1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши искуства со непознати луѓе

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Belen, 23 јули 2010.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.506
    Пол:
    Женски
    Оваа случка и се случи на една моја другарка, пред 4 години. Бевме на зелен пазар. Поминувавме покрај една тезга за патики. Таму имаше двајца продавачи. Едниот и вика на другарка ми - само очи и коса, друго све иде у канта. Двете се изнасмеавме. Се враќаме пак од таму и тој и вика - девојче, не треба да се плашиш. Од вистината не се бега. Пак се изнасмеавме двете. Друг ден пак отидовме на зелен пазар. Поминувавме покрај патеката каде што продаваат Роми. Еден и вика - кажи срце која вечер да ти дојдам.
     
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Пред некој година бев во Скопје кај тетка ми на гости.Излеговме со колата да одиме до една редакција на весник да објавиме некој оглас ... Таа ја паркираше колата и ми рече да отидам до погорната продавница да купам нешто.Јас отидов ама кога се вратив гледам нејзе нигде ја нема,требало да ја препаркира колата па отишла накај продавницата да ме бара мене.Сме се разминале,а телефонот си го заборавив во колата.
    Културно,фино лепо си го прашав еден дечко што имаше продавница до паркингот да не ја видел каде паркирала или пак ако може да ми даде да се јавам пошто Скопје баш и не го познавам да не се изгубам.И тој ми рече дојди во вецето во продавницата па ако треба и телефонот ќе ти го дадам...Секакви мањаци постојат,бог да чува.На моја среќа баш тогаш дојде тетка ми иначе којзнае што ќе ми направеше... :tmi:
     
  3. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    И на другарка ми и се има соблечено овој, на сред бел ден. Коа се јави во полиција ја направија будала.
     
  4. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    И вчера го видов. :worried: Само што не беше на мотор. Бев со две другарки кај Веро и седевме во една куќичка и он застана и не праша дали може да седне во другата куќичка карши нас, другарка ми културно му кажа дека може, ама овој нешто промрмља и седна на најблиската клупа и почна да се соблака (надоле). И не фати страв, ама не станавме одма, за да не се примети (инаку имаше и други деца), ама кога почна да се качува по тоа железото за да седне во куќичката ние шпринтот го фативме. После петнаесетина минути се вративме и го видовме на една коцкаста клупа како седи, а од другата страна седат деца, а он врши работа. :o Одма си отидовме дома, а после тој станал и ги следел моите другарки. Среќа мене не ме следеше, јас сама бев, тие две беа. :worried: Јас го немам пријавено, не сакам моите да дознаат. :doh:
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Леле најверојатно истиот е ..Во Жена парк го имам јас видено..со такви списанија..и полека под списание почнува да се допира..И ако помини некоја така пак порасоблечена почнува ептен да си брка работа..Свашта.. :envy:
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Да јас еднаш јадам во вегера, тој надвор на клупите седнал со раката у панталони, ауу ми се згади, ама треба само да му се развика чоек убаво и бега! Божее ,а има ментални установи за тоа! Никој не води сметка!
     
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Ми текна на една случка пред некој ден. :rofl:
    Седиме со другарками во Жена парк, баш тука до чешмичето, и така седиме се смееме нешто и ни доаѓа еден и прво ни вика девојчиња може да се поместите дека ладам шише,па тука да седнам во близина да го чекам да се олади.И ние ајде се помрднавме, и овој човекот седна на крај. И после ни се врти не прашува А од кај сте вие? И ние се збунивме, Јас викам од тука.. Аааа јас мислев да не сте од друг град... :^) И ние викаме не не од Скопје сме. И овој вика, а од која општина? и ние викаме Драчево, натака (нема врска, не живеам во Драчево, а другарками па ич :D ) и овој аа Супер. И и вика на другарками, тебе те гледам многу убаво лице имаш, сигурно си Рак во хороскоп :^) И оваа вика, не не сум. И овој и вика Епа тогаш Шкорпија, Она пак Не сум.. и тој па што си.. И оваа па погодете, и овој вика, Па незнам ама со вакво убаво лице... како во Лето да си се родила.. И нешто и погодуваше, и на оваа некој и титна. И само овој и вика, а може да видиш кои се последни броеви од лото?! :rofl: :rofl: И оваа вика не неможе. и Овој аа добро. И трга поглед накај мене за и мене да ми "предвидува" што сум во хороскоп, другарками пушта од телефон песна и вика аа мора да идеме,еве не бараат. :rofl:
    Незнам дали беше мањак дедото, или пак само ни "предвидуваше" што сме во хороскоп.. :^) :rofl:
     
  8. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Јас летоска бев сама излезена да го шетам кучето во парк, и го прошетав и требаше накај дома да си одам и така јас накај дома тргнувам да се враќам и ми ѕвони таткоми и ми вика си идам накај дома ако сакаш со кола ќе те земам, и јас му реков дека ќе го почекам да ме земе со кола и се договоривме каде да се чекаме
    И така чекајки го таткоми поминува еден човек (50тина годишен) и ми вика
    -Кретенот: А да му дадам едно апче јас на твоето куче.
    -Jас: A зошто да му дадеш апче?
    -Кретенот: За да го отрујам.
    -Јас: Кој си ти да го труеш моето куче

    И замислете почна да ми се дере, демек ние што сме чувале кучиња сме биле ненормални, наместо деца да чуваме ние кучиња сме чувале, кучињата требале сите да умрат...
    И тој човекот се дере, и оп таткоми го паркира џипот во тој момент пред нас, и кога виде што се случува дека тој дебилот ми се дере на мене, кога му искочи од колата лом го направи замалку добар ќотек ќе добиеше, и одма опашката си ја собра и си замина кретенот.
    Таткоми вика ќе го претепав да немаше луѓе околу, ама несакам да си имам проблеми ради некоја будала.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Ау и јас имам искуство со еден ненормален, кога студирав (на ПМФ) седев Автокомадна, и си одев преку земјоделски кај шумарски тука има една патека тесна,,,одам јас и од спротива еден иде накај мене, јас лево за да помине и тој лево јас десно и тој десно, застана и ми вика ова е судбина. Јас ваква :o што зборува овој бе??? Ми вика ова е судбина јас и ти да се сретнеме, ќе бидеме заедно, ми ја зеде раката и ми ја бакна а јас енергично ја тргнав и сеуште не можам да сфатам што се случува. Зборуваше нешто и јас кога дојдов при себе, му викам повелете господине поминете јас немам време за вас, и си заминав. Е нема да е толку страшно ама после некој ден истиот тој ја пресекува улицата и пред мене со истата приказна...судбина е да се сретнеме бла бла....и мене ми се стемни викам бегај бе манијаку еден одтука, и си замина. Сфатив дека на таа финта тој заведува девјчиња, сум го видела неколку пати низ град,,, тој веројатно не памети на која се и има кажано така па се повторува хахаха по малку и страв ми е :lol:
     
  10. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    бевме на одмор и во иста вила имаше сместено повеке луге...ама лошо беше што на еден спрат едно купатило а 4 соби значи едно купатило на 16 луге...едни беа фамилијарни и јас вака доагам од плажа и нормално нема да сум на ролка и фармерки седнувам на тераса да испушам еден цигар па да идам на туширање и приметив дека овој фамилијарниот од доле ме гледа и си викам ајде може чудно му е нешто ама не он си продолжи после тоа јас со ствари во раците одам накај купатило и он по скали и ми вели комшо во купатило? Јас му велам да ако имаш потреба иди пошо јас ке се туширам па ке се задрзам внатре повеке ( нели нормално од култура и осет мораш да кажеш да не се по*очка во гаки хих) и он мене;па ајде двајцата сигурно тебе ке ти треба помош за грпчето а мене за малиот :^) и јас :o одма во купатило клуч на врата и после излевам од купатило он пред врата застанал и ми вели; заврши мачко :envy: кои израз сачувај ме Боже.....јас го ставив на игнор и потоа после два три дена некој чука на врата иде другарка ми да отвори он на боксерици (залепени нормално малиот му станал од сон)прашува демек дали имаме запалка и јас нему одма му се издерав; слушај бе простак еден или откачи се и престани како мањак да не следаш чекаш од купатило прашуваш како тоа само девојки па зошто немаме дечковци со нас и како издржуваме бес сеск и доагаш на боксерки овде или ке и кажам на женати зашо не идеш на плажа ( а ние па за пусто овој ден станавме во 3 попладне и кај ке идеш на плажа нема се шанси) и одтогаш само не посматреше и ништо повеке фала Богу
     
  11. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Ми се случи ово пред 4-5 години последниот пат кога бев во Скопје.
    Си одев по улица не од најглавните ама сепак прометна и незнам зошто се загледав во две баби кои застанале на тротоарот и си праваат муабет,едната беше со внуче кое беше околу 2-3 години,и баш си мислев зошто бабава не се го фати детето за рака туку го пуштила така уште и грб му свртила :fubar:
    Таман да стигнам до нив гледам детето ќе стапне на улица,го забрзав чекорот таман тоа да зачекори на улицата го повлеков назад,инаку ќе го згазеше кола,возачот ми свири ми покажува среден прст ваљда помисли дека мое е детето,тоа вришти плачи и кога ми се заврте тоа бабата лом ме направи од г*мно подолу а јас вака си останав :o дури и на крај ме плукна.Мене ме воспитале да почитувам постари ама кога ме плукна бабава :@ кога и влепив еден шамар,почнав јас сега да викам по нејзе каква баба е што место да ми се заблагодаи што и го спасив внукот,додека таа како кокошка муабет прави на сред пат место да води сметка за детето,со дерење и кажав што се случило после ме благословува |(
    Англичаните викаат no good deed goes unpunished,затоа што фактички го спасив детето си добив сочна плуканица во лице :swear:
     
    На Valerin, zhap4e, Dushica-sk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Секаков народ! Одиме со другарка накај школо, средно кога бев :) и во бус гужва, дедовци баби од пазар, деца полно. Јас бев напред, а другарка ми од последната врата се качила. Како што стоела позади, еден дедо ја чукнал по рака и она се свртела, а во истиот момент дедото со другата рака си го мавтал надвор од панталони. Кога почна да вришти, цел автобус разбра и го избркаа надвор гадот.
    Гадови како него има на секој чекор!
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    лоши искуства многу дури и премногу

    кога бев 2ра година средно еден тип кога ме допре по задникот-мислев дека ке го турнам да се струполи, едвај се воздржав

    еднаш зет ми кога бевме на гости, ме начека на само(мајка ми беше во другата соба со братучетка ми) почна да ме распрашува дали имам дечко, време ми било за мажење :o леле едвај се воздржав да не кренам врева( заради братучедка ми)

    на одмор пред некоја година бевме со мајка ми, брат ми и јас, и мегу лугето со кои бев се погоди тип од МВР-ме зјапаше по цели денови, ме манијачеше секаде( дури сакаше и на плажа да одиме заедно)а пред жена му беше кроток ко бајче, едвај чекав да се вратиме дома :!: :$

    а највеке ме иритира кога одам по улица(најнормално) и кога некој(стар млад) ке си го допре половиот орган :@
    :@ :@ е тогаш ми доага да го треснав со две камчиња-еден по глава, и еден по органот :devil: :envy:
     
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Eднаш бев на математика во Маџари.И бев што бев ајде сега, дома да се вратам.И седнувам во автобус, и пред мене едн така, постар човек 40-50 год., повеќе немаше.Ај добро тоа ама нешто цело време крие во раце кога поминуваат луѓе и буља во телефонот.И јас љубопитна, да ѕирнам што гледа кога што да видам!Батето пор*ичи си гледало.И кога фатив да се смеам, многу ми падна смешно и овој ми се сврти и кога ме погледна онака убиствено.И јас од пусти страв 2 станици порано си се симнав. :rofl:

    Друго:Одиме пред едно месец дена јас и другарка ми во библиотека.И за накај дома јас да отворам книгата, да видам за што се збори и едно циганче 7-8 години, немаше повеќе вика:Даај да видам и јас.И јас му викам Мрш бе!А другово циганче вика:Ааа,остај ги,овие женски ми се.И ај тоа добро, ама почнаа по нас да одат.И ние двете,џом да не нема, па влегувавме по Бисер во продавници за да не не најдат.

    И уште ова.Одиме јас,другарката шо ја спомнав горе и уште едно девојче вечерта пред Бадник на оган.И дека кај нас по зградите има посебни огнови бевме што бевме кај еден оган ај викаме да се прошетаме, и другите да ги видиме.И ај одиме што одиме сигнавме до еден парк и имаше лулашки и на лулашките цигани баш од сите возрасти.И викаме ај да бегаме од овде, да не ни дојдат.И си одиме и едни две циганчиња по нас.И забрзавме а овие пак по нас.И таа другарката горе што ја спомнав се правеше на телефон збори (демек да ги избрка) а јас и таа третата за да ги избегнеме се пикнавме во на едно девојче дворот, и циганчињава кога ја фатија за гз таа на телефон што збореше аууу :D .И после им се ставивме и ги опцувме сочно и да видите како си избегаа.
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не можам да се сетам на некоја ваква ситуација, сигурно имало но не ми текнува на некоја посебно.

    Баш додека го пишував ова горе, се сетив на ситуација од пред 1 година.
    Седев со дечко ми на клупа во паркче позади Корчагин, и има едно лудо женче цело време не брка со прачка, ни се придерава, нема попаметна работа. |(
    И така седиме ние, нешто разговараме за школо, кој како поминал тој ден и ми се симна бабава, ме направи подоле од гомно. Што сум правела јас на овие години, толкава крава да седам на клупа во парк кога не живеам таму. И велам паркот не ви припаѓа вам, ниту на вашата зграда и не гледам знак за забранет пристап на личности кои не се од оваа маало, ме изгледа и почна нешто да ме пцуе, вреѓа тивко притоа давајќи ми го оној eye of the tiger поглед, си станав и си отидов.
    Од тогаш не паметам да сум седнала таму, освен кога пиеме пред искачање цело друштво, па за инает оставаме се што сме пиеле таму за да има што да чисти. :wasntme:

    Слично вакво имаше кога седев пред влезот на зградата до мојата, и велиме добро вечер учтиво на еден повозрасен, 60тина години имаше сигурно. Ниту не погледна, ниту ни врати, само не помина како тоа што сме го кажале да е под негово ниво.
     
  16. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Мене ме иритира чистачката кај факултетот! :@
    Дојдоа некои дечки и прашуваа за факултет нешто, им кажавме како, што, и отишле да ја прашат секретарката. Јас претходно имав пријавено некои испити, и само уште едно додадов, и го оставив таму кај секретарката, нејзе не и треба индексот, имам потпис, нема потреба за некоја формалност.
    И ми се развика-Зошто вака оставате пријави, дрн дрн. И јас и објаснив се, и ќутеше.
    Сега таму чистачката пие кафе, и ми се обраќа мене-ама вие стварно сте разгалени, зошто не чекате ред, ова она. Јас и објаснив дека ама баш никаква работа немаат тие што чекаа, и дека ја добиле информацијата за што дошле. Таа пак продолжува да ме кара! Сега, роднина на колешка, постара, жена, албанка, секретарката македонка, да и се развикам-не е културно. Ќутев и отидов. Сум кажала дека не сум човек од типот-око за око, заб за заб, ама ме нервираше тоа што ми се прави важна, седнала во канцеларијата на секретарката, и сега мене ќе ми држи лекции. |(
    Во овој случај нема да бидам мирна додека не се одмаздам! :devil: Онака, да си направам ќејф. ]:)
     
  17. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Живеам во населба полна со животни, а не луѓе.
    Колку пати ми застанувале со кола, но си ќутам, ме имаат удрено кога се испокарав со еден.
    Еден ми викаше многу си згодна, за мене си неопходна те сакам, ме влече за рака....имав Кока-кола во кеса и го удрив :) ...утредента го гледам со жена му и детето се шета :puke: глуп, прост...најлошо е што го гледам секој ден!

    А да....еднаш седев со другарга на клупа пред нејзина зграда....само што се видовме и ај на кратко да поседиме и ми доаѓа една бабетина и ми вика така ли се седи ма МОЧЛО една, а јас седев исправено, а лактот ми беше потпрен горе на клупата. Преќутев, што да праам |( !
     
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Лоши искуства со непознати-колку сакаш.
    Не можам да разберам како некои луѓе можат да бидат толку некултурни, и без срам? Незнам како може да се однесуваат толку примитивно?
    Првото нешто што ми текна е еден манијак во автобус, пред месец дена. Јас се спремав да излезам на задната врата а тој се доближи до мене и ме фати за рака, а кога се свртев видов дека го извадил половиот орган. :puke: Излегов со трчање, среќа што не дојде по мене.
     
  19. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено во автобус шоферот манјак невиден сигурно имаше околу 35-36 год, влегувам јас таква дотерана требаше да одам на роденден и не ми ја наплати картата и седнав на првите седишта цело време ме зјапаше и ми зборуваше нешто. застана со автобусот требало да земе нешто од продавница па немаше и требаше да почекаме, почна муабет да ми прави да сме оделе на вечера многу убава сум била, права риба... одвај се откачив ... од такви фаци ми се гади... :puke:
     
  20. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Еднаш,беше лето бевме со другарките да гледаме концерт на отворено и сега стоиме ние,гледаме напред и поминуваат циганчиња и не маваат одзади.Неколку пати така поминуваат и маваат,никако не можев да ги фатам и третиот пат кога поминаа го фатив едното му се развикав ама успеа да избега ќе му кажев убаво инаку. Исто така еднаш една циганка почна да ме брка,претходно едно дете ја маваше со камења и таа мислела јас дека ја мавам почна да ме брка и ме тегнеше за капата од тренерката,јас со плачење и избегав дома.Страв колку ми беше тогаш,јас си знам.Исто уште еднаш(пак со циганки,аман веќе со нив проблеми секогаш има),се шетаме со другарка ми и пред нас имаше едни циганки,јас и таа кажавме нешто меѓу себе косите дека долги им биле,ова она,ама не кажавме ништо лошо со што би ги навредиле.Овие двеве слушнале кога фатија да се расправаат,почнавме да трчаме и вртевме низ зградите поминуваме вака така и некако стигнавме дома,малку ни фалеше уште да се степаме со нив.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.