1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши момци! Да/не?

Дискусија во 'Сингл' започната од Yeeah, 8 август 2012.

  1. Eagleeye

    Eagleeye Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    58
    Bad boy нема везе со тепање да знаеш. Лошите момци знаат да западнат во неволја али не се насилници. Не мешај Bad boy со Bad guy.

    Bad boy is
    cocky, arrogant
    always puts himself first
    is inattentive to a woman's needs
    does what he wants when he wants to do it, regardless of what anyone else thinks
    acts like a loose cannon
    struts his masculine sexuality
    isn't even remotely a "nice" guy
    treats women badly
    often uses women for sex
     
  2. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Каде ли побогу оди светов?!!!
    Види , види...Во мое време лоши момци беа тие што беа металци, носеа црни кожни јакни и пушеа цигари у ве-це!
    Сега поимот ,,лош момак,, еволуирал!
    Тој што е најголем тепач е ,,шема,,! А, ако го искрши од ќотек типот што и се пуштал на девојка му е ВРВ!!!
    Девојчиња, правите ли вие разлика помеѓу лоши момци и НАСИЛНИЦИ?
     
    На Sara123 и Anne.B им се допаѓа ова.
  3. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Ар ју факинг кидинг ми?? :o
    Абе ненормални сте?? Да си горда на тоа што дечко ти истепал некое фино детенце или може момак, не ти ги знам годините, го истепал дечко ти само да се курнази?? И тебе тоа гордост ти претставува? Не чувствуваш ли малце вина што поради тебе шмизи некое фино момче си го изело ќотекот?? И немој само да ми кажеш дека тој си го барал, немој!
    Абе стварно знаат да ме изнервираат до крајност вакви работи! Ај он шо е курназ тоа друга работа е, ама па и таа ми се фалоти што заради неа се тепал ова, она... И шо сеа ти како најфраерка да не излезе? А?
    Дај ви се молам да ви дојде паметот, после да не си ги чукате главичките од ѕид! И по вакви некои шмизли што се фалат дека поради нив дечко им тепа други невини фини, момчиња, трчаат ете такви КУРНАЗИ, не бед бој како што ги викате вие, ами курнази, фраерчишта што би се рекло
    И извинете малце на дрскоста и овие некои неприкладни зборови ама стварно од такт ме извади ова што го прочитав, и заљубенке лути се колку сакаш душо ама така е.Ај лека ноќ :* Ми се приспа од што се изнервирав... :doh:
     
  4. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Не сакам лоши момци, сакам машкото да си ги знае границите на неговот однесување, да биди културно, да знае да сака да знае да почитува
     
  5. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    На пример јас бев во врска(без врска) on-off relationship 2 год. и тоа со машко што на прв поглед не изгледаше дека е таков. Напротив изгледаше мирен, тивок, добар пријател и сето тоа. Но, еве сега после 2 години можам да кажам дека тој е бед бој. А на почетокот беше сосема поразличен, не знам што му се случи, дали пубертот му удри в глава или што е работата. А понекогаш знае да биде толку сладок. :inlove: Ама не, завршив со него.. :( Сега имам друг што ми е преубав и изгледа баш како бед бој надворешно, ама мислам дека има добро срце. Значи не ми е дечко, но да речеме потенцијален. Се надевам дека ќе испадне дека е добар. Едноставно страв ми е од лошите момци. Не сакам по стотти пат да го поминувам тоа што го поминував со бившиот. Сепак сум за златна средина. Да изгледа како да е бед бој надворешно, а да биде многу сладок со мене и да му бидам единствена.
     
  6. Gosspi-Girl

    Gosspi-Girl Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Losi momci najmnogu :D
     
  7. Anne.B

    Anne.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    51
    НЕ за „лоши момци“! - денешната дефиниција.
    Не знам зошто, ама секогаш ми биле одбивни, ме потсетуваат на насилници. Не верувам дека има девојка над 20 години, на која и се допаѓаат вакови арогантни, несигурни и откачени(во негативна смисла) момци. Па и тинејџеркиве што се занесуваат, не знаат дека следниот пат нема да биде претепано друго дете, туку тие. Не сфаќам како може да им е јако да бидат со насилник.
     
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Убаво викаат постарите,ова важи за девојките што сакаат лоши момци,жените се само за ќутек,поточно тепај и дупи ги,само така ке те почитуваат.вратете се во камено доба таму ке ви е најдобро
     
    На Xepp му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Goldeneye

    Goldeneye Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    29
    Браво девојче, пофали се. Само утре маж ти кога ќе те тепа немој да се чудиш, ок ?
     
    На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.
  10. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    ДА!
    Имаат посекси став :lol: 8)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Како би се чувствувала кога тебе некоја bad девојка би те натепала затоа што ти е згоден нејзиниот bad boy и го погледнуваш, па уште во соблекувална? Би ти било тоа кул? Мислиш дека тоа е нормално нешто?
     
    На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Овде некој е крајно искомплексиран или како?

    Како и да е, лоши момци ми биле и ќе ми бидат на листата „разонода“
    Кога не си во врска и си запечен подолго време за промена, не е лошо да се промувате. -За оние кои практикуваат мување.-
    ( На пример јас не практикувам, но сепак со таков само тоа би го правела)



    Под лоши момци замислувам, згодни, пуни себе, инати, демек кој сум јас, некој кој има претензии да доминира во врската и да направи ти да го бркаш.
    Малку се проблематични.
    Не ги обожавам.
     
  13. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142
    сепак не :)
     
  14. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Лоши момци али што знаат искрено да сакаат! :)
     
  15. Zaljubena11

    Zaljubena11 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски

    Хахахах очигледно е дека нешто сум измешала, но ако мојот е Bad guy и како што реков многу си го сакам :* Поздравче
     
  16. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Претставниците на посилниот пол кои имаат фини манири и почитување кон спротивниот пол, побрзо ќе го најдат патот до женското срце.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
  18. mayerswife

    mayerswife Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Таквите момци блефираат постојано. На почетокот е интересно, но потоа излегуваат еден куп проблеми. Само за авантура се топ :D
     
  19. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Не сакам bad boys.... Сакам некој добар,романтичен.... :$
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    за мене НЕ!.