1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лични пораки

Дискусија во 'За форумот' започната од mila89, 27 февруари 2010.

 1. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  како да знам дали успешно сум пратила лична порака,и дали директно преку "одговори на пораката" можам да одговарам без да го именувам членот?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ова да, можеш. А како ќе знаеш дали се пратила? Епа прво ќе ти стои пораката во папката СЕ ИСПРАЌААТ. А кога ќе е веќе пратена, ќе ја најдеш во папката ИСПРАТЕНИ ПОРАКИ. ;)
  Се надевам дека помогнав.
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  епа така направив,директно преку одговори на пораката,но ја нема во испратени
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Треба да почекаш. Јас кога праќам ЛП, никогаш не ми ја праќа одма. Време треба да помине. ;)
   
 5. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  мислам дека ја пратив како што треба па ваљда ке стигна кога и да е :D во секој случај tnx
   
 6. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.678
  Ако е успешно испратена личната порака, таа ќе се префрли во папката „Се испраќаат“. Откако ќе биде прочитана од примачот, тогаш ќе се префрли во папката „Испратени“. На овој начин можете и да проверувате дали вашата лична порака била прочитана од соодветниот член или не. :)

  Личните пораки се испраќаат моментално, но стојат во папката „Се испраќаат“ сè додека не бидат прочитани. Во тој период имате и можност да ги редактирате ако сакате да промените нешто. ;)
   
  На SamoSvoja и yeah им се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Е тоа не сум го знаела. Фала на информација ;)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.379
  Допаѓања:
  63.454
  Пол:
  Женски
  А јас сега сакав да прашам зошто толку време им треба да се испратат :lol:
   
 9. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Како можам да отворам нова тема?
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  ^ Ќе одиш во подкатегоријата каде што би спаѓала твојата тема (на пример во Сингл)
  singl/
  И под името на подкатегоријата ти стои правоаголник на кој пишува Нова ТЕМА *.
   
 11. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Кога праќам ЛП што треба да направам за да внесам слика во пораката?
   
 12. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Исто е како во постот имаш Img делче кликни па линкот од сликата која сакаш да ја испратиш вметни го. ;)
   
 13. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Знам за тоа туку јас сакам да прикачам слика од компјутер
   
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.391
  Неможе во порака да вметнеш од компјутер. Може да ја прикачиш на tinypic.com и ќе го копираш линкот и така ќе вметнеш.
   
 15. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Аха фала ти :)
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Дали некој освен јас и тој на кој ја праќам пораката може да ја чита содржината ? Администратор, глобален модератор пример ?
   
 17. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Веројатно можат администаторите за на пример ако велат дека треба да бидеш банирана (пример давам) и да ти проверат дали имаш праќано непријатни пораки. Но се додека не се жалат на тебе не гледам причина да ти ја читаат поштата. Но не знам најдобро ќе ти одговори некој модератор или администатор. ;)
   
 18. Mihajlo

  Mihajlo Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  20 ноември 2008
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Машки
  Модераторите и администраторите не можат да ги читаат личните пораки, освен ако лицето на коешто сте му ја испратиле пораката не пријави дека таа ги прекршува правилата на форумот или содржи несоодветна содржина.
   
  На angelche16, yeah, Plavusa.17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Претпоставував, поточно прашањето ми беше во било кој случај дали можат, значи сепак да. Фала :)
   
 20. Mihajlo

  Mihajlo Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  20 ноември 2008
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Машки
  Не, не може во било кој случај.

  Содржината на одредена лична порака можат да ја прочитаат модераторите и администраторите единствено ако лицето на коешто сте му ја испратиле пораката го кликне копчето за пријавување на пораката и испрати пријава.

  Форумот не дава техничка можност да бидат читани личните пораки во било кој друг случај.
   
  На yeah и Plavusa.17 им се допаѓа ова.