1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Личности кои ви оставиле посебен впечаток

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Love Elixir, 30 јуни 2022.

 1. Love Elixir

  Love Elixir Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2022
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  126
  Јас сѐ уште не сум запознала некоја така посебна, важна личност.:D
  Па чекам мислења од вас.Која личност ви оставила посебен впечаток, дали тоа било така што ви помогнала за нешто, ви дала некој совет или едноставно сте биле компатибилни и сте поминале убаво период заедно?Каде сте се запознале, дали сте сѐ уште во контакт? Тоа може да биде и некоја другарка, или некој што сте го запознале на некое патување,некој со кој сте биле во романтична врска...

  П.С.Ако е темата дупла или непотребна,слободно во канта :D
   
 2. Hisha

  Hisha Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2021
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Да! Најдобрата другарка со која се знам 23години. Буквално сме сродни души, јинг јанг. Многу сме некомпатибилно компатибилни, драстика сме во тоа што сакаме, различни катактери, темпераменти али исти вредности. Сме биле тука една за друга со зборови и дела, доволно е тоналит да си чуеме или у очи да се погледнеме и збориме.

  Збориме буквално секој ден( сеа бар при толку апликации, порано домашен смс и мсн) , и да сме презафатени ќе си пишеме едно те мислам се слушаме после , а се запознавме у паркот пред нашата зграда( у иста зграда живееме тогаш) . Нашиве некако успеаа у исто одд да не запишат и воила за рака се фативме седнавме у првоодделенска клупа :lol: а остало е историја.
  Ептен е прекрасна и посебна личност.
   
  Последна измена: 9 јули 2022
  На cresa-jagoda и Love Elixir им се допаѓа ова.
 3. Beautiful Dreams

  Beautiful Dreams Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2022
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Женски
  Една бивша пријателка.Толку ме промени на подобро,ме направи она што сум,но откако толку ме повреди, повторно си се вратив на она старото-затворена дома,сама.
   
  На Love Elixir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anah

  Anah Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2022
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  1.377
  Пол:
  Женски
  Има две личности кои се посебни и ми оставиле посебен впечаток иако со некои постапки ме имаат разочарано.
   
  На Beautiful Dreams му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mysterious Woman

  Mysterious Woman Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2022
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Ja otvoriv temata deka vidov nema vakva tema pa da spodelime nasi iskustva edni so drugi
  Dali vie imate licnost koja ste ja sakale/seuste ja sakate bez razlika dali ste veke zaedno ili ne
  Pricina za vasata razdelba moze i so primer kratok nemora celosno
  Se nadevam ke imame mislenja na ovaa tema
   
  На Aнонимус_ и en5 им се допаѓа ова.
 6. en5

  en5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.731
  Пол:
  Женски
  Мојот прв дечко, мојата прва љубов, моето прво се. Неизмерно многу го сакав. 2 години бевме заедно, од 16 до 18 години. Преголема љубов имавме, ме чуваше, сакаше, пазеше, правеше да се чувствувам најпосебно на свет.
  Се разделивме на добар начин, по негова иницијатива дека бил млад за толкаво врзување, тешко поднесов, но ја ценев искреноста. Во друга врска сум сега, но таа голема љубов никогаш нема повторно да ја доживеам.
  Колку би сакала уште еден ден да доживеам со него, да ми рече среќо моја, да ме гледа со тие очи, да ме допре на тој начин. Се е само убав спомен сега.
  Беше вистинскиот во погрешно време. Многу рано се запознавме. :u:
   
  На quattro, sino.o.oka и carangigia им се допаѓа ова.
 7. Aнонимус_

  Aнонимус_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2022
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Машки
  Постои таква личност во мојот живот,
  само знам дека што и да се случи нема да можам да ја заборавам.
   
  На joy1 и Beautiful Dreams им се допаѓа ова.
 8. Dayandnight

  Dayandnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2022
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.453
  Пол:
  Женски
  Mojata ljubov,sekogas vo pametot i srceto,ednas se saka vo zivotot,ednas mozes da bides ona vistinskoto,se so nego,ama ednostavno takov zivotot,ne bilo za da bideme zaedno,te sakam sekogas M
   
 9. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.757
  Допаѓања:
  19.220
  Пол:
  Женски
 10. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.300
  Допаѓања:
  11.619
  Нема таква
   
 11. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  22.437
  Пол:
  Женски
  Животот ми константно носи прави луѓе во право време, буквално тоа го мислам за секоја особа - од партнери до личности кои ги имам сретнато на плажа и ми го кажуваат токму она што треба да го слушнам. Се чувствувам чувано од универзумот на тој начин и сите тие особи ми значат ептен и ми се посебни. Имам дури тетоважа посветена за овој мој феномен, во име на сите луѓе кои секогаш доаѓаат со причина кај мене. :l:
   
  На girl2 и Ich liebe им се допаѓа ова.
 12. ушко

  ушко Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Машки
  Јас многу го сакав Роналдињо и никогаш нема да го заборавам :D
   
  На Aнонимус_, sj *O*, Bitter-Sweet и 4 други им се допаѓа ова.
 13. KiT

  KiT Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  7.474
  Пол:
  Женски
  Ех, вистинската љубов еднаш се доживува. Ми фали неизмерно и криво ми е што не сме веќе заедно, по моја вина. Три најубаво поминати години од мојот живот, уште те сакам бебе мое ;( :l: :u:
   
  На elimkd, Pacifist и fbaby им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.653
  Допаѓања:
  45.212
  Пол:
  Женски
  Ух постои
  Така не сум се чувствувала никогаш.
  Ама во главата му фалеше.
  Има девојка, може се подобрил.
  Ама таква хемија, и љубов имаше, ако не признавам дека сум го сакала.
   
  На bluepancakes му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MakeDamnSure

  MakeDamnSure Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  902
  Пол:
  Машки
  Комшиката преку патот.
  Секогаш ми носи благо. Да е жива и здрава
   
  На Beautiful Dreams и elimkd им се допаѓа ова.
 16. Adidas888

  Adidas888 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2022
  Пораки:
  3.843
  Допаѓања:
  14.902
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би си признала на самата себе дека уште го сакам али сега сум пијана и сакам да ја извадам оваа болка од мене. Премногу го сакам. Премногу ми фали. Го барам во сите. После него сите мажи се злобни.
  Ја памптам последната слика со него, како ме држи зад грб и шетаме доцна навечер. Зима доаѓаше. Исто време како сега. Многу ми е тешко. Али никад нема да се вратам таму, таму кај што ме потсеќа се на него.


  Сите песни ќе ги пеам само за тебе ...;(
  Ее драга драга , да је срече, била би самном али ти се нече...
   
  На Merten и elimkd им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Има такви на кои се сеќавам со драго срце, ама не осеќам романтична поврзаност со никој од нив.
   
 18. Divergentt

  Divergentt Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Мојата порамешна љубов А.
  Ах.. иако сум мажена, и имам и две дечиња, на него секогаш се сеќавам со насмевка на лицето. Не бевме толку млади и мали, тој завршени студии 23 години, јас 21.
  Се разделивме двајцата со разговор иако после тоа уште една година комунициравме и редовно се гледавме. За жал мораше да прекине таа врска а и двајцата не сакавме.
  После тоа се наместија коцките, но веќе беше касно.
   
  На Boni22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.033
  Пол:
  Женски
  Обично паметни луѓе ми оставаат доста добар впечаток. Ама сите ги памтам горе-доле:!:
   
 20. MakeDamnSure

  MakeDamnSure Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  902
  Пол:
  Машки
  На комшиката ќерката :$