Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

 1. ана.1230

  ана.1230 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Фала тиии
   
  На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  2.463
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200710-222436_Samsung Internet.jpg
  Ме интересира дали имате искуство со ова масло/серум?
   
  На Zimbabve му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anyeska

  Anyeska Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар мус што може да се најде кај нас?
   
 4. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.982
  Допаѓања:
  35.892
  Creightons во дм
   
  На Anyeska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mell11

  Mell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Дали ја пробал некој кремава од ДМ. Многу ја фалат дека оставала малку боја и не личи нападно.
   

  Прикачени фајлови:

 6. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Кој боди лосион за самопотемнување е подобар на зиаја или нивеа за доста светол тен, и тие што користите дали убаво мирисаат?
   
 7. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски
  Јас ги земав капките, деновиве ќе ги пробам. Прочитав доста позитивни критики па се надевам ке бидат добри.
   
 8. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  6.246
  Пол:
  Женски
  Јас моментално го тестирам овој на Лавера и многу сум задоволна од резултатот.

  IMG_20210530_083544.jpg IMG_20210530_083605.jpg

  На првата слика сум пред да нанесам од кремот. За првпат го нанесов понеселник 24 мај околу 13 часот. Втората е сликана истиот ден после 5 часа од нанесувањето (околу 18:30 часот). Третата слика ја направив по 4 дена и тоа беше второ нанесување на производот (6 часа после второто нанесување). Откако ќе се нанесе почнува да делува после 5 часа. Не се нанесува околу очи, на веѓи или блиску до скалпот каде почнува косата. Се нанесува на лицето само 2 пати неделно не повеќе.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. thehypersomniac

  thehypersomniac Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Какво искуство имате со кремата за самопотемнување од Balea?
   
 10. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  6.251
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да прашам од кои креми за самопотемнување сте задоволни а сепак се и приступачни со цени до кај 1000 денари
   
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  9.344

  Каде може да се најде и дали има намена и за тело или само за лице?
   
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  6.246
  Пол:
  Женски
  Би требало да има и за тело. Ги има на bellina.mk
  Доколку не го најдеш тој на Lavera слободно земи го на Pulp de Vie кој исто така е предобар. Потребно е повеќе време за потемнет тен, ама може да се користи секојдневно (овој на лавера само двапати неделно). Еве на кој производ мислам.

  [​IMG]
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Losha_devojka_

  Losha_devojka_ Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2021
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здр имам слушнато дека треба на сонце да се стои, или може и само онака да се размачка, се мачкам од кремата втор ден по ред и приметувам флеки, али не се секирам затоа што ќе се изедначи постепено сигурно, само на некое место имам потемно, некаде посветло хаха, ама ајде нели сакаме чоколаден тен така да ќе биде :inlove::worried::P
   
 14. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  13.444
  Пол:
  Женски
  Не, не треба да се седи на сонце, лосионот е наменет да потемнеш без да се изложуваш на сонце.Флеки имаш зашто не ти е рамномерно нанесено, треба да внимаваш секаде да биде исто ставено.
   
 15. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  6.586
  Пол:
  Женски
  Нема да се изедначи, треба рамномерно да го нанесуваш лосионот и убаво размачкаш.

  Направи си убав пилинг за тело да ти се скимне бојата побргу.
  Се мачкав еднаш и знам колку грдо изгледа кога ке се ишараш, одвратно ми изгледаше кожата.
   
 16. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  33.056
  Пол:
  Женски
  Некој добар лосион/мус за тело, онлајн да се нарача или во маркет, аптека да го има?
   
 17. Emilija93

  Emilija93 Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено ова?
   

  Прикачени фајлови:

  На Zimbabve му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Summerbeauty

  Summerbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Јас го користам и од сите лосиони за самопотемнување што сум ги пробала до сега од ова сум дефинитивно најзадоволна. Предност е што си го ставаш во твоето млеко за тело и се губи тој грд мирис што го имаат останатите вакви производи. Е сега негативно е што остава флеки на бели алишта, ама се вадат без проблем со перење.