1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

  1. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас планирам сега да земам од наредниот каталог или од спрејот или од лосионот за самопотемнување.Па девојки ајде посоветувајте ме кое е подобро,до сега немам земено од нив а баш се поефтини не ми се пропуштаат.[​IMG]
     
  2. damaskop

    damaskop Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Ги прочотав сите мислења и искуства ,и баш ми е драго што на некоја ФЕМИНКА и текнало да отвори ваква тема.Многу сум бела и поради тоа ми се познаваат сите влакненца на нозете ,дури и кога сум тасма издепилирана ѓоа бебенце, :D .Арно ама џабе се кога неможам да си облечам сукња и фустан ,цело лето се варам во пантолони или до земја долги сукњи.По се што прочитав на NIVEA лосионот е изгледа најприфатлив ...Па летово ке можам да си носам сукњи. :rofl: :rofl: :rofl: .Значи првин пилинг па мачкање со лосион па туширање ???Или редот е поинаков?
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    НИКОЕ!
    Јас сум доста бела, изгледав како мачакана со кафеава боја.
    Кога се мачкаш отпрво нема никаков ефект, јас ставив ТОН на нозете и ништо.
    Се разочарав си легнав.
    Сабајлето станувам, што да видам :o како некоја циганка да ги ставила нозете под ќебе.
    Ама она грозно кафено, како небањато |(
    И не се трие мајчиното, се скапав рибајќи поминаа 3-4 дена за да скроз го исчистам.
    Од срам дека си играв играчки излажав нешто дека кремата за сончање ми била непогодена оставала флеки.
    Избегнав ремет од едно 10 месеци унапред.
    Ако си решена да ја купиш, знам евтина е доста, земи ама не очекувај WOW ефект, и ставај по МАЛКУ!
    немој ко мене за 10 саати во Зекија да се претвориш :D
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Јас ги немам користено, многу сум бела ама не се осмелувам да користам такви чудби, колку фатам под сонцето, толку. Моја братучедка ги користеше се сеќавам и беше ко небањата, ко некој со кал да ја шлакал а рацете и беа жолти, смешна беше дури.
    Мислам дека е пожелно да се направи пилинг на кожата на целото тело пред да се почне со употреба на овие креми.
     
  5. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Па јас не сум толку бела имам така светло кафен тен и кога се сончам многу убав тен добивам.Туку сакав од овој спрејов што е да го пробам,за лосионот и други ми рекоа дека оставал флеки. :lol:
     
  6. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Оууу ми текнува од овие од Авон или Орифлејм мислам дека беа, ко мала ме намачка женската на братучед ми пошто цел живот сум бела, имам светол тен доста, леле кога ме намачка што да видам, исто ко кај Хипстер кафеаво ко небањато и тоа по раце ме намачка а делот кај градите и стомакот бел. :tmi:
    Па сега вие замислете како сум изгледала, ни за на маскенбал не би примиле таква, за грев. :lol:
    Некогаш си викам да земам пошто стварно ми е бел тенот, а бронзен никогаш не сум ни добила ама кога ќе ми текне на погоре наведениов ефект - no thanks! :!:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Не сум користела до сега, еден период помислив затоа што сум бајаги бела и ми се познаваат и вени на некои места и од влакненцата исто како што пишала погоре некоја феминка, издепилирани ми се ама пак се познаваат како црвени ситни точкички. Не се многу приметливи, ама јас си ги гледам :wasntme: А кога сум исунчана го нема тоа!
    Ама некако што знам имам чувство дека после тоа на облеката ќе ми остануваат кафеави флеки :puke:
    Иначе колку што читав за нанесување на овие креми за самопотемнување, важно е претходно да се направи пилинг на кожата и пожелно е да ги нанесувате со ракавици за да не си ги исфлеката рацете и за да нанесете насекаде рамномерно. На тој начин ќе избегнете флеки.
    А исто и ова, имам мириснато еден лосион кај другарка една, Нивеа беше, и мирисаше многу гадно! Не би издржала да го имам тоа на мене :puke:
     
  8. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.153
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    Никако оваа крема :!: Одма потемнуваш од неа да и убаво мириса и светки има и се, ама каков нерамномерен тен дава леле :tmi: па и не се вади лесно, мислам имам пишувано на темава за оваа крема дека за ништо не чини :puke: Нивеата ти е најдобра, лани ја немаше никаде сега не знам дали е пуштена во продажба. Дава убав чоколаден тен и ептен лесно се вади, со влажна крпа :)
     
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас имам аристократски тен значи многу сум бела.. минатот лето пробав и си ставив крем за потемнување од Џонсонс.... по три дена бев цела како со шарки по нозете... освен со сунчање не верувам дека некоја крема толку добро може да ми ја потемни кожата. Ќе си одам на матура како вампирче ама ако :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    А што е со спрејот?Да го земам барем него.Спрејот е само за истакнување на тенот.Јас и онака потемнувам во лето имам доста убав тен само сакам повеќе да го истакнам. :)
     
  11. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Јас мислам дека овие лосиони и креми за самопотемнување воопшто не вршат работа. Имав една другарка која се шлапаше нон-стоп со вакви креми и кога ќе се избањаше цела беше со флеки. За џабе фрлени парите.
     
  12. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    И јас исто мислам.За мене се беспотребни производи.Според мене веднаш се познава по телото или лицето дека не е природна боја,туку иди нешто оранж боја според мене многу грдо и одвратно изгледа.Пре би одела на солариум отколку да се шлакам со лосиони за самопотемнување,а уствари нема никаков бронзен тен,туку портокалов.
     
  13. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.153
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    Не знам го немам пробано, ама јас би ти рекла да не ризикуваш, мислам дека цела колекција не чини :| види побарај некоја друга :)
     
  14. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ок фала ти за советот. :) Јас сепак спрејот ќе го земам бидејќи работам со авон па ќе кажам резултати после. ;)
     
    На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    и јас бев залетана по вакви креми, ама откако дознав дека оставаат флеки на местото каде ке ги нанесеш, таа луда идеја моментално ја снема :)
     
  16. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Користев креми за самопотемнување и имав флеки од креми за самопотемнување.
     
  17. Kasia

    Kasia Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Колку долго трае бојата откако ке потемниш?
     
  18. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    И јас имам пробано со кремови за самопотемнување од AVON и не дека не делуваат ама целава се направив шаренило , не знам дали го немам добро нанесено или така ми прифаќа кожата :?: :?: Еве го користев број 3
     
  19. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.153
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    Не е до тебе, до кремот е, ретко која е задоволна од него :| јас ич ама ич не го препорачувам :!:
     
  20. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Го има некој пробано лосионот или спрејот SUN DANCE во DM има, ако има некој пробано нека сподели како е задоволен :)