1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши момци! Да/не?

Дискусија во 'Сингл' започната од Yeeah, 8 август 2012.

  1. Mizi123

    Mizi123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2017
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Секогаш девојките ги одбираат лошите момци додека се уште тинејџерки.. Баш тогаш му се случваат секакви работи искористени изневерени.. А кога ке созреат бараат стабилни дечковци.. Познавам многу такви девојки на кој му се имаат пуштано некој позатворени дечковци и биле одбивани.. Искрено е глупо да си со некоја шо ги набројла 20 напрсти затоа шо поголем дел изживеала отколку да си има некој со кој секогаш ке и се случваат работи сонего отколку да мисли бившиот поке го биваше во ова третиот во она итн..
     
  2. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Ja gi delam na normalni i psihopati :D mislam deka taa podelba dobri losi veke ne postoi.Ako gledame taka dobri veke ne ni postojat ...
     
  3. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Ја би некој шо пред свето е ''лошо момче" а со мене мирничко бубичкаа да не смее да зуцне
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tamarcheeeeeee

    Tamarcheeeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    losi momci samo vo tinejdzerski godini, zatoa sto ne traat i se za zabava da ne e dosadno,barem so niv e interesno ali za nesto poveke ljubov,i vrska sekako deka ne
     
  5. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно НЕ!! ;(:punch:
     
    На hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.056
    Пол:
    Женски
  7. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Лошите момци никогаш не излагаат од мода 8)
     
  8. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.852
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека машките сите се различни, ама во поголема мера се тие што се кукавици, што се многу глупави и не смее да се дозволи на машкото да управува со животот на женското, тоа нормално е и дека женското треба соодветно да се однесува, но кога се однесува за преголема и непотребна љубомора кај машкото не треба да се дозволи никакво напаѓање кон женското. Машките за мене се луѓе што не се искрени, тешко е да се види што сакаат, можат лесно да ги заведат женските и на тој начин тие ги искористуваат и покажуваат дека можат што сакаат да прават со женското. Тие се идиоти, ретки се оние кои се искрени. Постојат лоши машки, но никогаш не треба да им се попушта, единствен начин е женското да постапува дрско и да не му дозволува на машкото да ги премине границите.
     
  9. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Имав врска со онака,баш лошо момче. Беше малку проблематично,но сепак имаше и нешто убаво во тоа кога некој таков голем и кул во друштвото пред тебе е како мало маченце. Или пак знаеш дека никој не се оамелува да те погледне зошто точно знае чија девојка си. Ќе излезе со друшто,ќе се напие,ама пак на тебе цела вечер ќе ти ѕвони додека не му го исклучам телефонот,а наутро кога ќе го вклучам стига милион смс или Voicemail пораки. Маж ми е сега комплетна спротивност од то,ама ја сакам баш таа сигурност и мирна глава што си ја имам со него. Ми се чини не би имала нерви за таква бурна врска.
     
    На Rama и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  10. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не порано како тинејџерка ми се допаѓале такви машки но сега откако пораснав и созреав не ми треба несигурност и недоздреаност таквите момци ми се само губење време.|(
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    Лошите момци се кул и далеку поинтересни од мирните, но затоа се мноогу проблематични, несигурни и идиоти со голема самодоверба шо мислат дека светот околу нив се врти, па затоа си даваат за прво да ги повредуваат девојките и да си играат со нив како што сакаат.
     
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Девојките дозволиле да ги повредат ,они се одлучиле да се со нив и доколку знаеле какви се никој не им е крив што подоцна се повредени. Они прво летаат во облаци као wow бед бој јас сум посебна јас ќе го сменам и на крај остануваат повредени како и секоја останата.
     
    На Sar-Ste му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    До некаде и се согласувам со тебе, имаш право, но лошите момци знаат како да ги освојат девојките, во тоа се посебни и на почетокот тие се прават светци и големи џенталмени додека да почнат да и се допаѓаат на девојката. Првин симнуваат ѕвезди и глумат заљубени па мислам дека е нормално девојките да почнат да се занесуваат и да летаат во облаци. Мислам дека секоја девојка ќе биде слаба на некој таков додворувач, колку и да била против на почетокот.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.253
    Ај прво да дефинираме шо е лош момак...
     
    На stetoskop, Dreamboat, teressa и 2 други им се допаѓа ова.
  15. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Не.
    Пораснав. :D^_^
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    Според мене згоден тип со голема доза на самодоверба и пренагласено его кој мисли дека може да ја има секоја девојка која што ќе ја посака. Некој шо се занесува и мисли дека целиот свет е негов и постојано тој ги поставува правилата на игра и секогаш околу себе има група од другари шо го третираат како бог.
     
    На Feminka22, Gosh, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    Грешка, лошите момци мислат дека се главни се занесуваат само ништо повеќе.
     
    На Alisa22 и Sar-Ste им се допаѓа ова.
  18. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    Секако дека се занесуваат, а уствари не знаат кои сељаци се (facepalm)(facepalm)
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Епа за мене ,,лоши" момци не се само тие што се занесуваат, газат се пред себе и не знаат за чувства. ,,Лош" дечко, затоа е ставен зборот во наводници, е некој кој едноставно се дели од останатите, има свое јас, избувлив, гласен, но не во негативна смисла. Авантурист, нескротлив човек кој обожава забави и друштва. Некој со стил и став, специфично движење и држење.
    Но, се зависи од карактерот и како ги третира другите.
    И лошите момци можат да се во долга врска и верни, не значи дека секогаш гледаат само да искористат девојка.
     
    На Dadusicka, stetoskop и Rama им се допаѓа ова.
  20. Dreamboat

    Dreamboat Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Дефиниција за лоши момци ? плис
    Мислите на оние што не ги слушаат мама и тато ?