Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

 1. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  5.682
  Пол:
  Женски
  Гарниер ги имам користено одамна и колку што се сеќавам убави беа. За сува кожа добри се.
  Биотен млекото е супер, тоникот онака го купив еднаш и не ми се допадна нешто посебно за да го купам пак.
  Тоникот Алверде го купив пред некое време и заврши во канта. Содржи ужасно многу алкохол, еднаш ставив ми се чинеше очи почнаа да ме печат. Многу лош производ.
   
  На scorpias му/ѝ се допаѓа ова.
 2. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  2.719
  Пол:
  Женски
  balea-med-2in1-ultra-sensitive-reinigungsmilch--10029003_B_P.jpg
  А за ова млеко коментар
   
 3. maja65

  maja65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka што мислиш за составот на овој лосион?
   

  Прикачени фајлови:

 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Не е баш најприроден содржи ПЕГ. Можно е малку повеќе да ја суши кожата. Пробај па пиши за резултати. Поздрав.
   
  На maja65 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Iskustvo so vichy normaderm losion?
   
 6. maja65

  maja65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу. :)
  Ќе пишам.
  Инаку што мислиш за мицеларните води од Нивеа?
   
 7. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Купив тоник за лице од Балеа и го нанесов на чисто лице ама после 5 минути осеќав како лицето ептен ми се затоплува и беше црвено на некои делови. Ова е нормална реакција после тоник или?
   
 8. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  5.258
  Пол:
  Женски
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.578
  Допаѓања:
  65.106
  Пол:
  Женски

  Имаш реакција од некоја состојка , не го користи веќе тој лосион
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Лосионот од биотен или гарниер?
  Затоа што ми треба лосион, а инаку мицеларната од гарниер ја користам веќе 3-4 шишенце.
   
 11. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Задоволни од некој лосион за лице со подобар состав?
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Еве и јас го поставувам истото прашање.
   
 13. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Јас моментално го користам овој (цена 540 мкд.) и презадоволна сум. Го тестирам заедно со тој анти ејџ од истава марка (ќе ви направам и рецензија). Овој е за многу чувствителна кожа, а тој анти ејџ е за повозрасна кожа.

  https://bellina.mk/mk/deep-hydrating-n54-тоник-за-лице-и-тело-за-нормална-осетлива-и-сува-кожа-125-мл

  Прекрасно ја хидрира кожата и освежува. Поздрав
   
  На eva993 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 14. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Овие лосиони ги има во аптеки или само се порачуваат?
   
 15. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво драга ги има во продавниците на Космо, на штандот на Белина во Сити Мол и Рамстор и онлајн може да ги нарачаш на сајтот.
   
  На Glossy-girl и Cvekence789 им се допаѓа ова.
 16. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Ај предлог кој тоник,скоро сите се со алкохол,може термална вода место тоник
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  408
  Не не , тоник а не термална вода.
  Има добри на Клиник, имаш во Космо witch hazel, можеш ружина вода ја лично порачав од beautybay Mario badescu
   
  На MiAmor му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.578
  Допаѓања:
  65.106
  Пол:
  Женски

  На Клиник лосионите се сите со алкохол за жал - и тоа на второ место после водата. Конкретно зборувам за claryfing lotion 3 , кој е наменет за комбинирана до масна кожа.
  Но мене ми е супер иако има алкохол , еден од најдобрите лосиони што сум ги користела чисти СЕ , буквално се - тоа што не си можела да извадиш со м.вода и гелот за миење лице. Супер би било ако можеш да го најдеш да го пробаш прво во помала мл.. :)
   
 19. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  3.750
  Допаѓања:
  13.313
  Пол:
  Женски
  Birch-skin-tonic.png
  Овој го зедов на Уртекрам, го користела некоја? Искуства?
   
 20. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Девојки ќе ми кажете ли дали е овој добар да се користи, имам 25 години, дали му е добар хемискиот состав? Ќе ја означам @Biodevojka
  20191016_191546.jpg 20191016_191519.jpg
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.