1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и тоници за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Anabela09, 27 септември 2011.

  1. nemir26

    nemir26 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    имам нормална-комбинирана кожа,осетлива и веќе еден месец постојно ми излегуваат акни.сум пробала повеке лосиони кои порано ми одговараа но сега не(дермогал,хлорамфеникол,еуцерин).сега се мислам да ги пробам лосионите на clean and clear,се мислам меѓу blackhead clearing или deep cleasing lotion .ако има некој ги користено ве молам да ми кажете мислење
     
  2. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Препорака за тоник за лице против црнки по можност да не е некој поблаг . И да не е од авон или орифлејм ?
     
  3. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    Blackhead clearing не е за осетлива кожа бидејќи е премногу јак и најчесто го користат од оние кои имаат мрсна кожа. Доколку немаш проблем со црнки, нема протеба да го земаш тој.
     
  4. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Пробај го Pure nature лосионот за лице од Орифлејм, од рузмарин што е. На мене ми помогна многу, акните ми се исчистија многу. Но сепак зависи, на секаква кожа различно реагира. Најдобро штом имаш осетлива кожа разговарај со професионално лице, бидејќи секако не би сакала да ризикуваш.
     
  5. nemir26

    nemir26 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    ви благодарам девојки за одговорите само уште да прашам за тој лосион од орифлејм, дали jenniffer лосионот што ми го препорачуваш е гелот за миење лице со чајно дрво и рузмарин или некој друг?би сакала да го пробам затоа што имаат ми кажувано дека и чајот од рузмарин помага за проблематично лице може ќе ми одговара овој лосион
     
  6. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Еве го. Порачај си го од орифлејм, го има во секој број.
    [​IMG]

    На мене ми помогна многу, плус имам слушано добри критики за него од други. :)
     
  7. nemir26

    nemir26 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Еве го. Порачај си го од орифлејм, го има во секој број.
    [​IMG]

    На мене ми помогна многу, плус имам слушано добри критики за него од други. :)[/quo
    фала ти ќе го пробам па ке пишам за резултати
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски
    Женски, ај предложете ми кој лосион за лице да го пробам? Се мислам помеѓу двата

    [​IMG]

    [​IMG]

    Па ако сте ги пробале кажете ми , јас имам мрсна кожа , овој на клиник знам дека е за мрсна кожа ама другиов на лореал незнам. Досега го користев на Еуцерин за сите типови на кожа, бев задоволна ама сега овде кај што живеам незнам каде да најдам Еуцерин производи.
     
  9. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Дали може да ми препорачате лосион за сува и чувствителна кожа?
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Корицаки, овој од Лореал со розе капаче е за осетлива кожа, а за мрсна е тој со зелено на лепенката напред. Предобар е и лосионот и тоникот или што и да е таа зелената течност во другото шишенце, која патем и најинаетливата пудра или нечистотија ја вади беспрекорно. :D Јас ги користам и двете веќе неколку месеци и презадоволна сум од тоа како ми го негуваат лицето. :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    И јас го користам и презадоволна сум ..прво ке се измијам со ова..па после само на мозолчињата "ако ги има" ставам young derm лосион ама сум презадоволна и од двата производи :clap:

    Јас го имам овај и искрено имам некогаш сува некогаш мрсна кожа и само сменвам лосиони но искрено убаво е ова освезува но е само гел за миење на лице не е против мозолчиња и акни како што знам :^)
    и плус нека казе тој што го има дали му се прави како вода :x кога го купив беше така средна нијанса ни густо ни течно но сега е како вода :devil: :devil: :x ..а рок на траење има ново ми е :?:
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Јас си го купив овој лосион , на попуст беше од 24 евра го земав 15 :) ќе го пробам па ќе пишам како сум задоволна :)
     
    На glosipgirl и Hipster им се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не ги менувам веќе за ништо, т.е додека да се дочепам до Клиник тоникот за мрсна кожа по нормална цена, овие се измислени за мојата мрсотија.
    Ги користам и за вадење на шминка и општо за чистење на лице.
    Шминката посебно се вади до перфекција, а после млекото лицето е доволно хидратирано за да не мора да се шлапа креми дополнително. Само брзо се троши, максумум 2 месеци, со два пати дневно двојна комбинација, прво со тоникот, после со млекото.
    Али вредат секој денар.
    [​IMG][​IMG]

    Освен цената се друго е чисто 5че.
     
    На francais и Mishela им се допаѓа ова.
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Нешто предобро за чувствителна кожа! Ова е без алкохол, а има и во сино пакување за комбинирана и мрсна кожа. Инаку го земав некои 100тина денари, 200мл. [​IMG]
     
  15. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    ^ За истиов лосион од Balea. Одамна сакав да напишам неколку реченици.

    Лосионот воопшто не ја чисти кожата. Поминувам низ лицето со памук на кој претходно е нанесено од него и и покрај тоа што 2 пати повторувам, кога ќе употребам и некој друг лосион после ова, повторно излегува нечистотија. Што значи, само површински ја отстранува нечистотијата, а онаа која е навлезена во порите - си останува таму. Ова не мора да значи дека е само нечистотија, туку и шминка. Си стои таму додека не поминам со некој друг лосион.
    Не го препорачувам за постојано користење. Сега го користам површински да ја отстранам шминката и чистењето на лицето никогаш не го завршувам само со него.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^^ Мене премногу ми ја сушеше кожата, воопшто не бев задоволна од него :(
     
  17. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Лосионов од нивеа го користам можда веќе 2 години, само овој го купувам го немам сменето од кога почнав да го користам. Сигурно најмалце 50 шишенца имам потрошено, е до толку го користам :lol:
    Супер чисти, не ја суши кожата, нежен е и е безалкохолен така што не мора да се грижам кога поминувам околу очите, некогаш кога имам малку шминка и ме мрзи, поминувам и на очите и под нив, воопшто не пече ниту пак иритира и прави црвенило. Сосем смирувачки делува на кожата. Мене ми е идеален, и мило ми е што не го расипаа после толку време.

    [​IMG]
     
  18. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Го нарачав лосионов па чекам да ми стигне . :D . Ако го има некој користено нека сподели искуства :D :D :D.За 110 денари го начекав oд "300" намален . :lol:
     
  19. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Ми треба некој лосион за чистење на лице, за секојдневна употреба.
    Го користев Хлорамфениколот неколку години, со паузи и само тој ми помагаше за ново настанати мозолчиња, црнки и сл. Му ја сменија амбалажата, составот и најмалку од се` чисти.
    Кожата ми е нормална кон мрсна.
    Се мислам од Нивеа разгледував еден лосион за чистење и против црнки беше, слика не можам да најдам.
     
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    annii овој е добар, ми го препорачаа во аптека. Инаку јас сум задоволна и од тој на Балеа.
    [​IMG]