Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

 1. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.531
  Допаѓања:
  34.998
  Пол:
  Женски
  Од кај ја зема на нивеа? Јас не можам да ја најдам никаде :( до лани ја земав од маркетот во мојава населба ама сеа ја нема, ја барав и во Веро исто ја немаше :( Инaче може да ставаш неколку пати на ден, јас поцрнував неколку саати откако ќе се намачкав, не многу но сепак поцрнував, а за 2 дена ќе имаш темен тен ;)
   
 2. macka18

  macka18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Луѓе, ме интересира дали знаете дали кај нас има спреј за самопотемнување, ама онаков сто е со прскалче и као што се прскаш моментално се гледа црно, го гледав по американскиве програми..... ??????
   
 3. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Имаш во КОСМО не ми текнува што марка беше, али околу 2000 денари е :)
   
 4. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Па и јас цел град го пребарав и најдов во една аптека и тоа ја зедов последната крема :D Барај низ аптеките ;)

  Во една аптека имаше таков некој спреј и се прскаш со пиштолче и околу 1200 беше :)
   
 5. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Hiii каде??
   
 6. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Од Гевгелија :D
   
 7. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Ништо од бизнисот, не идат некако 160км за едно спрејче :D
   
 8. Missy16

  Missy16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  17
  луѓе имам гоолем роблем,нанесов таков лосион и сеа личи како рѓа да имам и неможам никако да го извадам,а веќе неколку дена чекам да се извади самиот,ве молам кажете ми што да правам во паника сум? :x
   
 9. Ivycka

  Ivycka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  32
  Пробај со пилинг...
   
 10. Missy16

  Missy16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  17
  за колку време ти се извади на крај??и со што?
   
 11. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Пробај со хидроген 3% да ставиш на памукче и да ги поминеш местата, после пилинг со топла вода и задолжително да се истриеш со погруб пешкир. Тоа дефинитивно ќе помогне!
   
 12. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Јас лани користев едно од каротен не ми текнува точно на името, и да имаше ефекти, ама пошто се сунчав во тој период и нормално на плажа се капев, почна да паѓа тоа. Но не паѓаше на сите места исто туку негде ќе паднеше негде не. Изгледав како со краста. Затоа ова лето си се сунчам и така си фаќам боичка! По малку, не сакам многу јас.. :D
   
 13. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Може ли од ваквите кремови да се добие ваква боја ?Оваа слика ја најдов на интернет како резултат на еден крем за самопотемнување.Искрено не ми се верува дека од овие поефтините кремови може да се добие таква боја.Од овој што го користам на нива малку на портокалово мава бојата и ми е страв уште да ставам за да не излезам портокалова :|
  Едвам го поднесувам мирисот на кремот :x
   

  Прикачени фајлови:

 14. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.531
  Допаѓања:
  34.998
  Пол:
  Женски
  За неколку дена. Со ништо, сама од себе се извади, пробував со се и се откажав на крај :worried:
   
 15. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.531
  Допаѓања:
  34.998
  Пол:
  Женски
  Па не може толку ама сепак се потемнува солидно :)
   
 16. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Па солидно сум веке потемнета и од кремот и од сончање, но потребно ми е уште.Значи и да продолжам да ставам од кремот нема да има повеќе промена?
   
 17. macka18

  macka18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Iskreno eftinive za nisto ne cinat, moze davaat mace boicka ama toa e toa. A za bas temen ten moze da se dobie so sprejovi sum gledala na americkive ama rabotata e dali gi ima kaj nas, se ubiv od baranje, mi nudat se nekoi sprejovi ama ne se so prskalce. :(
  [mod-kirilica:10htvhxc][/mod-kirilica:10htvhxc]
   
 18. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Ти одговорив неколку постови поназад дека има такви спрејови...
   
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со кремот од орифлејм?
   
 20. macka18

  macka18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1

  Mene ne mi se dopagjase. Ne mi ispadna ramnomerno a bojata bese kako prljava nekako. A istiot krem na drugarka podobro i ispadna imase pomalku fleki od mene i posle prvoto mienje se izvadi :worried:
  [mod-kirilica:28xsajgu][/mod-kirilica:28xsajgu]
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.