1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Девојки, мене ми треба лосион или тоник - како и да е, но да нема алкохол во составот зашто иако имам мрсна кожа таквите лосиони ми се многу агресивни и ми прават проблеми со лупење и суви области.
    Би сакала да си купам некој нежен, првенствено за освежување и доотстранување на нечистотиите од лицето. Немам некои којзнае какви проблеми со акни, периодично се нафрлам доста, периодично имам прилично чисто лице, па предложете нешто.
    Ми се потроши овој од Doctor's кој патем ми беше прекрасен, ама не можам да го најдам никаде и сакам да сменам малку. :)

    П.С. Јас се мислев дали да земам Neutrogena или Nivea - слични беа со цените, но немам користено нивни лосиони и не би било лошо да пишете три-четири збора ако ги имате користено. :wasntme:
     
  2. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Јас го користев на нивеа еве овој
    [​IMG]
    ама ич не ми се погоди, кога ќе поминеш со памукчето тоа си останува бело воопшто ништо не чисти, не го ни дотрошив. Инаку за неагресивен мене ми беше океј оној на Балеа
    [​IMG]
    исто и Дермогалот.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Сестра ми го користи овој [​IMG]
    пишува дека е за сува кожа . Јас имам мрсна кожа ама баш вчера го пробав и супер ми се виде.
    Од истава линија имаат и за мрсна кожа , се мислам да си го земам , 150 ден мислам е .
     
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Јас имам на Неутрогена, Визибли Клир што е за црнки демек, овој
    [​IMG]

    Не го користам интензивно, секојдневно, има алкохол, јак е, ама и мн добро чисти. За тоа што ти треба... нема да ти се погоди :) така да, не знам за др на Неутрогена, ама овој немој :) не би го препорачала за редовна употреба
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Колку пари е ?
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    ^ Триста и некој денар е.
    Инаку фала ти многу Кравче, јас баш на овој лосион мислев ама штом е таква ситуацијата го тргнувам од список. :)
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мишела, јас сум презадоволна и од Cliven
    [​IMG]
    Нема алкохол во составот, а мирисот му е многу пријатен. Содржи екстракти од липа и алое вера.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    И јас го користам овој. Не можев да се одлучам помеѓу овој и тој од Гарниер од роза, па овој го зедов само поради мирисот :lol: .
    Пренежен е, не го суши лицето а ги остранува остатоците од шминката.
    Следно ќе си го земам и млекото за лице од истава линија :)
    [​IMG]
     
  9. bibi23

    bibi23 Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    овај лосион го користам повеке од 6 години презадоволна сум
     

    Прикачени фајлови:

    • images (1).jpg
      images (1).jpg
      Големина на фајлот:
      4,7 KB
      Прегледи:
      201
  10. kitty.m

    kitty.m Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.903
    Пол:
    Женски
    после многу сменети тоници кој ми го пресушуваа лицето(имам комбинирана кожа) ,конечно од овој сум задоволна, не содржи алкохол,не го суши и убаво го чисти лицето [​IMG] :)
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Си купив тоник од Јанг Дерм за нормална до комбинирана кожа. [​IMG] Има и лосион за мрсна кожа. [​IMG] Мене ми е ок тоников. Ми ја вади нечистотијата од лицето и кожата ја чувствувам затегната. Кратко време го користам, па не можам да кажам дали има изразено добри или лоши ефекти.
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Која цена е Cliven лосонот? Гледам две феминки го пофалиле дека не содржи алкохол што е добро за мене бидејќи имам сува кожа. И дали го има во поснабдените маркети? :)
     
  13. ForeverInShadow

    ForeverInShadow Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    А каква кожа? И дали имаш акни? :)
     
  14. diamondss

    diamondss Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Јас имам сува кожа но и акни, дали да го користам јанг дерм? :D
     
  15. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Јас имам мрсна Т-зона и многу се нервирам кога ќе ми светне лицето или наутро кога ќе се разбудам. Се мислам дали да го земам овој
    [​IMG]

    Не знам да не го суши многу лицето, па после некое време ќе почне да ми се лупи. Така земав еден од Авон, за црнки божем, ама многу печеше и ми се лупеше на некои места кожата.
    Стварно значи, ужас е комбинирана кожа. На едно место мака мачи со маснотии, а образите пак суви. :@
     
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Го има во Тинекс, за околу 120 денари колку што се сеќавам :)
     
  17. kitty.m

    kitty.m Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.903
    Пол:
    Женски
    во рамстор е 109 ден. позз :)
     
  18. Tashaa

    Tashaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    38
    имам едно питање :D ...може глупо звучи ама ако може некој да ми каже што е разликата меѓу лосион и тоник или истото е тоа? и кое од нив се нанесува па се плакне лицето после тоа??..стварно врска си неам дека никогаш до сега не сум користела а баш сакав тој тоникот од Cliven да си го купам за вадење шминка ама ај викам прво вас да ве прашам :D
     
  19. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Јас имам една препорака за оние со малку позрела кожа, да не кажам повозрасните како мене :D

    Линијава Cera di Cupra одамна ја слушам од една колешка која некое време живеела во Италија. Користела скоро се од нив и беше презадоволна, арно ама на времето ги немаше тие производи овде. Сега има во Космо. Си земав млеко и тоник за лице, за позрела кожа. И двете се по 169 денари, од 200мл. Цената им е одлична. Некако ептен им се мислев дали да ги земам или не, обично не менувам производи за лице ако ми се погодат, ама се решив заради цената и препораката на колешката, и дефинитивно останувам на нив, засега се одлични :up: Кожата на лицето ми е нежна, мека и мазна. Топло ги препорачувам :)
     

    Прикачени фајлови:

  20. ElizabethGrant

    ElizabethGrant Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    11
    Воопшто не ја суши кожата, јас веќе 2 месеци го користам и презадоволна сум! Убаво ја чисти кожата, а во сличај да ти ја суши после тоа можеш да ставиш крема и толку, башка мене и преубаво ми мириса. А овие од авон е џабе фрлање на пари, јас го купив лосионов за 125 ден. од аптека. ;)