. hypnotized

  hypnotized Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите!
  Ако има некој фитнес тренер на форумов нека ме контактира во ЛП, ми треба мала помош. Благодарам
   
  На Stefanmfo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. alex.eli

  alex.eli Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  148
  I jas baram trener za konsultacii :)
   
 13. insatiable-b

  insatiable-b Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Можеш да го побараш мојот тренер од клубот каде што вежбам. Клубот се вика Nagomy Fitness, а јас работам со Oliver Celeski или можеш и со Stole Ristovski, побарај ги на фб и двајцата се беспрекорни.
   
 14. insatiable-b

  insatiable-b Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Вака девојки. Кога јас почнав да вежбам почнав со личен тренер. Почнав во клубот Nagomy Fitness и се уште после 6 години вежбам таму. Тренер ми беше Оливер, и сум многу задоволна од него. Имајте во предвид дека да вежбаш со личен тренер кој ќе ти го посветува целото свое внимание само тебе кошта многу. Не секој може да си го дозволи. Но затоа ќе си барате теретани кои што имаат тренери на кои им е работа да ви помогнат. Не е исто како со личен тренер, ама ќе ви заврши работа ако сте почетници. Иако, кој може да си дозволи да си плати топло би му препорачала. Напомена: личниот тренер може да направи чуда со вас само доколку сте истрајни, упорни и внимателни, и искрено сакате да направите промена во вашиот живот. Може тренерот да ви склопи перфектен тренинг и план за исхрана, ако вие си правите екскурзии во храната и ескивирате од тренинзи сите пари на светот не можат да во помогнат. Имало случаи во теретанава каде што еден дечко за една година ослабе ако не се лажам повеќе од 40 килограми, и не само што ослабе туку и се стегна. Ама беше страшно упорен, алал да му е. Така да, прво расчистете со себе а потоа барајте тренери :)
   
  На Anabelle206 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Baba1704

  Baba1704 Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  moze li da mi kazes barem grubo kolku e toa''mnogu''kosta
   
 16. Bruneta

  Bruneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2015
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Skapo e okolu 300 e zavisi kaj koj kako :worried:
   
 17. мишелџ.

  мишелџ. Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  @DigY може да ми κажеш малκу повеќе оκолу дипломата, κаде завρши и слично? ЛП по можност, ќе ти бидам многу благодаρна, навистина ми е важно.
   
 18. Jovanaaa0301

  Jovanaaa0301 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Здраво дали познава некој што е навистина добар личен тренер и вррмето додека вежбаш ќе ти го посвети целосно.Ми треба бидејќи имам здравствени проблеми и приморана сум да вежбан со тренер ако знаете некој ве молам пишете поздрав
   
 19. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Може подетално да ми објасниш за што се работи.
   
 20. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Martin Vidoevski