1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лозинки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ColoursOfTheRainbow, 31 август 2014.

 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Кои се вашите поранешни лозинки? Какви лозинки преферирате? Работи што ви значат, откачени лозинки, бројот од телефонот? На пример јас секогаш ги имам најоткачените лозинки. Еднаш на фб ми беше четказаушоља(гомниљаво) :rofl: Оди па погоди ја :rofl: Повеќе не планирам да ја користам таа бидејќи на сите другарки им кажам дека ми била :lol:
  Можете да ставете и предлози за лозинки.
  Колку се силни вашите лозинки?
  Ви ја имаат ли некогаш пробиено лозинката?
   
 2. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  *********************

  Моменталата лозинка оди погои ја :D
  Иначе постари ми се:
  прозор123321
  прасетомирче
  шозборашбе и други не ми текнуваат сеа :)

  Инаку преферирам долги со запирки точки броеви хакери да неможат да ми ја дознаат :D
   
 3. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Јас кога бев мала цело време ставав лозинки во стилот принцезичка, меченце, срничка... :D Од претходнта година немам сменето лозинка, така да не ми текнуваат претходните :D
   
 4. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  5.297
  Пол:
  Женски
  кога бев помала клавав 007 убавезно во лозинка :D сите ми беа така
  џејмс бонд 8)
  сега имаме една од нашколо што ни ја дадоа за мејли и такви работи со 10тина бројки и не смееме да ја заборавиме и таа за повеќе работи ја користам истата ..
  на твитер ми стои уште со 007 на крајот :D
  имам клавано со име на селото, мое име и некој број :rofl: , омилени бендови :lol: ама на никој не се сеќавам сега , имам направено 3 фб профили што не се чепнати оти сум ја заборавила лозинката
  имам еден лажен профил со лозинка fakeaccount

  ја имам пробиено лозинката на една жена кај нас што дојде и се пушти на фб ама наместо да ја напише лозинката кај квадратот за лозинка таа ја напиша со букви и јас ја видов .. мене ми го имаат хаирано фејзбукот 3-4 пати пред неколку години кога имав фб ... и имаат пишувано срамотни статуси а јас во тоа време имав 3-4 учители на фб :tmi: :tmi:
   
 5. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  8.276
  Пол:
  Женски
  Јас на старите лозинки воопшто не се сеќавам. Но, секогаш ми беа на англиски или моето име со бројчиња. Значи прелесно за некој што ме познава.
  А , да, во 2009 ми беше kolace. Само братучед ми ја дозна и секако, на брат му пишувал сваштарии за кои дознав дури вчера. :tmi: :rofl:
  Претходната на фемина, а и на фејсбук ми беше everything. Бравос за мене бе. :D Колку се мачев коа праев грешки. :D
  Едно време, насекаде ми беше, *******123 (* чките= моето име) :D Добро, уште ми е таа на е-маил, али нема везе.
  Ееех, да, еднаш коа бев во микс состојба, си ја сменив во smile. Некаде и уште ми е таа, али не ја мењам. Барем се сеќавам која кај ми е. :D
   
 6. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  На фејсбук уште кога татко ми ми направи беше моето име и датумот на раѓање, после јас сменував, пишував глупости за кои се не сеќавам :rofl: Последна на фејсбук ми беше justinandmattbabies затоа што ги сакам Justin Bieber и Matthew Espinosa и после додадов babies :rofl:
   
 7. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  4.331
  Пол:
  Женски
  *****************
  Toлку ми е долг пасвордот на скајп и на уште една страна, нешто е што на никој не би му текнало. :D
  А на фб на лажните профили ми е hakerii123457 :rofl:
  Знам порано ми беа цело име и презиме и плус 123/abc./. :D
   
 8. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Првата лозинка на фејсбукот ми беше мојот хороскопски знак. :lol: Потоа името и презимето, ама бдејќи беше прелесна морав да ја сменам. Потоа следува секогашната лозинка само што овојпат и ги додадов броеви 1,2 и 3 бидејќи мајка ми ја знаеше.На скајп ми е истата, а исто и на Фемина.Ова ми е втора лозинка на Фемина, а првата ми беше моето корисничко име, ама дознав дека еден (мислам дека е трол) ми навлегол во профилот и открил како се викам па дури и го кажал моето име на другарка ми нагалено. И од тогаш веќе не ставам лозинки со мое име и презиме или пак со корисничкото име. На мејлот лозинката ми е барби. :lol: Па добро мала бев тогаш, па поради тоа и таква лозинка. Ме мрзи да ја сменам, се немам уклучено таму едно сто години. :D А пак на мобилниот лозинката ми е многу тешка. Истата лозинка ми е и на е-дневникот, па пишувајќи ја секојдевно ја научив на памет. Е така се заштитувам од оние кои ми брчкаат по телефонот. А ако ја ставам истата и на фејсбук има да бидам најбезбедна. :rofl:
   
 9. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  17.018
  Пол:
  Женски
  Сега на фб не ми е баш толку силна лозинката, но имам направено ако ми ја дознае некој лозинката и да сака да ми влезе во фб мене ми стига порака на телефон дека некој се обидел да ми влезе во фб.
  А иначе, мене еднаш лозинката ми беше стекчесокомпирче. :rofl:
   
 10. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.861
  Допаѓања:
  39.453
  Пол:
  Женски
  Се сеќавам,првата лозинка на фб(уште кога го направив профилот) ми беше stepenica,вака брат ми ја пишал,бидејќи тој ми го направи профилот. :rofl: Од тогаш па навака,менувам лозинки редовно,комбинирам букви и бројки за потешко да се открие. :lol:
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Имам некој страв дека некој ќе ми ја пробие лозинката, па затоа постојано комбинирам и букви и броеви.
   
 12. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Лозинката на мојот прв фејсбук беше barbika1, а по неколку недели профилот ми беше хакнат од страна на брат ми :rofl: И потоа 2ипол месеци немав фејсбук, бев само на didi games, и кога почнав 1-одд дури тогаш ми направи чичко ми фејсбук. Лозинката беше winxclub, потоа брат ми повторно ми ја дозна, па ја променив во princezicka :D Никој не ми ја дозна, но потоа профилот ми го хакнаа(не беше брат ми xD). И од тогаш имам направено 2/3 нови профила бидејќи постојано ми ги хакнуваа. Ставав многу лесни лозинки, како на пример ********1(*-моето име), моето име и презиме, мојот прекар со додаток на некое бројче... И сега, моментално што ми е лозинката е исто така лесна, но не баш, ама не си ја мењавам, бидејќи ми е зачувана на opera и ако ја сменам секогаш кога ќе се исклучам од фејсбук и кога ќе сакам да се уклучам ќе ми вика потврди ја твојата лозинка, што тоа многу ме нервира, па така да во последно време избегавам да сменувам лозинки ;)
   
 13. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  ахахахха многу глупави лозинки сум ставала порано :D
  моето име и презиме, потоа името и презимето на симпатијата, па датумот на раѓање, има од некој филм или серија. Ама затоа сега оди па погодија ја :D
   
 14. Horrorka

  Horrorka Нов член

  Се зачлени на:
  5 септември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  12
  Првин кога си направив фб профил лозинката ми беше CrazyAndzi. :D
  И така со години си дремеше, се додека не си купив ајфон. 8) Е тогаш си ја сменив лозинката во ilovemyiphone :rofl: 8) :D , но пред еден месец ми го хакнаа, па ја сменив. :D
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.928
  Допаѓања:
  7.748
  Пол:
  Женски
  Јас имав полиција кога имав фб
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.608
  Допаѓања:
  59.395
  Пол:
  Женски
  Сум имала ретардирани лозинки но сега понормални ми се. На пример старата на Фемина ми беше upmsve :D На Фејсбук ми беше shitshitandmoreshit во комбинација со бројки и знаци. И други имало такви но не се сеќавам точно.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mermaid123

  mermaid123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  мојата последна лозинка на фејсбук ми беше лебедгускашатка123:D а инаку преферирам комбинација од бројки и букви со знаци.
   
 18. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Јас иста лозинка имам од како знам дека користам интернет. Значи МСН, меил, фејсбук, скајп, фемина, алиекспрес... таа е. 12 букви +? :)
   
 19. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.550
  Допаѓања:
  39.651
  Еднаш ми го хакираа фб - то и ај го вратив некако и сега дилема како да биде новиот пасворд ама на никој да не му текне, а во тој момент јадев нешто слично на леблебија беше а на опаковката пишуваше "препечена соја" и ете го и новиот пасворд... :P Секогаш ми биле пасвордите составени од некоја комбинација на името и презимето со исклучок на сојава. хахаха
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам на старите лозинки на Фејсбук. Сегашната ми се состои од имиња на два града и од 5 броеви. На Фемина и на Yahoo имам други лозинки.