Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

 1. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  Девојки велат лекот вреди 5пари ако го знаеш, мене најубав тоник кој ми го исчисти лицево а имам проблематично е тоникот од ловоров лист т.е чај од ловор и со тоа го бришам лицето
   
 2. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
  Сунгерче за шминка и некој лосион за отстранување шминка :)

  Фала
   
 3. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.887
  Пол:
  Женски
  За отстранување шминка ти препорачувам два отстранувачи: за лицето- мицеларна вода од Garnier а за очите двофазен маслен отстранувач од Nivea.
  [​IMG]
  [​IMG]

  За сунѓерче, ако мислиш за нанесување пудра, ти го препорачувам тоа на Ebelin од DM
  [​IMG]
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bliznaci05

  bliznaci05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2016
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  14922_600x600.jpg лосионот или тоникот што и да е е најубавото нешто што сум и го пружила на мојата кожа откако ке го измијам лицето со пената за миење поминувам со тоникот вади уште нечистотии а после лицето ни најмалку не го осеќам како затегнато веќе второто шише го дотрошувам презадоволна сум
   
  На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blonde17

  blonde17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  дали некој го има користено лосионот од леа? и какви резултати има?
   
 6. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.459
  Пол:
  Женски
  mislam deka go preporacuvaat za tinejgeri. jas mislam vo toj period sum go korisela znam odamna bese :) e bea losi
   
 7. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Колку пари чини тој лосионот од Леа?
   
 8. blonde17

  blonde17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  okolu 220-230 den
   
  На JoanaS му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  20180806_105022.jpg 20180806_105036.jpg Имам комбинирана кожа, ако ги имате пробано овие од сликиве, дали може да ми кажете дали одговараат за мојот тип и кој од нив би ми го препорачале?
   

  Прикачени фајлови:

 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Дали некоја ги проба новите производи кои стигнаа во ДМ? Мислење?
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  38.107
  Пол:
  Женски
  ^
  Имам земено маска за лице, ама не дошло ред да ја пробам.Ќе пишам за скоро.
  И јас се интересирам за козметикава.
   
 12. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  1.001
  Дали некој ја проба новата мицерална вода во стокомак Ultra Soft 69 ден ?
   
 13. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  38.107
  Пол:
  Женски
  @Elence93 Lvly маската за лице е одлична. Утрово лицето ми беше меко како кашмир.Не се сеќавам која ја користев последно, за да споредам.

  Планирам да го купам тонерот неделава, а следната; ќе кажам, што-како.
   
  На buba4e89, Yuefoa и Elence93 им се допаѓа ова.
 14. Name_16

  Name_16 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Знам ова е од многу одамна објавено...Но може ли да те прашам колку си задоволна од Хлоракол затоа што сакам да почнам да го користам но не сум сигурна во таа одлука
   
 15. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.291
  @Biodevojka Предлог за тоник за лице, за комбинирана и нормална кожа, ти благодарам :f:
   
 16. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво драга до која цена?
   
 17. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.291
  До 500-600 ден. , благодарам :f:
   
 18. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Во Космо има еден многу убав тоник со калинка на Др. Шелер ако не се лажам беше околу 450 или 500 мкд. Пробај го. Поздрав.
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Дали го имате користено лосионов на неутрогена за црнки?
   

  Прикачени фајлови:

  На maja65 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  2.714
  Пол:
  Женски
  Женски која комбинација од млеко и тоник ви се покажала како најдобра за сува кожа, гарние, биотен или алверде?
  0460322-3.jpg SKIN-MOISTURE-Tonic-Lotion-200ml-dry-sensitive-skin-xl.png alverde-eau-clarifiante-wildrose-peaux-seches-200ml.jpg