1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Личност што ми остави најдобар впечаток...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Queen-of-truth, 31 јули 2012.

 1. Queen-of-truth

  Queen-of-truth Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Сите ние секојдневно се среќаваме и се дружиме со многу луѓе, познати и непознати, пријатели, роднини итн. Сите имаат свои ставови, размислувања, навики.
  Јас еве лично и се восхитувам на една другарка која е секогаш смирена, секогаш своето мислење го кажува на право место и во право време, секогаш е расположена за совет и што е ми е највечатливо е многу умна.
  Кој е вашата највпечатлива личност што досега ја имате запознаено :?: ;)
   
 2. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Исто и јас на другарка ми. :inlove: ..Толку е смирена,во живот со никого се нема искарано,никого не мрази,за сите има разбирање. :) .Исто таква и мајка имам. :inlove: .Колку и да сакам да сум како нив на моменти неможам бре . :envy:
   
 3. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.337
  Мојата наставничка по Македонски! :)
  Толку смирена жена на светов немам запознаено. Едноставно зрачи со позитивна енергија.
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  кога ја прочитав темава, веднаш се сетив на две девојки од медитација
  едната ми е имењачка :$ ама душичка доживеа пред неколку дена несрека, па заздравува :* за неа
  а другата е секогаш насмеана и весела-двете се како сонциња кои сјаат со позитивна енергија :hug:
   
 5. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Има многу луѓе што ми оставиле добар впечаток, но најмногу една професорка од средно. Толку многу ми фали, дури можам слободно да кажам дека ми фали повеќе и од другарките и другарите со кои учев.
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Лично познавам повеќе личности кои ми оставиле добар впечаток и од кои се трудам да присвојам по некоја особина...
  1. Една другарка која е вистински пример за тоа како треба да се однесува една девојка. Значи вистинска ДАМА. Секогаш смирена, внимава на однесувањето, дотерана, нашминкана, никогаш нема направено некоја голема глупост, ги почитува сите, внимава на начинот на движење и тн.
  2. Една братучетка која е многу забавна личност. Секогаш е позитивна, знае да направи некоја мала лудост која ќе ја паметиш цел живот, знае како да ги расположи сите околу неа, праведна е кон сите, комуникативна...
  3. Неколку професори кои ме научија на лекции кои не ги пишува во ниедна книга. Луѓето беа пример за тоа како треба да се постави еден професор спрема учениците и како треба да се однесува спрема нив. Навистина таквите професори се реткост и сум среќна што сум имала прилика во дел од животот да комуницирам со нив.
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  Една професорка од средно, најомразена меѓу учениците, демек строга, ваква, таква, ама такви животни лекции сум научила од неа што мислам дека никогаш нема да ја заборавам :bow:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.213
  Пол:
  Женски
  Две личности се: мојата наставничка од 1-4 одделение и една професорка на факултет.

  Првата (за жал сега веќе почината) ни беше како мајка на цело одделение, се грижеше за нас како за нејзини деца. Дури некогаш не’ носеше и кај неа дома на сокче цело одделение, па ни раскажуваше приказни од животот, на кои и ден денес се сеќавам. Вистинска грижлива жена за пример, која не’ учеше како мајка.

  Втората е млада личност, интелектуалка, образувана и со постојан стремеж кон уште повеќе. Ме научи секогаш да се стремам кон својата цел, никогаш да не се откажувам, без оглед колку е тешко. Самата таа е пример за тоа како може да се успее со многу упорност. И многу ја сакав поради тоа што не сум видела човек што повеќе од неа си ја сака работата. Уживаше (и ужива) во работата со млади луѓе, студенти, и секогаш е насмеана, расположена и спремна за секакви прашања и помош.
   
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Мој колега\другар незнам ни како да го наречам.
  Ми остави навистина преголем впечаток,тој е толку добар и толку убаво размислува и после се што има преживеано во животот. Му симнувам капа,едноставно се гордеам што го познавам.
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Проф. по македонски јазик и литература од Корчагин. :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Мојот тренер - браво на мудроста упосноста и се што постигнал во својот живот.
  Дечко ми - едноставно не ми е јасно како може секогаш скоро за се да е во право. Никогаш не згршил за нешто. И човек кој до сега не прекршил збор.
  Teacher од средно - прекрасна жена која кога и да ја видев денот ми се разубавуваше.
  Класната од 3/4та средно - жена која секогаш наоѓаше време за себе и семејството и беше на 1 место. Со топлина зборуваше за нив и секогаш многу убави совети даваше. Има една приказна од нејзина страна што никогаш нема да ја заборавам.
   
 12. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Професорот по музичко од прва и втора средно....човекот значи плени...не сретнав дете од гимназијава моја која имаше добар збор за него...има некои физички недостатоци проблеми со хормоните ама не сте свесни колку е полн со самодоверба и е една уникатна личност која мислам дека на светов нема копија... Значи да бев во состојба да држам 7 часа музичко немаше да ми биде проблем. Се чудам како моче до толку човек да ги преброди своите недостатоци и да ги надополни со фасцинантен карактен ! :inlove:
   
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Повеќе се.Инаку би ја издоила класната од средно,по македонски предаваше.Која култура ја имаш тоа е чудо.Што се вика човек на место,секогаш знае што и како да каже.Да ти е мило да ја слушаш како предава.Секогаш беше средена од штикли до нокти,важеше за најдобро облечена професорка во цело школо.Затоа јас велам факултет за македонски сите да изучуваат како задолжителен па после нека си тера кој што сака :)
   
 14. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Личност која ја запознав пред точно една година. Чест е да се познава ваков човек, секогаш ќе има посебно место во моето срце...
   
 15. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Една асистентка од факултет. И се восхитувам на жената. Кое знаење го има алал нека и е. Еден ден се надевам ќе бидам успешна како неа :) Вреди за половина од моите професори :P
   
 16. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  327
  Најдобрата другарка ! Момичето е смирено,интересно ,полно со разбирање,талентирана,има стил.
  За се ја бива да црта ,да се шминка,да пее, да се насмее и на своја сметка,да се облекува модерно,да се разбере со секој и во секаква сиуација едноставно чудно :?:
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.431
  Пол:
  Женски
  Никоја. Сите имаат некоја мана што ги расипува.
   
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.006
  Пол:
  Женски
  Само мајка ми. Таа ми е пример во животот каква личност сакам да бидам. Какво смирение, толеранција има секоја чест. Да успеам да бидам барем мал дел како неа, добро ќе биде.
   
  На cresa-jagoda и Meckicja им се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.125
  Допаѓања:
  43.681
  Пол:
  Женски
  Искрено?
  Самата на себе си оставив најголем впечаток.За тоа каква треба да сум и каква да не сум
   
 20. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Мајка ми :l:
  Жена борец, неуморна, сила невидена.
  Толерантна, грижлива.
  Толкава љубов собрана во едно човечко срце.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.