Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

 1. Anabela09

  Anabela09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  Ме интересира дали користите лосиони за чистење на лицето... ако користите од кои сте задоволни и ви помогнале и дали има лосиони што ја влошиле состојбата на вашето лице? :?: :)
   
 2. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Да, јас користам лосион за чистење на лицето и прекрасен е..Го користам лосионот на ''Doctor's'', многу ми помага..Инаку само него сум го пробала и сум задоволна па немам причини да пробам друг и незнам дали другите имаат несакани реакции.. :)
   
 3. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  Јанг дерм и е ок :)
   
 4. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Велешанка е во право Јанг дерм е убав, јас го користам 150 мл. во бела паковка...ептен е убав...побарај си во аптеките.
   
 5. MejkApGirl

  MejkApGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  58
  Јас го користам оној од нивеа во темно сино шише.. втор пат го купувам убав е :)
   
 6. Greenny

  Greenny Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  38
  Го користам лосионот на Леа со клиндамицин веќе подолго време и многу сум задоволна ептен ми е погоден :)
   
 7. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Јас го користам Dermogal и задоволна сум.Го користам секојдневно после вадењето на шминката.
   
  На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Што мислите кој е поубав лосион за лице (за масна кожа сп акни) јанг дерм или леа со клиндамицин?
   
 9. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  230
  Го користам дермогал секојдневно и задоволна сум но некако како да ми се засити кожата од него па изгледа треба да го сменам.Се мислам за докторс лосионот ако некој има користено дали е добар задоволни сте или не од тој лосион?
   
 10. Karamella

  Karamella Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  23
  Јас користам вакво:
  [​IMG]
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  ^А ваквото е? Kрема или некој лосион?
   
 12. Karamella

  Karamella Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  23
  ^Па мислам дека е крема оти е за сува кожа :)
   
 13. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Малку глупо прашањево, ама лосионот се користи само за акни или постои и за друга намена?
   
 14. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  70
  Јас порано кога имав поголем проблем со лицето го користев лосионот на ФИТОФАРМ од леа колекцијата..тој ми беше најефикасен :) исто и од хлораколот бев задоволна ..а од хлорамфениколот на фитофарм некако не ми се свиѓаше ..незнам дали има разлика меѓу хлоракол и хлорамфеникол но од оној на фитофарм ми се направија мали ситни брунчиња.
   
 15. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.661
  Пол:
  Женски
  ја го користев лосионот од лореал розево пакување за сува кожа ама некако не ми одговараше после ставањето лицето многу ми се стегаше па го сменив и почнав да го користам млекото исто розево за сува кожа и лореал и кожата ми е супер ;)
   
 16. Loruska

  Loruska Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Може ли да ми кажете за каква кожа е лосионот на Јнаг Дерм ,дали ја суши кожата и за која воздраст е наменет?[​IMG]
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  ^ Ако имаш сува кожа до нормална, не го купувај, ќе ти ја доисуши. За мрсна кожа е наменет.
   
 18. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Лосионот е за проблематична, мрсна кожа, подложна на создавање мозолчиња и акни. Инаку цела линија на производи од Young Derm е наменета за млади (самото име кажува дека е за млади :) ).
  Го користев одамна, и не е толку јак за да ја исуши кожата.
  Сепак тоа зависи и од кожата, но ако забележиш дека кожата е посува или се лупи, или ставај само на мозолчињата (акните) или ако ставаш 3 пати во денот ставај 2 пати или еднаш.
  За оние кои имаат поголем проблем со мрсна кожа и акни, би го препорачала лосионот од фитофарм LEA, бидејќи е појак од Young Derm, Хлоракол и сл.
  ... И :!: обавезно кремче (ова важи за сите лосиони, посебно за Леа).
   
 19. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Го користам од Гарниер зелениот веќе неколку години и немам никаква замерка.Ептен ми е погоден за мојата кожа,убаво мириса и секоја вечер пред спиење обавезно го чистам лицето со него.А што се однесува до акните исто така ја препорачувам кремата од Гарниер во светло плава тубичка,смрт е за ваквиот проблем :)
   
 20. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Јас користам лосион за акни - Хлоракол и задоволна сум многу. :rofl: