Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

 1. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.659
  Допаѓања:
  34.957
  Мене овој ми е супер. И евтин. Нека каже @Biodevojka дали е ок по состав
  *афродита е, не сум сликала убаво
   

  Прикачени фајлови:

  На Cherry blossom89, poppie и anastasijaki им се допаѓа ова.
 2. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  5.952
  Пол:
  Женски
  Уф драга до таа цена ми е многу тешко да ти најдам природен производ. Единствено доколку може до кај 500 мкд да дадеш би ти го препорачала овој. Јас го користев лани предобар е. За нормална акај сува кожа со одлично хидратантно дејство.

  [​IMG]
  За друг сега не ми текнува ама ќе проверам па ќе ти пишам. Другите што ги знам се доста поскапи...
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. butterflysk

  butterflysk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  1.184
  Koja cena e i kaj go ima? Go imam barano vo Dm i Ramstor go nemase..
   
 4. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  5.244
  Во Тинекс и Космо, мислам дека околу 200-300 ден е.
   
  На butterflysk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.659
  Допаѓања:
  34.957
  Од Тинекс ми е купен, точна џена не знам ама околу 200 беше
   
  На butterflysk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  5.952
  Пол:
  Женски
  Драга единтсвено пег 40 не ми е по ќејф , ама ајде ако треба да му прогледам низ прсти, само таа состојка е и згора на сѐ е 40 (не е висок број), па доколку не сте комплетно ориентирани кон природно и органско ок е. Како идеја е интересен да не го ставеле ПЕГ ќе беше идеално...Поздрав.

  Следно планирам да го земам овој за рецензија

  [​IMG]

  повеќе е како спреј тоник ама декларацијата ја разгледав и неверојатна е...за сите оние кои имаат проблематична кожа идеален особено сега кога под маските се создаваат акни и кожата станува проблематична...Едвај чекам да го тестирам...
   
  Последна измена: 26 октомври 2020
  На beautys20 и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  18.902
  Пол:
  Женски
  Како да го користам тоников? Пишува дека е со маделична, ниацинамид, лактична и гликолна киселина и дали после тоа можам да ставам нешто друго? плис хелп. 95109549-0668-420D-8A1E-A2F8A67F8864.jpeg
   
  На beautys20, Cherry blossom89 и hermosa им се допаѓа ова.
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.653
  Допаѓања:
  4.018
  Пол:
  Женски
  На измиено и чисто лице ставаш на дланките и потоа на лице тапкаш. Можеш и на туфер, но само ќе ти оди вишок. Врз него можеш некој серум ако сакаш па крема или дирекно крема.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ana.99

  Ana.99 Нов член

  Се зачлени на:
  31 март 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Искуства?
   
 10. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Дечки лосионите за лице од Sensilis ги има ли во ДМ?
   
 11. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Ги има но поскапи се за 30-40 денари. Во Зегин се поефтини.
   
 12. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  5.244
  Во аптеки ги има ко што знам. Во Дм не.
   
  На Sleepy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Предлог за добар лосион за проблематична комбинирана кожа склона кон акни?
  @Biodevojka ?
   
 14. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар тоник/лосион за проблематична кожа склона кон акни?
  Користам гел за миење од биодерма, исто и тониран крем ф50 од биодерма преку ден. Навечер место крем, ставам кокосово масло.
  Дали од истата линија на биодерма можам да најдам соодветен тоник? Предлог?
   
 15. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Никако кокосово масло на лице , може баш затоа ти е склона кожата кон акни.
   
 16. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Зошто?
  Дајте ми препорака за добра хидратантна ноќна крема? @Biodevojka
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.031
  Допаѓања:
  77.562
  Пол:
  Женски

  Јас би ти препорачала да го пробаш на Др.Конопка со лаванда, има одличен состав и не е скап. Јас па од Биодерма освен од плавиот гел за лице, од ништо др не останав задоволна.
   
 18. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Кај можам да ја најдам таа крема?
  Јас исто го користам плавиот гел, и засега ми е ок. Исто и тонираната крема ми е преубава.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.031
  Допаѓања:
  77.562
  Пол:
  Женски

  Не е крема, туку лосион е :) Во Белина го има. Исто мислам дека е грешка што ставаш кокосово масло на лице, поготово ако имаш акни.
   
  На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  5.952
  Пол:
  Женски
  Апсолутно се согласувам со @koritsaki . Тоникот што ти го предложи е одличен. Може да го земеш и кремот од истата марка зелениот калминг се покажа одличен кај многу девојки од форумот. Поздрав
   
  На L.i.n.a.a и koritsaki им се допаѓа ова.