1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Логички задачи

Дискусија во 'Канта' започната од pink4ever, 6 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.011
  Тема за сите логички задачи ако така се викаат т.е тие збунувачките. :D


  Си биле три мачки и изеле три глувци за три минути. 100 мачки за колку време ќе изедат 100 глувци ?
   
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.694
  За 3? :)
  Инаку мислам дека има иста тема. Ама ај ќе средат одговорните.
   
 3. akita

  akita Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  24
  За 3 минути
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Ако една мачка јади еден глушец за три минути тогаш и 100 мачки ќе си изедат по еден глушец за три минути.
   
 6. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.011
  Точно е три минути :)

  Темава е дупла, па се чека Лукс да среди. :$ :tmi:

  I am sorry for this mess :$
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Охоо темава се изначекала да ја заклучам :)
  Ќе биде заклучена бидјеќи е дупла .
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.