1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

  1. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Имам многу трагикомично искуство со лосиониве за потемнување.
    Минатото лето,си купив Јонсонс лосион. Фино лепо си се намачкав,си облеков пижами и си заспав. Сабајлето се будам и си ја гледам раката цела шарена. Како сто години не измиена. Се насобрал лосионот во порите на кожата, онака во определени места само,а негде бела кожата.

    Додека се свестам што ми е , се уплашив прво, па ајде на бањање. Кога нема вода. :@ Па ајде си поседов така шаренка. После некако едвај со бањање и со триење со лимон се извади. Од тогаш не ми текнало да експериментирам. Не знам рамномерно да го нанесам очигледно. :rofl:

    Е, ќе заборавев. Си купив Авон лосион некој за нежно потемнување на нозете. Па си го користам кога сакам да ги маскирам неправилностите на кожата на нозете, кога не носам хулахопки. Супер е.
     
    На slavica999 и silk им се допаѓа ова.
  2. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Лелеееее болна ми е темава. :lol: Јас пред неколку години купив едно млеко за самопотемнување од Авон. Вечерта пред спиење се нашлакав убаво па дури и лицето го намачкав. Сабајлето станувам и сестра ми ми вика ,,леле како црнец си,,. Идам во веце кога што да видам УЖАААС. Жолти флеки, некои линии, бојава жута пролив.... Одма во када,па триење со сунѓер, врела вода, па пилинг правење на цело тело и лице....тоа течат жолти реки по када.....Неколку пати во денот ја повторив постапката и на крај како одрана бев :lol: Кадата после беше рибана од страна на мајка ми, а јас дента на работа не бев. Сега се смееме со сестра ми, а тогаш ми се рикаше... Такво искуство си имам јас.
     
    На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Спрејот јас го имав користено.. брзо се впива и долго трае бојата.. малку чуден мирис има :worried: е сега, треба многу да внимаваш како го нанесуваш, дека многу брзо се впива па немаш осет каде си нанела каде не, па можеш на некои места повеќе да ставиш па нерамномерно да испадне.. :^) првиот пат кога ќе нанесеш бојата не е толку интензивна ама дека не се вади одма со првото бањање со тек на време потемен тен добиваш :) се надевам помогнав.. :)
     
    На AngieVi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Black Up масло за брзо и интензивно потемнување што ке кажете за него
     

    Прикачени фајлови:

  5. Elenaaaaaaaa

    Elenaaaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    31
    Минатата година со ова масло за сончање многу убава боја си фатив, јас би ти го препорачала, но првите денови ставај си крема со заштитен фактор да не изгориш, па после премини на маслото ;)
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Последните 2-3 дена премини на маслото. Добро е, јас лани така гокористев.

    Ама ме изнасмеавте Вака-Вака и Силк :D :D :D
    Зошто користите креми за самопотемнување. Ако не се добро и правилно нанесат биднуваш бетер и од кловн а и да ги нанесеш многу вештачки темен тен се добива. Не ми се допаѓаат воопшто.
     
  7. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    А за овој ? Black Up масло за интензивно потемнување со СПФ10
     

    Прикачени фајлови:

  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Ова не е за самопотемнување ;)
    За да немате флеки, саат време откако ќе се намачкате одете под туш, какво спиење со кремата неистуширани :o
     
  9. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    И јас го имам спрејот, само еднаш пробав нанесов и ми се појавија флеки...ама јас не размачкав или пак од многу блиску прскав па изгледа затоа така ми испадна...Ти како правиш, само распрскуваш или пак и размачкуваш (со рака , со сунѓер) ? :)
     
  10. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    прво пробав само со прскање од блиску и ми искочија и мене флеки.. сега од малку подалеку и размачкувам со рака (потоа секако веднаш се мијат рацете за да не бидам ко циганче :lol: )
     
    На AngieVi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    mozete li da mi ja kazete centata na garnieroti ili na niveata? fala odapred
     
  12. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    ^
    Гарниерот е околу 200 денари можеби и поскап :) А за Нивеата незнам,пошто не користам вакви лосиони и креми.Еднаш така случајно прашав. :lol:
     
  13. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    На Лореал кремата многу ја фалат.. Се мислам дали да си ја купам, само најмногу што мразам е мирисот. На нивеа кремата ми се лоши буквално, толку јак мирис на гадно нешто на метал на железо.. и собата 2 дена ми мирисаше.Никогаш повеќе, али се мицлам за Лореал го има ли во Космо?
     
  14. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Имам пробувано со крема на нивеа искрено никогаш повеќе не би пробала добив ишаран тен некаде потемно некаде посветло имам и многу коментари слушано во врска со кремите за самопотемнување како давале ишаран ефект
     
  15. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    ООоУУууу и јас сакам по темен тен и се излажав па го купив тој од АВОН самопотемнувачки лосион , вистина е дека се потемнува од него ама не е рамномерно , како извалкано стои , никогаш не би пробала , а и тој што го имам треба да го фрлам , никој не го користи , на сликата под број 3 :^)
     

    Прикачени фајлови:

  16. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Абе како тоа флеки ви се напраиле? Јас имам од орифлејм крема и спреј за самопотемнување и редовно ги мачкам нозете и имам прилично видливи и задоволителни резултати, а флеки никогаш немисе напраиле ама се мачкам после туширање на издепилирани нозе потполно мазни да не ми останат дупчиња дека имало влакна и несе облекувам 10-15 минути да впие убаво а потоа облакам некои кратки панталончиња и за 8-10 часа нозете ми се како исончани а на друго место не са мачакм од страв да не се забораам некаде да промашам некое делче па после џабе ми е се. :lol:
     
  17. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    женски, знаете ли дали има некој навистина ефикасен спреј за самопотемнување, со кој би добила потемен тен со неколку прскања?
     
  18. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Кантарионовото масло 1 го имам пробано :!: :!: :!:
     
  19. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Гледав на јутуб, девојката го мешаше со обичен лосион за тело, и двете ги измеша во исти количини и добро и испадна, немаше флеки. И јас би пробала ама ме плашат флекиве :worried:
     
  20. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Предлог за некој поверодостоен лосион за самопотемнување? :?: