Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

 1. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  299
  А за кантарионово масло што ќе кажите?
   
 2. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  Од тоа највеќе се фаќа боја ]:)
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  299
  :D:D:rofl::emo:
   
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  3.160
  Пол:
  Женски
 5. Milen4etooooo

  Milen4etooooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Kade moze da se najde?
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  3.160
  Пол:
  Женски
  DM
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Треба да одам на свадба за две три недели и ќе облечам краток фустан но нозете се мн бел тен за разлика од рацете и лицето, дали може некој да ми препорача крем или бронзер како и да е барем за неколку сати? Благодарам однапред
   
 8. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Хулахопки потемни да пробаш да видиш како ќе изгледа?
   
 9. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  9.971
  Пол:
  Женски
  сегде го има, не прави флеки, со две мачкања веќе се добива нијанса bronze-effect-fair-medium-1.jpg
   
  На sorbet, joy1, BonBonche123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. khaleesi1

  khaleesi1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  51
  Дали некој ги има користено капките Бронзан био? Да сподели искуство?
   
 11. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  394
  Да прашам само дали го пробавте веќе не ми се оди по солариуми ладно ми е сакам да пробам вакво нешто.
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.649
  Допаѓања:
  15.027
  Пол:
  Женски
  Јас иако лесно фаќам боја сепак користам масла за интензивно потемнување.
  Кај мене најголем ефект имаа Black up со 6ка фактор, Carotten и уљето од Dr. Butchers ли беше врска немам не ме држете за збор.