1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши момци! Да/не?

Дискусија во 'Сингл' започната од Yeeah, 8 август 2012.

  1. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не. Многу ми се одбивни, освен ако се на мотор :inlove: :wasntme:
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Одвратни ми се. Понашање до максимум и назад!!!! Се замислуваат дека се во некој нивни свет каде што тие владеат. Правење скандали. Тепачки... сообраќајки, вози мислиш некоја луда спортска кола, а коа ќе се загледаш опаа југич...Ќе ме заштител, трагал по 1 идеална???? На свети никад. Вол кој не знае ни газот сам да си го избрише.
    Не дека сакам папучариште, ама има да знае ред. Не ја да му собирам гнсни чорапи.
    У принцип, мразам општо луѓе што ми се препичуваат. Мразам несамостални особи, на кои мама уште им го мести креветот.
     
  3. Claire

    Claire Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    164
    Прав лош момак, не ... нејкете.
    Да, има нешто во нив, не можеш да не ги приметиш,тој нивни злобен ладен поглед,самото движење.. Но чим отвори уста да ти се одмили,но тоа го занемаруваш. Се воодушевуваш од тоа како се они почитувани, како сите им се тресат,а и самите они го тресат цел град,никој ништо не им може,таа моќ што ја имаат..
    После тоа, лихвари,дрога,полиција,они се постојано во фрка, девојки немаат време за вас, или ќе се видите на 2 саати, и он одма мора да иде, нели таква е неговата работа.. ;) Ќе се гледате само кога него му одговара,односно кога он сака,недај Боже да се побуниш дека не можеш ауууу,одма караници,викање..
    или како ти не одвојуваш време за него,и го ставаш на последно место.. Секогаш,ама баш секогаш има девојки на лагер.. ( се случува и да се заљуби во една,да има се со неа, преубаво да му е, ама пак ке си шара!!! ) Постојано се некаде надвор, со изговор таква е мојата работа,немој да ми се лутиш,а излезеш ли ти со друштво одма креваат узбуна, прибери се дома, не ми се свига што си постојано излезена,немој да претераш со алкохол (као они се загрижени за тебе!).. Што не им се свиѓа ке ти кажат,и ти мораш да го промениш,ќе бидеш неговата "малечка".. И сеа,не ќе можеш да имаш мир никогаш,секогаш ке имаш сомнеж,нема да веруваш,а сепак ке бидеш со него. А пак кога ке треба да го седнеш со друштво твое, да го запознаеш со најблиски, ке умреш од срам,затоа што едвај ке знае да сврзе една реченица или секој муабет ке му е.. ех каква пи*ка,добра е таа оваа, а ти седиш до него,и пропагаш. А пред негово друштво,ке сака да се покаже па и ке ти повиши тон. Секогаш,ама баш секогаш ке те контролира, ке треба да му дадеш извештај,се случува и да прави љубоморни сцени.. (а пуста женска логика,ако е љубоморен му значам) а уствари нема врска, не знае друг муабет да ти направи. Ретко,многу ретко ке ти се обратат со срце,злато,љубов. Обично и ти кажуваат дека не се заљубени,иако ти му велиш,те сакам,тој..само ке рече,јас не можам да кажам те сакам,ако не го чувствувам тоа,или прерано е за те сакам.. Ќе гледа и да те држи на страна, со изговор: Сакам да те заштитам,да не дојде тебе да те замарааат,или да ти се закануваат, (и жени ко жени,леле срцка е,заштитнички е настроен, да да!! ;) ) Кај иде,што прави,нема да знаеш! Затоа што тоа си е негова работа.
    А уствари кога ке навлезеш подлабоко, ќе сфатиш дека позади сета таа маска на bad boy, стои едно рането детенце,кое било желно за љубов и внимание.. А сега е лош,уствари само се заштитува себеси, не сака повторно да е повреден,и подобро он да зезне,него да го зезнат. Во други луге,девојки немаат доверба,не веруваат во ништо,освен во самите себе,понекогаш се и мистерија, не кажуваат ништо за себе. Едноставно сами те туркаат од себе, не дозволуваат да им се доближиш,превртливи се, никогаш нема да знаеш на што си,ама баш никогаш.Очекувај се.
    За на долга стаза не се, затоа што на крај ке завршат во затвор, или како никој и ништо.
    Ама ако бараш забава,добри се за една вечер,па може и втора.
     
    На Rose96, Domino, esperansa777 и 4 други им се допаѓа ова.
  4. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    сега во овие тинејџерски години на почеток интересни се, арно ама после некое време кога за се ти ќе му бидеш крива, кога нема се да биде по негово, кога ќе пие цел ден и си дувка трава, и ќе иде да се тепа со некој си други за некоја глупост .. па не нема да ти биде многу интересен :roll: проблематични се многу така да не летајте многу со паметот, не се ко марио касас од филмовине :^) :D
     
  5. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Лоши момци би рекла повеке за забава односно некој краток период, али за врска не би рекла баш. До мене сакам да стои стабилен и паметен дечко, а не некој што се тепа по град со кој стигне и оди по затвори
     
  6. loveisshit

    loveisshit Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    26
    Лошковците се баш привлечни ама само да ги гледаш од страна. Девојки, со еден таков заглавив две год, точно е дека секој ден ти е интересен и секогаш нови раб се дешаваат со него, ама на крајот јас самата си настрадав и си го добив тоа што најмалку го посакува секоја жена. Затоа сега барам нешто поинакво, а не насилник каков што ми беше бившиот.
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Лоши момци-дефинитивно не! :D
    Некако на изглед делуваат интересно,занимливо,енергични,полни со возбуда,адреналин,приредуваат несекојдневни ситуации итн итн,и баш таа возбуда е тоа што девојките сакаат да ја почувствуваат(кој е резултат на гледање амерички филмови со тематика bad boys).
    Тие се нестабилни,премногу флексибилни,навидум бестрашни,светот е нивни,уфилмани,груби..
    А секоја девојка на крајот на денот сака да биде прегрната од дечко кој и нуди сигурност,топла насмевка,некој топол збор,збор кажан од срце..
    Конкретно мене,проблематичните момци ми се одбивни :)
     
  8. jjsjsjjsjjs

    jjsjsjjsjjs Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Ооо да лошите момци се позабавни и привлекуваат повеќе внимание кај девојките ама сетоа тоа од далеку. Ама сепак мислам дека секоја девојка барем еднаш во животот треба да има еден таков тип,само да види како стојат работите кога си со таков за потоа кога ќе се решиме за посериозно да не залетаме во нешто од што би пателе.
     
  9. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Макар и да е најзгоден, не. Секогаш ми биле одбивни, тие "лоши момци".
     
  10. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    А што велите за машки на мотор/веспа :lol:
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Ааа не. Не се качувам на ништо што има помалку од четири тркала... Освен на точак можеби.

    Уствари може и на мотор, како оној знаеш Аче од Три метри над небото, да ме свози така брм брм на моторот, ама брзо да вози и да ми се вее косата, и кожна јакна да носи.
    Да, може така, да :nod:

    |(
     
    На ColoursOfTheRainbow, eliesaab, Sara123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. loveuhateu3

    loveuhateu3 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Па за љубов баш и не се тие...Секое девојче помислува дека таа ќе биде вистинската што ќе го смени лошото момче..но тој се менува само во филмовите :Р Инаку, во тинејџерските години...колку за флерт, забава, возбуда....Палат ваквите машки и тоа како!! :$ :inlove:
     
  13. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Не. Јас сакам да сум "лошата" :D Сум била со неколку такви колку за забава, возбудливи се и непредвидливи. Ама повеќе сакам да е обратно, јас да сум на нивно место. :P
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Си има и свои предности и недостатоци дали ќе биде лош или добар момак :rofl: да биде од добрите ќе можеш и на глава да му се качиш па ќе ти здосади,нема да ти е интересно се да е по твое,додека да е од бед момците ќе ти биде интересно да имаш некој мал страв од него,не велам да те малтретира,ама онака да има строг поглед кој е и вооедно секси,кога ќе те погледне да се топиш,да биде непредвидлив,да не знаеш на што си едноставно :$ :$
     
  15. angelaxD

    angelaxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    46
    бед бојссс :inlove: :inlove: :inlove: у тинејџрски денови даа и тоа како али мислам дека не се тие за долги врски, брак и тако даље 8)
     
  16. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Зависи што се подразбира под тоа лоши момци.
    Ако се мисли на некои кои се тепаат и се насилници, демек најфраери у градот, со мускулесто тело и краток фитиљ - тогаш не фала. Иако сум тинејџерка, но никогаш не ме привлекувале дечки кои не знаат да се однесуваат со почит спрема мене. Е сега, доколку тоа bad boy се подразбира авантурист, забавен и искулиран дечко кој е поопуштен кога флертува со понежниот пол, тогаш и не е толку лошо.
    Но, во секој случај јас паѓам на внимателно однесување и нежност, со умерена доза на темперамент, енергичност и возбуда.
     
  17. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
  18. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Vo nekoi odredeni temi konstantno srekavam od tipot na muabeti "loshi momci :?: ,losh momak" i shto se podrazbira(ili potencira) losho momche :?:
    Mene prvo shto mi paga na pamet za losho momche da e zavlezen vo vodite na nekoja si mafija(kade shto amin napushtanje),nekoj shto zivotot konstantno go pominuva po zatvori(pushti izlezi)so toa shto pozadi sebe ima bogata kriminologija(a ne samo istepal devojka/zena ,ukral nekakva tehnika :P ),raketari,ama ne od onie ufilmanine za €1000/2000 shto sobiraat,zboram za onie za golemi golemi sumi shto si imaat rabota pa makar i tepale i pretepale...za vakvi momci li pravite muabet :?: ?
     
  19. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    ''Лошите момци'' сите ги сакаат само така. Ајде некоја нека почне врска со некој таков па да видиме. А и незнам што точно подразбирате под ''лоши момци''. Јас кога ќе го чујам тој израз ми текнува така на некој мафијаш, со мотор, кој се тепа, пуши, пие, се дрогира и знае да заведе женско и мн јако да ја откачи :)
     
  20. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    За авантура да, а така, тие не се за некоја долга врска.. НЕ! Под маската на бад бој се крие едно ранливо детенце што или имал лошо детство или убаво бил зезнат до некоја.. Но познавам еден што е таков ради лошото детство, тоа се трауми од детството и никој неможе да го смене.. Сепак нејзиното понашање не не нормално, тепање, пиење, незнаат една реченица да сврзат а да не испцујат.. Често пати завршуваат по затвори.. Инаку до сега се некој такви ми се свиѓаат,незнам, машко во црна јакна па и така тој ладен поглед, таа насмевка.. Имаат таков поглед што можат да ја придобијат која сакаат.. А и да не го заборавам моторот и толку и треба на кученце, одма ке падне на некој таков.. Што да правам тинајџерка сум :angel: тоа најмногу ми се допаѓа кај бад бојс, инаку понашањето, катастрофа и да не заборавам Марио Касас е крив што ни дава лажна надеж дека ние женските можеме да скротиме бад бој (Марио, крив си! :devil: ) :inlove: