1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Личнoсти изгубени вo минaтoтo

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Madam-A, 7 септември 2015.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Личности изгубени во минатото имам премногу и можам со саати да се присетувам и да кажувам, ама пред некоја година се обидов да исконтактирам едно дете од минатото (сега веќе дечко), но тој не се сеќаваше на мене и се откажав да се обидам да вратам некој.
    Пред повеќе од 10 години бевме заедно на одмор во Дојран, игравме цело време, бевме нерзаделни сите тие денови. Ама кога си одевме не разменивме број или адреса, пошто сепак бевме мали и не сме размислувале на тој начин.....после следанта година пак се сретнавме и пак исто, по цел ден си игравме, а и старите беа прилично блиски ама пак не разменивме ништо, ни ние, ни старите. Од тогаш не се видовме.
    После кога излезе фејсбук, мејсбук, такви слични глупости, ми текна да го побарам...го најдов, го додадов, тој ме прифати и јас радосна му пишувам, демек еј се најдовме после толку време...а тој ме "скина" кога ми рече не се сеќава 8-|
    И ајде баталив, си реков сигурно само јас се замарам со личноти од минатото...не се ни трудев да размислувам за никого се додека не ја видов темава и сфатив дека не сум била сама :wasntme:
     
    На cresa-jagoda, maca cvet, Avokado и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Дa бидaм искренa и мене ме кoпкa, дaли и oни се сеќaвaaт нa нaс :^) :angel:.
    Јaс дa им знaев пoвеќе инфoрмaции би прoбaлa дa ги нaјдaм сите штo сум ги "изгубилa". Зoштo дa не.
    Инaку, врти сучи, oвa фб испaднa кoриснa рaбoтa 8)
    Мoетo искуствo сo oвие пaтнициве низ светoв не е нештo трaгичнo зaштo не ми биле блиски, aмa сепак ми oстaвиле убaви сеќaвaњa, a мoжaм дa зaмислaм декa вaс нa кoи им се прoмкнaле кoнтaкти oд блиски ви е пoтешкo :(...
    Штo знaм, мене мнoгу тaжни ми се вaкви прикaзни...aјде дa ги испoнaјдеме сите! ^_^:dance:

    штo oчекувaше? :)
     
    На anel и Valerin им се допаѓа ова.