Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.675
  Пол:
  Женски
  Девојки, мене ми треба лосион или тоник - како и да е, но да нема алкохол во составот зашто иако имам мрсна кожа таквите лосиони ми се многу агресивни и ми прават проблеми со лупење и суви области.
  Би сакала да си купам некој нежен, првенствено за освежување и доотстранување на нечистотиите од лицето. Немам некои којзнае какви проблеми со акни, периодично се нафрлам доста, периодично имам прилично чисто лице, па предложете нешто.
  Ми се потроши овој од Doctor's кој патем ми беше прекрасен, ама не можам да го најдам никаде и сакам да сменам малку. :)

  П.С. Јас се мислев дали да земам Neutrogena или Nivea - слични беа со цените, но немам користено нивни лосиони и не би било лошо да пишете три-четири збора ако ги имате користено. :wasntme:
   
 2. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  2.092
  Пол:
  Женски
  Јас го користев на нивеа еве овој
  [​IMG]
  ама ич не ми се погоди, кога ќе поминеш со памукчето тоа си останува бело воопшто ништо не чисти, не го ни дотрошив. Инаку за неагресивен мене ми беше океј оној на Балеа
  [​IMG]
  исто и Дермогалот.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  4.014
  Пол:
  Женски
  Сестра ми го користи овој [​IMG]
  пишува дека е за сува кожа . Јас имам мрсна кожа ама баш вчера го пробав и супер ми се виде.
  Од истава линија имаат и за мрсна кожа , се мислам да си го земам , 150 ден мислам е .
   
 4. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  48.813
  Јас имам на Неутрогена, Визибли Клир што е за црнки демек, овој
  [​IMG]

  Не го користам интензивно, секојдневно, има алкохол, јак е, ама и мн добро чисти. За тоа што ти треба... нема да ти се погоди :) така да, не знам за др на Неутрогена, ама овој немој :) не би го препорачала за редовна употреба
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  4.014
  Пол:
  Женски
  Колку пари е ?
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.675
  Пол:
  Женски
  ^ Триста и некој денар е.
  Инаку фала ти многу Кравче, јас баш на овој лосион мислев ама штом е таква ситуацијата го тргнувам од список. :)
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Мишела, јас сум презадоволна и од Cliven
  [​IMG]
  Нема алкохол во составот, а мирисот му е многу пријатен. Содржи екстракти од липа и алое вера.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 8. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  2.510
  И јас го користам овој. Не можев да се одлучам помеѓу овој и тој од Гарниер од роза, па овој го зедов само поради мирисот :lol: .
  Пренежен е, не го суши лицето а ги остранува остатоците од шминката.
  Следно ќе си го земам и млекото за лице од истава линија :)
  [​IMG]
   
 9. bibi23

  bibi23 Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  овај лосион го користам повеке од 6 години презадоволна сум
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   4,7 KB
   Прегледи:
   200
 10. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски
  после многу сменети тоници кој ми го пресушуваа лицето(имам комбинирана кожа) ,конечно од овој сум задоволна, не содржи алкохол,не го суши и убаво го чисти лицето [​IMG] :)
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Си купив тоник од Јанг Дерм за нормална до комбинирана кожа. [​IMG] Има и лосион за мрсна кожа. [​IMG] Мене ми е ок тоников. Ми ја вади нечистотијата од лицето и кожата ја чувствувам затегната. Кратко време го користам, па не можам да кажам дали има изразено добри или лоши ефекти.
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.653
  Допаѓања:
  4.018
  Пол:
  Женски
  Која цена е Cliven лосонот? Гледам две феминки го пофалиле дека не содржи алкохол што е добро за мене бидејќи имам сува кожа. И дали го има во поснабдените маркети? :)
   
 13. ForeverInShadow

  ForeverInShadow Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  А каква кожа? И дали имаш акни? :)
   
 14. diamondss

  diamondss Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Јас имам сува кожа но и акни, дали да го користам јанг дерм? :D
   
 15. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  6.811
  Јас имам мрсна Т-зона и многу се нервирам кога ќе ми светне лицето или наутро кога ќе се разбудам. Се мислам дали да го земам овој
  [​IMG]

  Не знам да не го суши многу лицето, па после некое време ќе почне да ми се лупи. Така земав еден од Авон, за црнки божем, ама многу печеше и ми се лупеше на некои места кожата.
  Стварно значи, ужас е комбинирана кожа. На едно место мака мачи со маснотии, а образите пак суви. :@
   
 16. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Го има во Тинекс, за околу 120 денари колку што се сеќавам :)
   
 17. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски
  во рамстор е 109 ден. позз :)
   
 18. Tashaa

  Tashaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  36
  имам едно питање :D ...може глупо звучи ама ако може некој да ми каже што е разликата меѓу лосион и тоник или истото е тоа? и кое од нив се нанесува па се плакне лицето после тоа??..стварно врска си неам дека никогаш до сега не сум користела а баш сакав тој тоникот од Cliven да си го купам за вадење шминка ама ај викам прво вас да ве прашам :D
   
 19. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.274
  Допаѓања:
  21.953
  Јас имам една препорака за оние со малку позрела кожа, да не кажам повозрасните како мене :D

  Линијава Cera di Cupra одамна ја слушам од една колешка која некое време живеела во Италија. Користела скоро се од нив и беше презадоволна, арно ама на времето ги немаше тие производи овде. Сега има во Космо. Си земав млеко и тоник за лице, за позрела кожа. И двете се по 169 денари, од 200мл. Цената им е одлична. Некако ептен им се мислев дали да ги земам или не, обично не менувам производи за лице ако ми се погодат, ама се решив заради цената и препораката на колешката, и дефинитивно останувам на нив, засега се одлични :up: Кожата на лицето ми е нежна, мека и мазна. Топло ги препорачувам :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. ElizabethGrant

  ElizabethGrant Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  11
  Воопшто не ја суши кожата, јас веќе 2 месеци го користам и презадоволна сум! Убаво ја чисти кожата, а во сличај да ти ја суши после тоа можеш да ставиш крема и толку, башка мене и преубаво ми мириса. А овие од авон е џабе фрлање на пари, јас го купив лосионов за 125 ден. од аптека. ;)