1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лошите навики на нашиот народ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 7 јануари 2018.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.001
    Допаѓања:
    11.121
    Можам и 15 дена да си платам, ама нема да можам да штедам во банка како што сакам, и со тоа темпо со кое сакам, и да реализирам некои планови. И да ме исмеваш тоа нема да ми ги смени навиките за штедење. Не е неможност, туку поинакви приоритети. Си утнала не сум јас таа за одморот. Или може сум зборела општо. Правам комбинација езеро, планина итн. Одам секоја година.
     
    Последна измена: 10 јуни 2021
  2. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.198
    Допаѓања:
    93.434
    Тања, да не и завидуваш на жената што почнала да работи на 41, а ти на 21?

    На едно претходно работно место имав колешка која викаше дека не и е битна платата и дека би работела и на пола работно време, си имале финансии и сакала само да оди на работа колку да излегува од дома.
    И требаше да и се чудиме оти и за 10.000 би работела???
     
    На wannaBeMomma, cresa-jagoda, pikabu5 и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.554
    Пол:
    Женски
    Пикање носот кај што не му е работа !
    Немање основна култура.
    Никаков бон тон.
    Наметнување мислења дури и кога не е прашан.
    Да му умри козата на кошијата.
    Ѓубре насекаде.
    Префрлување на топката на други.
    Нарушување на ред и мир. Има уште
     
    На Tanjamm, cresa-jagoda, Nikinena и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    @Tanjamm чекај малку ти сериозна си за менталниот склоп на жената која работи за минималец и е пресреќна па и се фали за тоа, а ти тука си реплицирала 568 мислења за едно твое видување на дадена ситуација.
    Тука нешто не е во ред.
    Јас немам толку време да се луксузирам на форум за да исправам криви дрини.
    Не беше поентата на муабетот дали 15000 се доволни за месецот да се помине, сите знаеме дека не се, ама добро знаеме и дека некогаш ако не се и тие луѓето се дотерани на просјачки стап.
     
    На Glasna, cresa-jagoda, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Camille84

    Camille84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    676
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е лоша навика, ама на некои луѓе на чело им пишува колку се глупи... Што има да ме загледуваат по око (а тоа и те како се приметува) како сум облечена или да ги загледуваат децата и нивното однесување. Сфаќам дека секој погледнува, набљудува ама тоа да го правиш на толку очигледен начин е безобразно и ми иде само да им врзам шамар у тој момент да се свестат дека се занесени. Уфф не ги можам ама ич.
     
    На mode-kristina, Tanjamm и Осе им се допаѓа ова.
  6. lale22

    lale22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2021
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.466
    Пол:
    Женски
    Фрлање губре на секаде, последно на фб. имаа објавено мебел во река кои луѓе се.
     
    На mode-kristina, Bugs Bunny и Tanjamm им се допаѓа ова.
  7. Andrijano31

    Andrijano31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2021
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    559
    Пол:
    Машки
    Во глобала ме нервираат глупи луѓе а кај нас ги има премногу такви. Од лоши навики можам да набројувам 4 дена и малку ќе е но ај ќе издвојам нешто.
    Искачање до пола улица за да види дали иде бусот (facepalm) па што ако видиш дека иде бе копито едно:headbang:
    Даваш жмигавец за да се престроиш а црепот не те пушта за инат:headbang:
    Стоиш на семафор, гужва страшна а некоја исфрустрирана кокошка што едвај положила и не знае да седи како што треба у кола, се обесила на свирка небаре е семоќниот Брус па ќе се тргнат колите ако свири.
    Оние стоки што секаде се пикаат преку ред дали у маркет на каса дали у аптека, сенвичара, доктор..
    Глуперди што прв пат те гледаат и те прашуваат, замисли, колку плата зимаш :@
    Ликови што ништо не постигнале у животот ама ти солат памет како треба:puke:
    Култура нула, фрлање ѓубре кај стигнат... Баш би сакал да ѕирнам у мозокот кај тој што фрлил кеса ѓубре на патеката кај Матка... Што мислеше кога го фрли ѓубрето, кај ќе оди тоа?
    Земал маркер и шкрта табла у зоолошка зошто била напишана на македонски (facepalm)абе топи за сапун тоа одма.
    ..... Доста е сега за сега
    Се напнав пишувајќи, само стап за оваа стока
     
    Последна измена: 15 јуни 2021
    На Tanjamm, Осе и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
  8. Peanut Butter

    Peanut Butter Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2021
    Пораки:
    1.929
    Допаѓања:
    17.497
    Пол:
    Женски
    Пикање нос во туѓи животи наместо занимавање со својот.