1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лорет де Мар

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Gossip-B, 25 јуни 2012.

  1. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    Лорет де мар ми остави голем впечаток. Забава има, многу локали, одлична плажа и бич барови. Цените се достапни, сметам дека можеме да си го дозволиме тоа.
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    Дечки да ве прашам. Пошо си сум паничар тоа нормално :lol:
    Пратив писмо за Германија, препорачано.
    И кај и да е треба да стигне деновиве, арно ама јас се плашам дали постои можност писмото да залута некаде и да не стигне ниту таму кадешто е пратено, ниту назад кај мене?
    Или нема шанса тоа?
     
  3. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    Девојки, дали некоја има искуство со нашиве агенции за Лорет де мар...? преку која агенција сте биле како што сакам здравје летово да идам па ако има некој поконкретно нека ми објасни ... :)
     
    На doleina и eleni23 им се допаѓа ова.
  4. xoxo.Martina

    xoxo.Martina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    198
    ^ Другарка ми беше Лорет Де Мар 6 дена, меѓутоа аранжманот беше за Франција, Шпанија ( Лорет Де Мар ) и Италија. Цена беше околу 450 некаде. Беше со Нехар и беше многу задоволна. Вакви понуди ќе има пак Пролетва и Летово :)
     
    На gagic му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ivana.icka

    ivana.icka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    јас бев летово преку нолимит травел ама они сорабтуваат со српска агенција спирит травел од белград тргавме и супер беше организирано.ако те интересира уште нешто пиши :) а имам и некои страници за лорет де мар ако сакаш ке ти ги пратам да си разгледаш
     
    На gagic му/ѝ се допаѓа ова.
  6. OPSESIJA

    OPSESIJA Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Dali nekoj moze da mi kaze nesto poveke za turistickata agencija DIPLOMATIK, sakam da patuvam so niv ova leto na mediteranska tura italija-francija -spanija so letovanje vo Lloret De Mar 14 dena . Cekam brz odgovor. Ve pozdravuvam !!!
     
    На marince87 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Дали некој бил на оваа дестинција преку Атлантик? И какви искуства имате со оваа агенција. Сакам да одам на одмор Лорет Де Мар па ја гледав нивната понуда.
    http://atlantic.com.mk/index.php/mk/
     
  8. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    за оваа дестинација само НЕХАР би ја препорацала на тие сто сакаат да одат
     
  9. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Би ги замолила тие што биле на турата Франција- Шпанија- Италија 14 дена со автобус да споделат искуства. Пред се ме интересира дали некој бил во хотелов Фортуна 2* и дали му е добра местоположбата во однос на близина до плажа и места за излегување. Ваша оцена откако сте се вратиле? Вреди турата за парите или повеќе е малтретирање со оглед на тоа дека има доста возење со автобус?
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sweet-bebufce

    sweet-bebufce Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    18
    Јас бев на апсолвентска екскурзија 18 дена, преку DIPLOMATIC и сум презадоволна. Само пофални зборови имам да кажам, нешто што никогаш нема да го заборавам. Голема благодарност до агенцијата и до водичот, на најдобар можен начин ни ги доловија сите дестинации. Spain in my heart <3
     
  11. simonajandrevska

    simonajandrevska Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ова лето ќе одам во Шпанија,Лорет Де Мар и би сакала некој повеќе да каже за хотелот HAWAI / MONTEVISTA 3 *** кој што бил у брзо врме за цените како се движат,колку чини лежалка ,екскурзиите, дискотеките,влезница за Port Aventura и сл.Турата ми е Венеција - Верона - Барцелона - Азурен брег ( Кан, Антиб, Ница, Монако, Монте Карло ) 14 дена. Благодарам :)
     
  12. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    А со која агенција ќе патуваш и кој термин го имаш одбрано?
     
  13. simonajandrevska

    simonajandrevska Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    So Diplomatic a terminot mi e od 21 Avgust..
     
  14. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Дали некој знае агенција што има понуда само за лорет де мар значи не апсолвентската туку директно таму ако знае некој нека пише
     
  15. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Ова лето бев во Лорет де Мар 8 дена.Преубаво си поминав.Градот е супер и плажата е супер ( подобро ќе беше да не е вештачка) и имаше многу германци и руси.За одмор е одлично и пак би одела. 8)
     
  16. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    И можи да ми кажиш како си помина? импресии? :)
     
  17. LANA-...21

    LANA-...21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Во 2010 г. бев на летување 14 дена Италија - Шпанија - Франција, од кои 7 дена во Лорет де Мар, со Туристичка агенција „Дипломатик“ и прекрасно си поминав. Имаат долгогодишно искуство во организирање на оваа тура и се е совршено организирано. Хотелот Хаваи - Монтевиста е прекрасен, храната е одлична... Ова лето ќе ја повторам уште еднаш истата тура со истата агенција.
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Женски, летово сакам со друштво во Лорет, ама во сопствена режија.
    За сместувањето мање-више не ни е проблем, колку што ни е за патот. Гледавме летови од Солун до Барса, и така патот би не чинел околу 170 евра од човек. Немам престстава колку би чинел патот со бус, ама веројатно ова е многу?!
    Ај ако имате искуство, кој со што патувал, нека сподели :) Ви благодарам
     
  19. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Јас не сум патувала вака, меѓутоа сакав да ти кажам 170 евра пат и плус сместување ќе ти излезе исто како со агенција да одиш. Понудите се движат од 280 евра па нагоре. А за истите пари јас би избрала агенција, барем се ќе биде организирано :)
     
  20. chiquita1

    chiquita1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Ај доколку има видено некој понуда за Лорет де Мар од агенциите нека сподели... Значи ме интересира одмор само во Лорет де Мар, не оние понудите по 14 дека со посетување на Ница, Монако и остали.