1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лични дневници

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bright, 17 февруари 2010.

  1. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Имам дневник во кој ги запишувам најважните и најитересните моменти,некако ми е без веза да пишувам секој ден во колку сум станала,што јадев.......затоа ги пишувам оние моменти кои ми оставиле најголем впечаток.
     
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Пишував цо основно одд, мајка ми ми го прочита целиот! и беше мнооооооооооогу лошо! ;( ;( ;(
    После пак си пишував еден во средно ама само во некои денови што ми биле побитни, тој пак ми го прочитал дечко ми! :tmi: :tmi: :tmi: И само проблеми! и тоа во истиот тефтер ми се случи! Ги изфрлив, запалив тие страници... Немам убаво искуство со дневници, нема веќе никогаш да пишувам!
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Цели две години водев дневник. Имав убава сина тетратка со дебели корици. Почнав да го водам некаде од средината на осмо одделение се до втора средно, кога се потрошија страниците. Едвај чекав да го допишам. Веќе ме мрзеше да го водам. Го криев колку можев повеќе затоа што внатре имаше сочни информации до кои на мајка ми не и беше тешко да се докопа. Џабе го криев секогаш го наоѓаше. |( Таква е, душкало се сака да знае, а знаејќи дека и не бев некое мирно тинејџерче... :x :angel:
    Пред една година го искинав и фрлив. Несакав некои работи да се дознаат, а од таму беше лесно. Ризикував многу ако не го искинев. Мирна глава сега. Нити дневник, нити проблеми.
     
  4. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Во последно време вака правам, инаку во седмо, секој трет ден пишував и тоа повеќето се глупости. А моите го немаат најдено-за среќа, иако мајка ми знае дека имам дневник. А и не го чувам на некое посебно скришно место, ама моите не се многу љубопитни.
     
  5. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Мојата глава е мој личен дневник. Само јас знам што се има таму и никој не може да ми провали .Понекогаш тие лични дневници можат да станат проблем :lol:
     
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Убаво кажано.
    Како што прочитав, скоро на сите мајките им го прожитале дневникот( што за мене е несфатливо и сосема погрешно), а во главата никој нема да ти влезе, ако не му дозволиш. :)
     
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    32.093
    Пол:
    Женски
    Не пишувам лични дневници. Се памтам во главата.
     
  8. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Ова ме потсети на времето кога водев дневник (некаде од 5-то до 8-мо одделение или 1-ва год.гимназија).
    Штета што не ги зачував и ги фрлив сите тетратки, баш ќе се смеев кога ќе читав што глупости сум пишувала :$
     
  9. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ќе се убију! Мислам дека мама ми читкат во дневникот! :sweat: :worried: :@
     
  10. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Јас ќе почнам да пишувам дневник од мојат роденден, инаку порано сум имала неуспешни обиди :lol: :lol:
     
  11. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Немам личен дневник. :^)
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Па стави го на место кај што нема да и текне да го бара. Или кажи и , дека тоа е твоја приватност и дека нема право да го чита. Немој да и дозволиш да дојде до него.
     
  13. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Баба ми додека беше жива ми раскажуваше за нејзините дневници од младоста кои ги водела од детството, па се додека не се родил татко ми. После тоа немала многу време за дневникот и престанала да пишува. Тоа биле неколку книги, значи еден најубав период од нејзиниот живот бил преточен во неколку тетратки кои си ги чувала во едно сопче каде што се чувале стари книги и списанија. Кога се оженил татко ми, мајка ми и баба ми си ја поделиле работата во куќата, мама да чисти, а баба ми да готви. Еднаш баба ми ја видела мама како ги листа нејзините дневници, додека го чистела тоа сопче. Ништо не и рекла, а мајка ми била премногу млада, радознала (на моја возраст, значи сеуште дете и како да и се развика..) Ги собрала баба ми сите дневници и сите до еден ги запалила...Не знаете како сум плачела кога ми го кажуваше ова. И таа плачеше..Но ми рече, немав каде да ги ставам.

    Јака ти душа Изадрквин што си го направила тоа и што не ти е криво. Јас не би направила такво нешто..Тој дневник би ми бил мој животен роман, од одреден период од животот. Еден ден ќе се смеам на глупостите што сум ги правела и на се лошо што ми се случувало ќе гледам како на едно големо животно искуство. Ми е криво што не продолжив да водам дневик, многу сакам спомените од средно да ми стојат напишани во моментот кога се случиле..Можам и сега да седнам да изнапишам за тие времиња, но не е тоа тоа. Пишувањето е одраз на чувствата во моментот. И еден ден најинтересните случки ќе им ги читам на моите деца и внуци :) А и добро е да дојде како еден вид празнење на душата од нервози. Можеби некогаш ќе почнам да пишувам... :) :?:
     
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ^^
    убаво го кажа ова, празнење на душата од нервози и тешкотии, баш е така. Секогаш после пишување се чувствувам полесно.
    Исто така, многу жално што баба ти ги запалила дневниците, ама можам да ја оправдам.
    Да се ставам во позиција на стара жена и јас можеби би го направила истото. Не можам да си замислам некој да ми го чита животот како да е некоја приказна, а јас сум поминувала низ сето тоа.
    Дневниците си ги чувам далеку од сите,и тоа се оклу 5 тевтери, големи со дебели корици. Моќеби ќе ги оставам некој ден моите деца да ги читаат, да видат како сум растела, да научат нешто. Но, кога ќе остарам и веќе нема да знам како ќе завршат дневниците, подобро да ги изгорам.
    Мојот живот е мој, нема зошто после мојата смрт да го делам со луѓето.
    барем, така мислам :)
     
  15. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Јас имам дневник уште од мала. Знам дека еден запалив бидејќи имаше многу лоши спомени ама другите ги чувам. Некогаш ме нервира кога ќе поминат неколку месеца а јас не сум запишала ништо ама тоа е кога ништо не се случува. Мама знае за дневникот и не ми го чита бидејќи нејзе мајка и и го читала и знае како е... Па така да и да стое сред соба безбеден е бидејќи никој друг не знае што е. :D А кога ќе ми дојдат на гости дневникот право во собата на мама бидејќи имам многу љубопитни другарки. :)
     
  16. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ме замисливте сега со темава...Моментално се наоѓам во тежок период, допрва ќе доживеам пресврт во животов..Па би било добро да започнам со дневник..
     
  17. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    јас порано пишував во дневникот .. сега не ни знам кај ми е :$ :^)
     
  18. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Не пишувам редовно, само кога имам излив на емоции мислам дека е добро место за „истурање“.
     
  19. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    пишував ... ама приватноста неможев да ја одржам ... брат ми секогаш ми го бараше каде и да беше, мораше да го најде .... бараше низ целата соба :@ имаше и катанче со клуч, ама малку се гледа, иако е заклучен .... :( незнам како може да биде тоолку љубопитен и тоолку радознал, сака се да знае .. па тоа е моја приватнос бее еејјј .. ама на кој да кажеш :lol:
    инаку убаво беше, на дневникот можев да му „кажам“ се .. дали сум тажна, среќна итн. ..
     
  20. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Можеби некој нема да се согласи дека ова е дневник но доколку некогаш немате ама баш никаква попаметна работа и ви е досадно ѕирнете го линков...

    http://nistoposebno.blogspot.com/

    Од време на време може да прочитате мислење на разни теми !!! Повелете ѕирнете !!! ;)